Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті обговорили методи запобігання розповсюдженню ВІЛ-СНІД

24.12.2014 09:22 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет ВІЛ-СНІД

23 грудня на біологічному факультеті відбулося засідання круглого столу, під час якого викладачі та студенти 3 і 4 курсів напрямів «Біологія» й «Екологія та охорона навколишнього середовища» обговорювали актуальні та проблемні питання з теми профілактики та запобігання розповсюдженню ВІЛ-СНІД.

Організували і провели круглий стіл представники активу Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених біологічного факультету, очолюваного Оленою Попазовою. Участь у засіданні також взяли заступник декана біологічного факультету з наукової роботи, завідувач кафедри імунології та біохімії Віра Копійка, доцент кафедри імунології та біохімії Євген Федотов і асистент кафедри фізіології з курсом ЦО Андрій Карпов.
Під час засідання була обговорена низка нагальних проблемних питань з клініки та шляхів розповсюдження такої небезпечної інфекції, як вірус імунодефіциту людини, методів запобігання та профілактики захворювання серед молоді. З доповідями виступили студенти Олена Попазова, яка розповіла присутнім про будову, життєвий цикл вірусу ВІЛ та імунологічний механізм порушень, Марина Робейко виступила з темою «Клінічна періодизація та клінічні симптоми етапів ВІЛ-СНІДу», а Юлія Попова розглянула питання «Розповсюдження ВІЛ-інфекції та шляхи профілактики».
Студенти відповіли на запитання присутніх, а також поміркували над проблемою, яким чином можуть вітчизняні фахівці вирішити питання створення препаратів проти СНІДу і яким критеріям вони мають відповідати. Також було окреслене питання щодо альтернативного до офіційної версії погляду на природу ВІЛ-інфекції.
Окрім завдання поінформувати молодь щодо методів запобігання захворюванню, засідання НТСАДМВ мало на меті розвиток навичок ораторського мистецтва у рамках підготовки до наукових конференцій.

Олена Хлистун