Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ обговорили з ректором Миколою Фроловим важливі питання діяльності університету

19.12.2014 15:24 Все Факультети Ректор студрада зустріч

19 грудня в ЗНУ відбулася зустріч Студентської ради з представниками ректорату, під час якої обговорювалися такі питання, як поєднання Миколою Фроловим роботи ректора та народного депутата України, зміни в системі оцінювання знань студентів, прозорості університетського бюджету, механізми нарахування стипендій за новим Законом «Про вищу освіту».

Окрім ректора ЗНУ, народного депутата України Миколи Фролова, на зустріч зі студентами завітали перший проректор Олександр Бондар, проректор з з адміністративно-господарської частини Сергій Кушнір, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, головний бухгалтер Василь Тимошик та помічник ректора з виховної роботи Наталя Воронова. Студентство представляли голова Студради ЗНУ Ольга Лебедєва, голова інформаційного сектору Крістіна Марченко, а також голови студентських рад всіх факультетів вишу.
Варто зазначити, що питання, які розглядалися під час зустрічі, представники студентського самоврядування збирали в соціальних мережах серед своїх колег протягом кількох днів. Отже, представники ректорату змогли дізнатися про всі проблеми, які хвилюють студентів ЗНУ.
Так, студенти цікавилися юридичними підставами поєднання Миколою Фроловим посад керівника вишу та народного депутата України. Микола Олександрович розповів, що, відповідно до Закону України «Про статус народного депутата», він не має права займатися будь-якою, крім депутатської, оплачуваною роботою, за винятком викладацької, наукової та творчої діяльності. Саме тому, за підтримки трудового колективу, він виконує роботу ректора на громадських засадах.
Запитали в керівництва вишу і про публічне обговорення системи оцінювання знань, яка буде запроваджена в ЗНУ з 1 вересня 2015 року. Микола Олександрович повідомив, що вже у квітні наступного року відбудеться спільне засідання з питань організації навчального процесу, в якому зможе взяти участь та виступити з власними пропозиціями будь-який студент ЗНУ. До того часу представники студентства мають змогу брати участь в обговореннях та підготовці проектів під час засідань ректоратів, вченої ради та конференцій трудового колективу.
Щодо прозорості фінансової діяльності університету (в деяких вишах функціонують інститути обговорення бюджету) ректор повідомив, що така система в Запорізькому національному університеті запроваджена вже давно. Фінансовий звіт щорічно оприлюднюється на засіданнях вчених рад та конференціях трудового колективу, а вже незабаром буде доступний і на сайті ЗНУ.
Микола Олександрович навів і деякі цифри щодо студентських виплат. Так, цього року студенти ЗНУ отримали майже 400 тисяч гривень (із них – 213 тисяч – премії, 132 тисячі – матеріальна допомога). Окрім того, в листопаді та грудні університет недоотримав із державного бюджету кошти на виплату стипендій, тому це питання вирішували за рахунок університетського бюджету, виплативши студентам із загального фонду вишу 621 тисячу гривень.
Щодо питання про можливість скасування академічних стипендій із нового навчального року, яке активно обговорюють у соціальних мережах, ректор ЗНУ повідомив, що цей пункт не внесений до проекту бюджету нашої країни. Микола Олександрович висловив переконання, що розмови про скасування стипендій використовуються для підбурення суспільства і що це питання суперечить Закону України «Про вищу освіту». А от про механізми нарахування стипендій за новим законом учасники зустрічі домовилися поспілкуватися вже в січні.
Порушувалися під час зустрічі й питання культури спілкування, збереження університетського майна, роботи Наукової бібліотеки ЗНУ. Зокрема, студенти виступили з пропозицією встановити в залі періодики ксерокс. У свою чергу, керівництво вишу запропонувало студентам долучитися до процесу оцифровування бібліотечної бази даних.