Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Виставу студентів СПП «Моя сім’я» повезуть на фестиваль до Угорщини

Виставу студентів СПП «Моя сім’я» повезуть на фестиваль до Угорщини

10.04.2015 15:01 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології кафедра акторської майстерності навчальний театр

У 8 навчальному корпусі ЗНУ пройшла вистава «Моя сім’я» від навчального театру кафедри акторської майстерності факультету cоціальної педагогіки та психології ЗНУ. Трагікомедію поставив режисер Запорізького академічного театру молоді Геннадій Широченко, випускник Запорізького національного університету. Саме її актори повезуть на V міжнародний фестиваль театральних шкіл (SINT) до Угорщини (м. Бекешчаба).

Вистава за п’єсою одного з найбільш популярних молодих драматургів Європи Біляни Срблянович (Сербія) доволі глибока як психологічно, так і змістовно. Її головні герої – діти, яких покинули з тих чи тих причин. Вони моделюють у своєму маленькому світі (який символічно представлений пісочницею у центрі сцени) непрості стосунки: часом не завжди добрі, але звичні для їхніх родин.
12-річний Воїн (п’ятикурсник СПП Олександр Мосійченко) є «батьком» в дитячій грі під назвою «Моя сім’я», 11-річна Мілена (п’ятикурсниця СПП Анна Хохлова) – сестра Воїна, грає роль «мами». 11-річна Надія (четвертокурсниця Дарина Деркач) – дитина з нервовим розладом, а 10-річний Андрій (четвертокурсник Костянтин Кузьмін) – син, а при потребі й донька.
Глядач особливо гостро сприймає сцени за сімейним сніданком, коли батько дозволяє собі бити сина, та й мати не забуває додати свого потиличника. Хоча починається все з простого дитячого «не хочу супу». Батьки вчать сина правилу «людина людині – вовк». А Надію, яка випадково потрапляє в їхню гру, тримають на повідку, наче собаку.
Актори у виставі грають дітей, які самі грають дорослих. Такий театральний багатошаровий пиріг змінює один сюжет на інший. Ось тато змушує сина вчити англійську, але виявляється, що сину вже 40 років.
Після вистави залишається відчуття гіркого присмаку, кожен знаходить в ній щось особливе гостре для самого себе, а вистава «Моя сім’я» стає прикладом того, як серйозні висновки виникають із такої дрібниці, як дитяча гра.
За словами керівника Навчального театру Крістіни Бондаревої, саме за яскраво подану акторами факультету соціальної педагогіки та психології глибину й філософський зміст «Моя сім’ю» і вирішили везти до Угорщини. До речі, у фестивалі наприкінці квітня свої вистави представлять колективи з шести країн Європи.

Марія Канцелярист

Схожі новини