Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі письменники Анна Лупинос та Олесь Барліг зустрілися зі студентами ФІФ

02.04.2015 12:49 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології навчання зустріч

1 квітня на факультет іноземної філології на запрошення доцента кафедри німецької філології і перекладу Валентини Ботнер завітали відомі запорізькі письменники – випускники ЗНУ: голова літературного об’єднання при Запорізькому осередку національної спілки письменників України Анна Лупинос та журналіст ТРК «Запоріжжя», культрегер, організатор багатьох літературних заходів Олесь Барліг (Віталій Бабенко). Студенти 3 і 5 курсів мали можливість ближче познайомитися з представниками літературного процесу нашого рідного краю, послухати їхню поезію та прозу та поставити гостям запитання щодо особливостей їхньої творчості.

Також на заході були присутні декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна та заступник декана з навчальної роботи, доцент Катерина Василина. Вони подякували шановним гостям, що ті знайшли час у своєму напруженому робочому й творчому графіку, аби зустрітися зі студентами ЗНУ. Також вони висловили сподівання, що зустрічі представників ФІФ із запорізькими митцями в майбутньому стануть регулярними, адже прозаїкам і поетам завжди цікаво
спілкуватися із підготовленою аудиторією. Крім того, важко переоцінити значення таких заходів для розвитку студентів. які вивчають сучасну світову й вітчизняну літературу. Магістрантка спеціальності «Іспанська мова та література» Ганна Орлова підготувала презентацію, присвячену життєвому шляху та основним творчих здобуткам Анни Лупинос й Олеся Барліга. П’ятикурсниця цієї ж спеціальності Інна Коростильова у своєму виступі більш докладно розглянула тематику та систему образних засобів, до яких звертається у своїй прозовій творчості Анна Лупинос.
Почесні гості прочитали аудиторії свої поетичні твори, а також охоче дали відповіді на запитання, які виникли у слухачів. Зустріч проходила у невимушеній атмосфері щирої розмови. Студентів цікавило, звідки автори беруть сюжети і натхнення для своєї творчості, що важче писати: поетичні чи прозові твори, образна система творів письменників, а також їхні творчі плани.
Крім того, Анна Лупинос запросила всіх, хто пише вірші чи прозу, але не наважується нікому показати свої літературні спроби, завітати на чергове засідання Запорізького літературного об’єднання. Його члени збираються разом двічі на місяць (другої та четвертої суботи) о 13.00 в приміщенні Запорізької обласної бібліотеки наукової літератури ім. Максима Горького.
Наприкінці заходу його організатор, доцент Валентна Ботнер подякувала гостям за їхню доброзичливість і за готовність, із якою вони відгукнулися на пропозицію зустрітися зі студентами рідного для них вишу.

Таміла Тарасенко