Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося відкриття меморіальної дошки професору Віктору Чабаненку

У ЗНУ відбулося відкриття меморіальної дошки професору Віктору Чабаненку

18.02.2015 09:37 Все Факультети Філологічний Університет філологічний факультет відкриття меморіальної дошки

Протягом лютого в Запорізькому національному університеті пройшла низка заходів на вшанування пам’яті видатного вченого, письменника, громадського діяча, професора філологічного факультету Віктора Чабаненка. Так, минулого тижня провели відкриття аудиторії імені Віктора Антоновича й наукові читання, присвячені його багатогранній науковій і творчій діяльності та спогадам про знакові події у житті професора. 17 лютого біля навчального корпусу № 1 відбулося відкриття меморіальної дошки Віктору Чабаненку. На урочистий захід завітали високопосадовці міста й області, представники адміністрації вишу, колеги й рідні Віктора Антоновича, його учні, друзі та студенти.

Почесний гість заходу – директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко – наголосив, що 20 років тому закінчив цей університет і може щиро сказати, що наш виш – найкращий і славний саме своїм сильним викладацьким складом. Тож вшановувати пам'ять викладачів, тим більше, таким видатних, як Віктор Чабаненко, – це чудова традиція ЗНУ. Владислав Валерійович висловив сподівання, що науковці філологічного факультету – як імениті, так і юні – гідно подовжать справу Віктора Антоновича, прославляючи своїми здобутками рідний університет. До цих побажань приєднався і в.о. директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, теж випускник нашого університету Віктор Захарчук. Він поділився із присутніми спогадами про студентські роки та про той величезний вплив, який мав Віктор Чабаненко на студентів, не лише як чудовий викладач, але й як справжній патріот своєї рідної землі.
Ректор Запорізького національного університету, професор Микола Фролов у своєму виступі відзначив, що за рік, який наш виш прожив без Віктора Антоновича, стало особливо зрозуміло, яке величезне значення мала для розвитку не лише ЗНУ, але й усієї вітчизняної науки невтомна діяльність цього видатного науковця. Також Микола Олександрович наголосив, що важко переоцінити значення суспільно-політичної діяльності Віктора Чабаненка, його вплив на пробудження свідомості українського народу і на здобуття нашою країною незалежності. Микола Фролов висловив сподівання, що вся багатогранна діяльність цієї видатної особистості ще буде всебічно досліджена й гідно поцінована, а на факультеті продовжать славні традиції, започатковані цим видатним ученим. Також він висловив співчуття рідним Віктора Антоновича та наголосив, що вони назавжди залишаться частиною великої родини Запорізького національного університету.
Декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як згадала про одну з традицій факультету: протягом багатьох років Віктор Чабаненко разом зі студентами на початку березня приходив до корпусу № 1, до меморіальної дошки Олесю Гончару, аби вшанувати пам'ять видатного українського письменника, який мав величезний вплив на його життя. Відтепер на цьому ж корпусі є дошка, котра увіковічнює пам'ять самого Віктора Антоновича, який майже все своє свідоме життя пов’язав із ЗНУ: тут він навчався, тут став першим аспірантом вишу, тут здобув ступінь кандидата наук, багато років невтомно працював задля розвитку філологічного факультету, зокрема, 10 років обіймав посаду його декана. Тамара Володимирівна підкреслила, що аудиторія імені цього видатного лінгвіста й літературознавця відкрита на базі кафедри, яку Віктор Чабаненко очолював багато років. Заплановано, що вона буде не лише музеєм його пам’яті, але й місцем для студій, присвячених дослідженню його великої наукової та творчої спадщини. Також вона нагадала, що вшанування пам’яті видатного науковця й педагога тривало на факультеті весь минулий рік: так, студенти 3 курсу напряму підготовки «Українська мова та література» підготували літературні читання пам’яті Віктора Антоновича, які презентували в багатьох школах міста.
Самі ж третьокурсники теж виступили під час урочистостей. Ведучі Аліна Боєва та Каріна Шум згадали про найважливіші віхи життя Віктора Антоновича й про величезний вплив, який він завжди мав на студентів нашого вишу, а Вероніка Кулакова, Альона Паршакова, Ольга Домбровська, Олеся Чернікова, Анастасія Вакуленко й Оксана Чаплюн продекламували вірші Віктора Чабаненка, у яких йшлося про любов до України, біль за її тяжку долю та про захоплення видатними особистостями нашої історії.
Донька Віктора Антоновича, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики ЗНУ Мирослава Чабаненко щиро подякувала керівництву університету й факультету за вшанування пам’яті її батька. Також вона згадала, як у 2013 році, коли близькі вже вмовляли його вийти на заслужений відпочинок, професор не бажав залишати виш, із яким була пов’язана більша частина його життя. Мирослава Вікторівна відзначила, що цей день сповнений для неї протилежними почуттями: сумом через велетенську втрату і, водночас, радістю від того, що зусилля її батька із розвитку вітчизняної науки та виховання нових поколінь патріотів знайшли гідне поцінування в його рідному університеті. Вона висловила сподівання, що учні Віктора Чабаненка – випускники нашого університету, прийшовши працювати в школи, гідно продовжать справу її батька.

Таміла Тарасенко