Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Гість факультету журналістики Леонід Сосницький: «Я сідаю за комп’ютер, коли сумніваюся»

14.05.2015 13:26 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики зустріч

Вчора факультет журналістики ЗНУ відвідав відомий запорізький журналіст («Голос України», «Запорізька Січ») Леонід Сосницький. У тісному дружньому колі відбулася його зустріч зі студентами-першокурсниками факультету та їхнім викладачем, доцентом кафедри журналістики Мирославою Чабаненко.

Фахівець журналістської справи поділився із молодим поколінням своїм професійним досвідом і розповів про деякі моменти своєї біографії. Зокрема, Леонід Романович зазначив, що журналістською справою займався не одразу після закінчення університету і, навіть, за фахом не журналіст. Проте його перша – воєнно-технічна освіта – надала йому можливість розвинути, перед усім, широкий кругозір та аналітичне мислення – якості, без яких не обійдеться жоден журналіст. Підполковник, офіцер запасу, майже 25 років свого життя він присвятив воєнній кар’єрі, під час якої довелося працювати і на Далекому Сході, і на островах Тихого океану тощо. Перші свої статті почав публікувати у військовій пресі, потім співпрацював із газетами нашого міста – «Перекур», «Запорізька Січ», «Запорізька правда» та іншими.
Під час бесіди зі студентами Леонід Сосницький зазначив, що для нього найцікавішим напрямом журналістики є політична аналітика, проте це досить складна галузь. Треба мати не лише досвід, вміти аналізувати політичні процеси, а й постійно бути «у темі». А майбутнім журналістам надав пораду – навчитися слухати, бачити і починати писати вже зараз. Окрім того, молодь має використати студентські роки, аби набути якісну базову освіту, зокрема навчитися досконало володіти принаймні однією із європейських мов. В умовах розвитку інтеграційних процесів такий журналіст завжди буде затребуваним, матиме змогу обирати – працювати у вітчизняному, або у закордонному виданні.
Майбутнє журналістики Леонід Романович бачить, перед усім, за електронними виданнями, тому порадив першокурсникам вчитися розробляти власні сторінки в Інтернеті, блоги, створювати пости у соціальних мережах, бо у такий спосіб відшліфовується журналістська майстерність. Гість також зазначив, що головним поштовхом для журналістської творчості є проблемні моменти нашого життя, з якими часто безпосередньо стикається сам журналіст. «Я сідаю за комп’ютер, коли сумніваюся, – продовжив Леонід Сосницький, – аби знайти правдиві відповіді на питання, які мене хвилюють».
Також гість відповів на низку запитань, що цікавили молодь факультету журналістики, зокрема щодо свободи слова в Україні, доцільності профільної освіти для журналіста тощо. Наостанок досвідчений журналіст нагадав про фахову етику і побажав майбутнім колегам зробити правильний вибір, який стане запорукою їхнього подальшого розвитку і кар’єрного зростання.
Учасники зібрання подякували гостю за змістовну розмову і вручили невеличкий пам’ятний подарунок із символікою ЗНУ.

Олена Хлистун