Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті для вивчення теми прав людини застосовують міждисциплінарний підхід

На юридичному факультеті для вивчення теми прав людини застосовують міждисциплінарний підхід

26.02.2015 14:51 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет круглий стіл

25 лютого за участі студентів першого курсу юридичного факультету під керівництвом викладачів кафедри історії і теорії держави та права, доцентів Людмили Бостан та Лариси Удовики та асистента Руслани Половинкіної було проведено навчально-науковий захід у форматі круглого столу на тему: «Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності і правах: історико-правовий вимір».

Підготовка та обговорення різних аспектів теми з застосуванням міждисциплінарного підходу дозволило студентами скласти цілісне уявлення про зародження ідеї прав людини, їх поняття, перший досвід законодавчого закріплення в зарубіжних країнах і Україні, про сучасний стан проблеми. У такий спосіб закладено основи для подальшого вивчення проблеми прав людини в курсах конституційного, міжнародного права, порівняльного правознавства, спецкурсів.
Особливо активно проявили себе студенти. Так, Аліна Євдокімова, Олег Пилипенко, Кирило Бондаренко, Антон Дідик, розкриваючи проблему зародження ідеї прав людини в країнах стародавніх цивілізацій, відзначили особливу значимість першого досвіду їх законодавчого закріплення і практичного втілення. Вероніка Михайліченко, Тетяна Шеховцова, проаналізувавши правові акти про права людини епохи середньовіччя як в Європі, так і в Україні, звернули увагу на розуміння законодавцями ролі держави в забезпеченні прав людини, її відповідальності як їх гаранта. Денис Соколенко, Ганна Пругло, Святослав Святоцький, Андрій Дрозд більш детально проаналізували конституційні акти періоду перших буржуазних революцій в Західній Європі і Північній Америці, в яких знайшли закріплення ідеї про природні права людини: право на життя, свободу, майно, тобто все те, що, за Локком, складає її власність.
Катерина Кріпак, Каріна Здановська, наголосивши на історичному значенні відомих декларацій з прав людини, зазначили, що подальша історія людства свідчить про те, що їх положення, не зважаючи на визнання та законодавче закріплення, порушувались і потрібно було пережити нове випробування, щоб відновити віру в права і свободи. Ним стала друга світова війна, після закінчення якої очевидною була потреба в нових ідеях, інституціях з захисту прав людини. Саме в таких умовах і з’явилась Загальна Декларація прав людини. Не будучи юридичним актом вона стала базовим документом, орієнтиром для подальшого прогресивного розвитку людства.
Особливо актуально, з огляду на події в Україні, яка виборює сьогодні для всієї людської спільноти віру в перемогу ідеї прав людини, прозвучали виступи Катерини Симонець, Дмитра Болобана, присвячені історії міжнародної організації Червоного Хреста, а також виступи Олександра Двурєченського, Анатолія Лисенка, які проаналізували історико-правові аспекти військової повинності в зарубіжних країнах.
У висновках доповідачами було підкреслено важливість набутих знань, необхідності їх поширення в суспільстві і готовність до такої громадської роботи.
У форматі круглого столу було застосовано змагальний елемент на виявлення найкращих знань історії прав людини (брейн-ринг), конкурс відеороликів на тему: «Що ти знаєш про історію прав людини?» Це сприяло згуртованості в роботі навчальних груп, виокремленню лідерів на етапі підготовки (пошук матеріалу, створення емблеми, визначення девізу, проведення соцопитування, виконання технічних завдань тощо), і, відповідно, формуванню таких якостей майбутнього фахівця, як відповідальність, готовність працювати як індивідуально, так і в команді.
За результатами всіх форм роботи грамотами декана факультету Тетяни Коломоєць були відзначені команди груп 3414-1, 3414-2, 3414-6. Персонально цінними подарунками нагороджені: за авторську ідею в актуальному науковому дослідженні – Тетяна Шеховцова (гр.3414-1); за авторство у підготовці відеороліка – Кирил Бондаренко (гр.3414-5); за вміння аргументовувати і відстоювати свою точку зору – Олександр Двурєченський, Анатолій Лисенко (3414-1).

Руслана Половинкіна

Схожі новини