Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ тривають безкоштовні пробні тестування із ЗНО-2015

У ЗНУ тривають безкоштовні пробні тестування із ЗНО-2015

23.03.2015 13:00 Все Факультети Історичний Менеджменту Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування ЗНО-2015 факультет соціальної педагогіки та психології історичний факультет факультет менеджменту

22 березня у Запорізькому національному університеті відбулася друга серія безкоштовних пробних тренінгів із зовнішнього незалежного оцінювання знань. Перевірити свої знання з історії України завітав 621 абітурієнт, з географії та російської мови – 252 і 20 осіб відповідно.

Варто відзначити, що тестування передбачали не тільки організаційні аспекти підготовки до ЗНО, але й методичну та психологічну підтримку абітурієнтів. Адже в університетських аудиторіях перед початком роботи всі учасники отримали фахові консультації представників висококваліфікованого професорсько-викладацького складу нашого вишу. З дітьми працювали провідні науковці історичного факультету: його декан Володимир Мільчев із заступниками: Іриною Кривко, Романом Молдавським та іншими.
Що ж до географії, то сертифікат з цього предмету потрібний тим абітурієнтам, які обрали фах менеджера. Тому викладачі факультету менеджменту на недільному тестуванні могли надати відповідні консультації абітурієнтам. Зокрема, на тренінгах працювали Андрій Кургузов, Наталія Гуржій, Валерія Волкова, Аліса Півень та інші.
Крім того, чергували в корпусі й психологи. Викладач кафедри практичної психології факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Іщук відзначила, що вони намагалися психологічно налаштувати дітей і навіть емоційно їх підготувати до тестування: давали поради, як сконцентрувати увагу, тренувати пам'ять тощо.
Тестування з історії розпочалося о 9 годині. А з географії та російської мови – о 13-й. Коли школірі розмістилися в аудиторіях, на них чекали настанови та поради фахівців, а згодом 135 хвилин напруженої та насиченої роботи з тестами, які були розроблені науково-педагогічними представниками Запорізького національного університету у відповідності з усіма вимогами Українського центру оцінювання якості освіти. До речі, наприкінці випробування кожен охочий зміг забрати з собою приклади зошитів минулорічного ЗНО: їх надав нашому університету Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти, щоб діти могли орієнтуватися на завдання тестів під час підготовки до вступу.
Так, одинадцятикласниця гімназії №47 Уляна Пильненька відзначила, що питання їй здалися хоч і складними, але й цікавими. Дівчина зізнається, що зрозуміла для себе, які історичні періоди ще варто було б повторити ще раз. А от Олександра Ковальова з гімназії «Основа» здобула середню освіту ще два роки тому, а тепер вирішила підвищити свій освітній рівень, тому й перевіряла знання з історії. Готувалася сама за підручниками та конспектами зошитів.
Одинадцятикласник ЗОШ№38 Віталій Миролюб також покладався на самостійну підготовку до ЗНО і саме на тестуванні переконався, що її рівень видався доволі високим.
Завітали на тестування й молодші абітурієнти. Скажімо, Юлія Благодарова – студентка Економіко-правничого коледжу ЗНУ – розповіла, що прийшла на пробні тренінги, щоб вже зараз почати підготовку до вступних випробувань з історії, котрі через рік треба буде складати по-справжньому. Ось які враження залишилися у дівчини від пробної сесії ЗНО:
«Дуже вразив високий рівень організації процесу тестувань. Довгі черги просувалися швидко: всі абітурієнти оперативно були розсаджені в аудиторіях. Нам провели вступну консультацію, розповівши про правила основної сесії ЗНО. Я думаю, що багато хто був трохи схвильований, тож консультації психологів стали доречними. Інспектори намагалися зробити усе можливе, аби нам було комфортно і ми грамотно налаштувалися на роботу. Можливо, іноді і виникали якісь труднощі в певних питаннях, але я гадаю, що впоратися з ними було всім по силам».
Важливість обраного формату взаємодії та комунікації із абітурієнтами підкреслила і начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська: «Ректорат Запорізького національного університет дуже опікується підготовкою абітурієнтів до ЗНО-2015. Звичайно, безкоштовні пробні тренінги – це основна ланка цієї роботи, але й поза тренінгами представники ВНЗ, усіх його факультетів проводять безліч зустрічей, семінарів, консультацій, щоб донести найважливішу інформацію щодо вступу-2015. Тож у професійній орієнтації учнів, у першу чергу, нового значення набуває іміджеве позиціонування ЗНУ». До речі, Юлія Анатоліївна спеціалізується саме на психології масових комунікацій. Науковець виступала організатором Міжнародного форуму з медіапсихології, який проходив на базі ЗНУ. Тож і зараз ця ланка діяльності в роботі відділу активно впроваджується нею на практиці.
Так, нещодавно Юлія Паскевська презентувала ЗНУ в ефірі ТРК «Запоріжжя», щоб дати поради абітурієнтам, як найкраще підготуватися до ЗНО. Переглянути ефір можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=LEtiJBtv3rU Крім того, відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування презентував і свою сторінку в соціальній мережі ВКонтакте, адже після проведеного серед абітурієнтів анкетування, метою якого було встановлення ефективного зворотнього зв’язку з учнівською аудиторією, виявилося, що їхньою бажаною формою комунікації є саме вказана соціальна мережа.

Марія Канцелярист

Схожі новини