Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ пройшов регіональний семінар «Науково-методичні засади запровадження онлайн технологій навчання в освітніх закладах»

У ЗНУ пройшов регіональний семінар «Науково-методичні засади запровадження онлайн технологій навчання в освітніх закладах»

19.12.2014 11:01 Онлайн технології навчання в освітніх закладах інформаційний простір

За ініціативи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 18 грудня на базі Запорізького національного університету відбувся обласний семінар «Науково-методичні засади запровадження онлайн технологій навчання в освітніх закладах».

Слова вдячності Запорізькому національному університету за співпрацю у розвитку інформаційного простору Запорізького регіону в системі науки і освіти прозвучали від в.о. начальника Департаменту освіти і науки України Віктора Захарчука. Перший проректор ЗНУ Олександр Бондар під час урочистої частини семінару привітав його учасників та висловив глибоке переконання, що ті виклики, які зараз постають перед освітньою галуззю щодо розвитку інноваційних технологій, можна подолати лише спільними зусиллями всіх ланок освіти.
Проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гуру на семінарі відрекомендували як генератора ідеї обласної електронної дистанційної «Школи сучасних знань», яка діє у рамках єдиного інформаційного освітнього простору з 2012 року (http://www.zhu.edu.ua/mk_school) та забезпечує потреби учнів незалежно від місця навчання та проживання. Сьогодні на цій платформі працює більше двохсот дистанційних курсів, зареєстровано більше двох тисяч користувачів, проводяться онлайн семінари, квести та олімпіади.
У своєму виступі на семінарі декан математичного факультету, завідувач кафедри математичного моделювання Сергій Гоменюк підкреслив, що ЗНУ є одним із лідерів у впровадженні ІТ-технологій у навчальний процес. У виші вже протягом 20 років проводиться комплекс заходів із автоматизації різних аспектів освітньої діяльності: проведення вступних іспитів, обліку абітурієнтів і студентів, організації навчального процесу, дистанційної освіти (в тому числі – проведення онлайн лекцій), створення бази електронних навчальних ресурсів тощо. З 1991 року і до сьогодні в ЗНУ працює автоматизована інформаційна система «Абітурієнт» сумісна з Єдиною державною електронною базою з питань освіти. Починаючи з 1993 року вперше в Україні наш виш для прийому вступних екзаменів з математики та інших дисциплін запровадив АІС власної розробки «Конкурс» із застосуванням ПК, а з 1999 року і дотепер успішно використовується АІС «Деканат» (також власної розробки).
Модератор семінару – заступник начальника управління Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Валентина Хівріч зазначила, що Запорізька область посідає лідируючі позиції у розвитку інформатизації. Протягом 2014 року реалізовано неординарні освітні проекти, мета яких – сприяння розвитку дистанційних форматів навчання, формування онлайн культури підростаючого покоління відповідно до потреб сьогодення.
Так, на основі порталу zp.isuo.org працює автоматизована система єдиного інформаційного освітнього простору «Запорізька обласна освітня мережа» з електронною базою даних про всіх учнів та вчителів, матеріально-технічну базу всіх загальноосвітніх навчальних закладів області, що дозволяє автоматично формувати державні статистичні звіти як на рівні навчального закладу, так і на рівні органу управління освітою, миттєво знаходити потрібну інформацію та генерувати інформацію для потреб користувачів.
«Віртуальна школа юних програмістів» (http://s28.zp.ua/fpc.html) для учнів області – унікальний освітній інструмент, який робить комп’ютер засобом навчання: учень самостійно працює, може одразу себе перевірити, покращити свої навчальні результати, автоматично отримати оцінку залежно від правильності та раціональності своїх дій. Учитель бачить вичерпний звіт про роботу учня і, в разі необхідності, може прослідкувати всі кроки самостійної роботи та надати потрібну консультацію.
На платформі освітнього сайту ЗапоВікі (wiki.ciit.zp.ua) активно створюються мережеві співтовариства вчителів різних дисциплін, працюють віртуальні творчі групи та творчі лабораторії; забезпечуються умови для здобуття знань, умінь і навичок з використанням ІКТ під час навчання, виховання та професійної підготовки.
«Ми живемо в еру бурхливого розвитку інформаційних технологій, що надає чудові можливості виходу процесів навчання на новий рівень. Висловлюю велику вдячність всім педагогам та учням, які роблять свій внесок в реалізацію освітніх проектів, адже цей доробок приноситиме користь багатьом людям», - зазначила Валентина Хіврич.
Долучилися до обговорення актуальних питань запровадження онлайн технологій навчання в освітніх закладах чимало почесних гостей семінару. Зокрема, начальник відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області Юлія Баришева, завідувач кафедри інформатики та інформаційних технологій Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Людмила Чернікова, керівник центру інформаційних технологій Управління освіти і науки Дніпропетровської міської ради Микола Кузічев та інші.
У рамках заходу компанія «Київстар», яка виступила партнером обласного підсумкового семінару, нагородила смартфонами учнів шкіл Запорізької області, які представили кращі творчі роботи на теми «Безпека дітей в Інтернеті» та «Розвиток медіаосвіти». За розвиток форматів дистанційної освіти та проекти у сфері безпеки дітей в Інтернеті отримали подарунки і педагоги та вчителі: старший викладач Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ірина Сокол, вчителі Мелітопольської ЗОШ № 11 Галина Шиліна та Віра Михальченко, вчитель Запорізької ЗОШ № 95 Тетяна Остапенко.

Марія Канцелярист