Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка ФІФ отримала від подорожі до Чехії нові знання та враження

Студентка ФІФ отримала від подорожі до Чехії нові знання та враження

24.03.2015 15:00 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології міжнародні стажування

Нещодавно студентка 5-го курсу факультету іноземної філології Ольга Зибцева повернулася з навчання у закордонному виші, де перебувала за стипендіальною програмою HUMERIA від організації Erasmus Mundus. За результатами конкурсу дівчина отримала можливість протягом семестру навчатися в Університеті ім. Масарика (м.Брно, Чеська Республіка).

Ділячись своїми враженнями, Ольга відзначила, що було нелегко стати учасницею цієї програми: «Коли я дізналася, що наш університет має можливість відправляти своїх студентів на стажування, я вирішила, що неодмінно повинна скористатися цією нагодою. Довелося добре попрацювати, щоб своєчасно підготувати всі необхідні документи тощо, проте це було того варте».
В університеті ім. Масарика Ольгу, перед усім, вразила кількість іноземних студентів, які також отримують там освіту у рамках програми обмінів: італійці, британці, американці, індонезійці, австралійці, ціла спільнота іспанців тощо.
Головною відмінністю у системі освіти Чехії є можливість вибору предметів за власним бажанням. Студенти проходять 2-тижневий період тестування з обраного предмету, під час якого з’ясовують, чи підходить їм цей предмет, чи ні, і тільки після такої процедури відбувається остаточне складання розкладу занять студента.
Так, перебуваючи в чеському виші, Ольга Зибцева вивчала десять дисциплін – це більше, ніж насправді було потрібно, і можна було обмежитися лише шістьма-сімома, але, як зауважила дівчина, вони були дуже цікавими й корисними. Під час курсу «Video conferencing» студенти вчилися вести ділові та культурні переговори із застосуванням засобів дистанційного зв’язку. Колегами групи, у якій навчалася Ольга, під час конференції виступали студенти Уельського університету Aberystwyth. Протягом семестру вони вели аргументовані дискусії на теми культури, прав жінок, державної цензури, обговорювали право на евтаназію та аборт у світі, легальність пластичної хірургії тощо.
Технічне забезпечення чеського університету знаходиться на досить високому рівні: одразу після завершення конференцій студенти та викладачі можуть знайти відео (з приближенням) в інформаційній базі та переглянути його, проаналізувати помилки. Окрім навчання запорізька студентка здійснила кілька подорожей. Ольга із новими друзями встигла відвідати Францію, Германію, країни Бенілюксу, Швецію та сонячну Італію. Під час подорожей студенти отримали багато нових вражень.
Представниця ЗНУ також розповіла, що у вільний від навчання час студентам університету пропонували цілу низку заходів від міжнародної студради. Разом вони їздили на екскутрії до місцевої печери, підіймалися на найвищу точку Чеських гір, брали участь у вечорах вікторин, квестах і настільних іграх. Проте найочікуванішою подією став ярмарок культур. «За результатами проведення цього заходу перемогу серед 63 країн світу отримали представники України!» – з гордістю зазначає запорізька студентка.
Дівчина повернулася до ЗНУ, успішно склавши всі іспити за кордоном, а також зимову сесію в нашому університеті, пройшла практику і тепер поринула у навчання чергового семестру. Ольга говорить, що в неї залишилися приємні враження як від міста Брно, так і від ставлення чеських викладачів до своїх предметів. Надалі вона планує продовжити навчання в університеті ім. Масарика, але вже в якості студентки магістратури.

Факультет іноземної філології