Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти театрального відділення підготували концерт до Дня театру

Студенти театрального відділення підготували концерт до Дня театру

27.03.2015 12:16 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології кафедра акторської майстерності

Вчора у восьмому корпусі ЗНУ, де розташований Студентський будинок культури, кафедра акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології та студенти театрального відділення із нагоди Міжнародного дня театру запропонували глядачам яскраву святкову концертну програму, режисером-постановником якої виступила Крістіна Бондарева, керівник Навчального студентського театру.

Привітати колег зі святом завітав арт-директор Нового театру Влад Лебедєв, який у своїй промові зазначив, що театр – це життя людського духу, це свято, без якого втрачається сенс існування. Гість передав теплі вітання деканові факультету соціальної педагогіки та психології Ользі Пономаренко та вручив завідувачеві кафедри акторської майстерності Галині Локаревій пам’ятний настінний календар Нового театру, відзначивши, що майже половина театральної трупи закладу є вихованцями відповідного відділення ЗНУ, яке цього року святкує своє 15-річчя. Арт-директор привітав зі святом й «маму» двох театральних курсів, викладача кафедри акторської майстерності, заслужену артистку України Надію Стадніченко. Крім того, Влад Лебедєв вручив Почесну грамоту за підписом Леся Танюка – голови Національної спілки театральних діячів України – за значний внесок у розвиток театрального мистецтва та з нагоди ювілею викладачеві кафедри акторської майстерності Віктору Гончарову.
Ведучі свята - студентка Анастасія Ляшеченко та випускник факультету СПП, актор Театру молоді Юрій Драненко - розповіли, що Міжнародний день театру відзначається щорічно з 1962 року. Започаткований він був у Відні на Дев’ятому конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО в 1961 році.
Естетичне задоволення отримали глядачі під час концерту від інструментального тріо: саксофон, електрогітара, піаніно; «живої» задньої частини сцени, де увазі глядача пропонувався відеосупровід номерів; яскравих деталей у костюмах артистів, рухомих декорацій тощо. Євген Славінський чарував вокалом, виконавши пісню Адріано Челентано. До речі, у постановці номеру взяла участь й Ганна Хохлова, яка забезпечила не лише хореографічний супровід, але й прикрасила його театром тіней. Студенти першого курсу представили мистецтво сходу, обігравши у фіналі живий малюнок двох театральних масок: сумної та веселої. Європейський театр презентували Олександр Мосійченко та Аліна Тотьмьяніна. Угорське мистецтво продемонструвала Юліанна Пилипець, виконавши арію Маріци з однойменної оперети. Євген Пономарьов, Іван Острівний та викладач Микола Квєтков презентували уривок із мюзиклу «Собор паризької Богоматері».
А ось третьокурсники свою хореографічну постановку обіграли з піснею від українського гурту ВВ «Світ марить». Першокурсниця Юлія Мірошніченко вразила запальним вокалом про гармоніста. А четвертокурсниця Дар’я Деркач запросила глядача до світу бродвейського театру, виконавши «It’s Raining Man» від Geri Halliwell. Влучною і точною стала пародія від третьокурсника Дмитра Бабчука на пісню «Снег» Ірини Білик. Між іншим, у самого Дмитра тембр голосу – класичний бас, тож його вокальні вміння особливо вражали майстерністю.
Справжнім сюрпризом став номер із ляльками від п’ятикурсників факультету СПП під дитячу пісеньку про долоньки. Чаруючою була декламація оповідання-притчі «Метелик» Лесі Українки від четвертокурсниці Ганни Михайличенко, цьогорічної срібної призерки Міжобласного конкурсу професійних читців імені Лесі Українки.
Заспівали дуетом на сцені й викладачка кафедри акторської майстерності, кандидат педагогічних наук, доцент Лілія Гринь із четвертокурсником Євгеном Славінським. До речі, саме в день концерту святкувала свій день народження викладач дисципліни «Робота актора з лялькою» Наталія Соколовська. Наталію Петрівну студенти привітали яскравою пародією на її ж класичне «а рефератик де ж?». Тож почуття гумору у студентів театрального виділення справило яскраве враження на глядачів. Блискучий номер другокурсників, які відвідують заняття з «акторської майстерності» в Запорізькому обласному театрі молоді, був обіграний у пародії на телевізійну програму «Вікна» з Дмитром Нагієвим. Тонка іронія щодо студентського культу постаті художнього керівника театру Геннадія Фортуса викликала гучні овації залу.
5 курс представив загалу уривок російської казки «Морозко», але… в японському стилі! Четвертокурсники в хореографічний етюд включили оригінальні мотиви різних народностей: індійські, шотландські, італійські, єврейські, циганські і, звичайно, українські під сучасне «А калина не верба, я – дівчина – молода» від Ганни Михайличенко. А сцену з хореографічного спектаклю «Замарашка» студенти театрального відділення обіграли в фінальну крапку вечора, резюмуючи: «Глядач! Ми любимо тебе! Без тебе – немає і нас».
Наостанок всі актори-учасники концертної програми вийшли на сцену під фінальну пісню, на що всі глядачі дружньо підвелися зі свої місць та привітали артистів із професійним святом гучними оваціями, котрі не вщухали кілька хвилин.

Марія Канцелярист