Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося засідання Школи філологічних наук

У ЗНУ відбулося засідання Школи філологічних наук

22.01.2015 11:27 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет Школа філологічних наук

У рамках роботи Школи філологічних наук 21 січня на базі ЗНУ відбувся семінар для вчителів-мовників, присвячений питанням підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії 2015 року. Вчителі також мали змогу ознайомитися з тенденціями розвитку сучасної філології під час лекцій, підготовлених для них викладачами Запорізького національного університету.

Школа філологічних наук на базі ЗНУ працює під егідою Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради та інформаційно-аналітичного методичного центру м. Запоріжжя.
Участь у семінарі взяли більше сотні вчителів української та російської мови із загальноосвітніх закладів Запоріжжя та Запорізької області. На початку заходу гостей привітали проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук та декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як.
Під час зустрічі вчителям розповідали про зміни у правилах ЗНО та вступної кампанії, а також провели лекції з різних тем, які стосуються нововведень у нормах вживання української та російської мов, сучасних тенденцій у літературі.
З питань ЗНО та вступної кампанії доповідь підготувала доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко. Ірина Миколаївна нагадала, що цього року зовнішнє незалежне оцінювання знань розпочнеться вже у квітні, а першим буде тестування з української мови та літератури. Його у цьому році будуть складати всі випускники, які мають намір вступати до вишів. Мова також йшла про введення дворівневих тестів з української мови та літератури і математики, методику нарахування вступного балу, складання ДПА тощо. Головним підсумком розмови стала рекомендація ретельно вивчати нові правила проведення ЗНО та вступної кампанії, викладені на офіційних сайтах МОН України, Українського Центру Оцінювання Якості Освіти та Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, а також обраних ВНЗ, до яких планують подавати заяви вступники, бо з цього року вимоги окремих вишів суттєво різняться між собою. Доповідачка також нагадала про пробні безкоштовні тестування на базі ЗНУ, які відбуватимуться в березні-квітні.
Після презентації вчителі взяли участь у засіданні двох філологічних секцій – з «Української мови і літератури» і з «Російської мови і літератури, світової літератури». Під час роботи секцій вони прослухали лекції, підготовлені фахівцями ЗНУ – доцентами філологічного факультету Любов’ю Стовбур, Наталією Зубець , Ларисою Бойко, Іваном Мацегорою та Оксаною Темною. Основні теми, які були розглянуті під час лекцій: «Інноваційні явища в українському словотворі», «Сучасна українська лексикографія», «Сучасні тенденції до перегляду нормативних засад української літературної мови», «Динамика произносительной нормы в современном русском литературном языке» та «Тенденции развития современного романа».

Олена Хлистун

Схожі новини