Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочалися семінари-консультації для абітурієнтів 2015 року

У ЗНУ розпочалися семінари-консультації для абітурієнтів 2015 року

22.12.2014 16:08 Вступна кампанія -2015 семінар ЗНО

20 грудня у ЗНУ відбувся перший інформаційно-консультативний семінар із цілої низки консультативних заходів, які присвячені ЗНО та вступній кампанії 2015 року. Участь у заході взяли майже 500 гостей вишу - старшокласники шкіл міста та області, а також батьки майбутніх абітурієнтів та вчителі старших класів.

Поспілкуватися зі школярами і розповісти про зміни, які передбачені новим Законом України «Про вищу освіту» щодо нововведень і вимог до проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії 2015 року, завітали на зустріч перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, директор Запорізького обласного науково-методичного центру моніторингу якості освіти Світлана Павлова, керівник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Дмитро Секиринський та відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко.
Перед початком зустрічі із фахівцями гості змогли переглянути відеопрезентацію, яка ознайомила їх із діяльністю Запорізького національного університету, його структурними підрозділами, студентським життям і численними заходами, які відбуваються в виші. Із вітальним словом до присутніх звернувся перший проректор ЗНУ Олександр Бондар. Він зазначив, що у цьому навчальному році у зв’язку із введенням в дію нового Закону України «Про вищу освіту», фахівці нашого університету та представники регіонального центру моніторингу якості освіти розпочинають серію семінарів, які мають на меті поінформувати вступників про зміни, передбачені під час проведення ЗНО-2015, а також щодо нововведень, які стосуються вступної кампанії наступного року.
Керівник регіонального центру моніторингу якості освіти Світлана Павлова, звертаючись до старшокласників та їхніх батьків, зазначила, що ЗНУ багато років є вишем-партнером центру, на базі ЗНУ проходять тестування з усіх предметів, передбачених зовнішнім незалежним оцінюванням знань. Вона також наголосила, що головною відмінністю вступної кампанії 2015 року буде те, що вступити до ВНЗ можливо виключно на підставі сертифікатів ЗНО поточного 2015 року (сертифікати попередніх років не діють). Іншими словами, особам, які є випускниками попередніх років, також необхідно буде підтверджувати свій рівень знань у поточному періоді.
Для проходження тестувань дозволяється обирати до чотирьох предметів. З переліку тестових предметів цього року вилучені «Всесвітня історія» та «Світова література». Водночас, обов’язковим абсолютно для всіх напрямів підготовки та спеціальностей буде показник із «Української мови та літератури». Окрім того, з двох предметів – «Українська мова та література» і «Математика» – передбачені за новими правилами два рівні складності (базовий і поглиблений). Далеко не всі ВНЗ та спеціальності вимагають знання поглибленого рівня, тому майбутнім абітурієнтам варто заздалегідь ознайомитися із вимогами тих вишів, які вони обиратимуть для вступу. Також Світлана Олегівна наголосила, що тестові завдання поглибленого рівня не завжди збігаються із шкільною програмою, а відтак вимагають додаткових знань від вступників – до цього треба підготуватися заздалегідь.
Перед усім, як зазначила Світлана Павлова, випускники мають визначитися із рейтингом вишів, який вони вказуватимуть в анкетуванні і до яких планують подавати заяви. За умов вступу на бюджетну форму навчання, абітурієнти наступного року будуть зараховані лише до того ВНЗ, який позначать першим у рейтингах. В усіх інших вони зможуть навчатися лише на контрактній основі.
Ще однією особливістю ЗНО у 2015 році є терміни проведення тестувань: перша сесія – з «Української мови та літератури» – відбудеться вже наприкінці навчального року, 24 квітня. А остання (з хімії) – буде проведена 26 червня. Окрім того, майже паралельно з основною, у наступному році проходитиме і додаткова сесія ЗНО – у період з 9 червня по 9 липня.
Таким чином, у сертифікатах ЗНО з 2015 року будуть зазначені три рівні оцінювання: середній бал атестату – від 1 до 12; оцінка за базовий рівень тестування – до 100 балів; оцінка за поглиблений рівень тестування – від 100 до 200 балів. Кожен ВНЗ визначатиме мінімальний прохідний бал самостійно. Світлана Павлова також докладно розповіла старшокласникам про правила проведення тестувань за різними рівнями складності.
Варто зазначити, що при вступі на будь-який напрям підготовки або спеціальність у Запорізький національний університет достатнім є базовий рівень знань. І ця умова є перевагою для багатьох вступників нашого університету. Прохідний бал у ЗНУ складатиме 101. Окрім того, традиційно на базі нашого ВНЗ будуть проводитися безкоштовні пробні тестування, які дозволять не лише проконтролювати рівень знань випускників, а й нададуть можливість заздалегідь заповнити прогалини у знаннях, а також здобути морально-психологічну готовність до проходження основної сесії тестувань.
Важливо пам’ятати, що за формування пакету документів для випускників шкіл цього навчального року відповідають адміністрації шкіл. А от випускникам попередніх років, або випускникам коледжів і технікумів потурбуватися про реєстрацію для участі у ЗНО доведеться самостійно. Реєстрація розпочинається вже з 5 січня 2015 року і триватиме до 20 лютого. На території Запорізького національного університету діє Консультативно-інформаційний пункт реєстрації на основні сесії ЗНО: його фахівці допомагають учасникам зовнішнього незалежного оцінювання підготувати документи, заповнити правильно форми, надають потрібні консультації тощо.
Відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко розповів присутнім про умови вступу до ЗНУ і провів презентацію електронних ресурсів сайтів Міністерства освіти і науки України (http://www.mon.gov.ua) та Запорізького національного університету (http://www.znu.edu.ua). Він акцентував увагу на документах, які регламентують вступну кампанію 2015 року, а також показав, як користуватися ресурсами у розділах «Приймальна комісія ЗНУ», «Абітурієнту», «Правила вступу» тощо. Станіслав Валентинович також розповів про систему нарахування балів для вступників Запорізького національного університету.
Кількість ВНЗ, до яких можна подавати заяви абітурієнтам 2015 року, обмежуватиметься п’ятьма – за трьома спеціальностями в кожному з них. Визначним моментом вступної кампанії – 2015 є відсутність хвиль зарахування. Вже 2 серпня буде оприлюднений перший рейтинговий список. Тим, хто потрапить на місця держзамовлення, необхідно буде одразу подати до вишу оригінали документів. Не пізніше 8 серпня відбудеться зарахування на бюджетні місця.
Варто зазначити, що з пакету документів цього року виключена медична довідка форми 86-У. Але вона залишається діючою для напрямів підготовки з фізичної культури. Обов’язковою умовою для завірення копій документів також є наявність оригіналу, або нотаріально підтвердженої довідки, на підставі якої оформлюється копія.
Відповідальний за Консультативно-інформаційний пункт реєстрації на основні сесії ЗНО у ЗНУ Дмитро Секиринський, у свою чергу, розповів про порядок реєстрації документів для ЗНО та про роботу пункту. Він також нагадав про можливість пройти пробні безкоштовні тестування, на участь у яких можна зареєструватися на сайті ЗНУ, починаючи з 12 січня. А вже з 15 березня розпочинаються пробні тренінги. Він також розповів про підготовчі курси, які діють у виші для вступників.
Наприкінці зустрічі, представники ЗНУ запросили випускників відвідати наступні семінари-консультації, які їм допоможуть підготуватися і успішно пройти тестування. Наступний семінар відбудеться у Запорізькому національному університеті вже в лютому 2015 року.

Олена Хлистун

Схожі новини