Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Тала Владмирова: «Писати – це мій найулюбленіший стан»

Тала Владмирова: «Писати – це мій найулюбленіший стан»

29.04.2015 15:23 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет факультет журналістики Економіко-правничий коледж презентація книги зустріч

Учора, 28 квітня, у Запорізькому національному університеті відбулася презентація вже другої спільної книги львівської письменниці Дари Корній та запорізької авторки Тали Владмирової «Крила кольору хмар», яка вийшла у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» накладом 6 тисяч екземплярів. Перед аудиторією виступила одна з авторів видання – редактор Обласної академічної газети «Запорізький університет», випускниця філологічного факультету ЗНУ Таміла Тарасенко, яка пише під псевдонімом Тала Владмирова. На зустріч із нею завітали викладачі та студенти філологічного та факультету журналістики, Економіко-правничого коледжу ЗНУ, а також представники творчих кіл Запоріжжя.

Декан філологічного факультету Тамара Хом’як у вступному слові відзначила неперевершене вміння авторів донести філософський підтекст книги та їхнє оригінальне звернення до української міфології. «Мені б хотілося, щоб молоде покоління виховувалося саме на таких книгах із ніжною поетикою та світлою романтикою. У наші складні часи таке філософське переосмислення дійсності сприймається, наче ковток свіжого повітря», - зауважила Тамара Володимирівна та побажала творчому тандему крил тільки кольору веселки.
Також поділилася своїми думками про презентований твір і доцент кафедри німецької філології і перекладу Валентина Ботнер. Епіграфом свого виступу Валентина Савеліївна обрала «Лірику» Семена Кірсанова, який переконував «Может, именно ему-то лирика нужна. Скорой помощью, в минуту, подоспеть должна». Викладач наголосила на множинності прочитання твору «Крила кольору хмар», на тому, що його автори відходять від шаблонів та занурюються у високу метафоричну гру, яку досліджували ще Платон та Камю. І найголовніше в цих категоріях – відмова від одноманітності. «Книга передбачає два рівня прочитання: земний та філософський, а притчева екзистенціальна природа пронизує весь роман, дарує неймовірну естетичну насолоду від прочитання», - запевнила Валентина Савеліївна.
Також під час презентації голова літературного об’єднання при запорізькому відділенні Національної спілки письменників України Ганна Лупінос подякувала Талі Владмировій за ідею з епіграфом до твору з пісні від запорізького гурту «Хорта»: «Янголи сплять і бачать у сні ті дні, коли вони були людьми, як ми». Запорізький письменник Олесь Барліг цікавився, які міфічні персонажі є центральними в книзі. Найбільш активною студенткою філологічного факультету, котра ставила автору питання, стала Марія Ленок. А один із випускників ЗНУ, запорізький письменник-початківець Павло Шустряков навіть поділився власним досвідом співавторства.
Згодом Тала Владмирова змогла розповісти гостям презентації про історію знайомства з Дарою Корній на літературному сайті «Гоголівська академія» (www.gak.com.ua), передісторію задуму, та, звичайно, про нову книгу, пошук її назви. За словами авторки, головна героїня твору, на перший погляд, звичайнісінька дівчина – сирота-студентка, котра навчається на психолога, Аделаїда або ж Адка, яка змушена підробляти офіціанткою у нічному клубі. Та одного дня вона дізнається, що її батько не загинув, як то твердила її родина, що в дівчині тече кров сірих янголів, яких однаково зневажають й світлі янголи-охоронці, й їхні темні супротивники. І, що найголовніше, саме від її вибору залежить не лише власна доля, а майбутнє тих, хто поруч і, більше того, подальша доля її улюбленого міста Львова, де й розгортаються події роману. Але ж в юному віці інколи не так легко зробити правильний вибір щодо кольору крил та душі, а головне – взяти на себе повну відповідальність за своє рішення.
Гості презентації цікавилися у письменниці, наскільки містичним для неї є Запоріжжя, чи збігається її стиль життя і стиль письменника, чи є біографічні моменти у творі, які герої подобаються самій авторці та чи щасливий у книзі фінал. Звичайно, читачі цікавилися і планами на майбутнє. Тала Владмирова розповіла, що вже не раз звучали у питаннях шанувальників її творчості ідеї про написання творів, які б включали історії подорожей замками України. Крім того, студенти, враховуючи захоплення Тали української міфологією, цікавилися, чи не хотіла б вона у свої творчості використати численні фольклорні надбання краю, зібрані за своє життя відомим громадським діячем, письменником Віктором Чабаненком або обіграти яскраву постать Нестора Махна (тим більше родом Тала саме з міста Гуляйполе Запорізької області). Пропозиціям Тала щиро подякувала і пообіцяла, що над кожною з них подумає та обов’язково щось візьме в роботу, яку планує тільки продовжувати, бо писати – найулюбленіший стан дівчини.
Також читачі цікавилися чи є роман продовженням попередньої книги авторів. Письменниця зізналася, що поєднує їх хіба невеличкий епізод, де героїня згадувала свою подругу. Але ж в цілому дія першого роману Дари й Тали, який презентували в ЗНУ майже рік тому, - «Зозулята зими» - починається в переддень Нового року, тоді як дія другої книги відбувається у вересні – час осіннього рівнодення, коли день починає скорочуватися, а ніч збільшуватися. А це означає, що з’являється більше часу для роздумів, а в тому числі і для духовних. Перша книга творчого тандему зовсім не схожа на добру новорічну казку, бо серед його персонажів – потерчата, відьмаки, енергетичні вампіри. До речі, за твердженнями видавців, це видання мало чималий успіх, адже письменниці віднайшли власний унікальний шлях у світі вітчизняного фентезі і створили сучасну магію – живу і реальну. Тож прихильний читач матиме нагоду зануритися в оригінальний світ львівської та запорізької письменниць ще протягом одного цікавого нового роману.

Марія Канцелярист

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ:

Схожі новини