Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Турне Європейським містечком ЗНУ-2015 пройшло під гаслом «Діти – наше майбутнє»

Турне Європейським містечком ЗНУ-2015 пройшло під гаслом «Діти – наше майбутнє»

18.05.2015 10:28 Все Факультети Біологічний Економічний Журналістики Іноземної філології Історичний Менеджменту Соціальної педагогіки та психології Фізичного виховання Філологічний Юридичний Університет свято міжнародна діяльність День Європи

Святкування Дня Європи-2015 відбулося у рамках всеукраїнської акції «День добра». На нього завітали високопосадовці, іноземні гості та представники ректорату Запорізького національного університету. Європейське містечко традиційно складалося з неперевершених костюмованих експозицій-презентацій тієї чи іншої країни з іграми, вікторинами та подарунками й частуваннями національними стравами в наметах факультетів ЗНУ, роботу яких організував Відділ міжнародних зв'язків та роботи з іноземними студентами. Кожен зміг отримати інформаційні буклети, довідкову літературу, пам’ятну державну символіку, а після блискучої концертної програми від Центру культури «Діти – наше майбутнє» представники ЗНУ долучилися до Всеукраїнської акції «День добра» і разом записали відеозвернення до українців із побажаннями миру, добра та злагоди. Протягом всього свята тривав збір коштів на підтримку наших бійців, які виборюють свободу України в зоні антитерористичної операції.

Під час урочистого відкриття Євромістечка прозвучали Державний гімн України та гімн Європейського союзу у виконанні хору вокальної студії «Кантилена». А після підняття прапорів України та Європейського Союзу до слова запросили першого проректора ЗНУ Олександра Бондаря. «Євроінтеграція – стратегічний вибір нашої держави та нашого суспільства. Тож це свято, в першу чергу, має на меті засвідчити, що обраний шлях до Європи – це прагнення побудувати територію свободи, добропорядку і безпеки. Запорізький національний університет традиційно на вищому рівні готувався до проведення Дня Європи-2015, адже європейські стандарти вищої освіти – незаперечні пріоритети нашого університету, досягнення якого ми й хотіли Вам сьогодні презентувати, - підкреслив Олександр Григорович.
У своєму зверненні до гостей свята голова Запорізької обласної державної адміністрації Григорій Самардак зазначив, що Україна є не лише географічним центром Європи, їй притаманні європейські цінності як такі. А особливо в прагненні до свободи, що й продемонструвала вкотре наша держава ще півтора роки тому, зробивши вибір на користь вільного демократичного суспільства та ухваливши рішення пройти цей шлях до кінця.
Заступник Генерального консула Федеративної республіки Німеччина у Дніпропетровську Маттіас Кох щиро подякував шановному товариству за запрошення і запевнив, що у ці нелегкі для нашої країни часи Німеччина залишається на боці України, вона солідарна з тими принципами, які декларує держава у своїй діяльності, та завжди готова підтримати нашу державу на її проєвропейському шляху.
Про тісну співпрацю із ЗНУ розповіла у своєму виступі й голова обласного товариства польської культури імені Адама Міцкевича Ольга Павлюк.
Згодом почесні гості спустилися на площу до євронаметів, а тим часом у центрі Євромістечка продовжилася яскрава культурна програма.
Губернатор області Григорій Самардак, його заступник Едуард Гугнін, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, проректор ЗНУ з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор ЗНУ з з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор ЗНУ з питань науково-педагогічної роботи Володимир Волков та інші представники ректорату Запорізького національного університету, декани факультетів та їхні заступники, керівники структурних підрозділів вишу і, звичайно, студентська спільнота та численні гості свята мали змогу відвідати оригінальні експозиції наметового містечка в рамках організованого «Європейського турне», роботу якого координував відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами.
Інституції ЄС (Європарламент, Раду Європи) презентували представники юридичного факультету. Ольга Попова, Аліна Чепінога, Маргарита Оборкіна, Іван Гнатуша, Тетяна Сокол, Ірина Кравченко, Антон Барліт та багато інших студентів, під керівництвом заступника декана юридичного факультету Михайла Віхляєва підготували гостям свого намету патріотичні сувеніри, солодощі та яскравий боді-арт із символікою європейських країн.
Факультет менеджменту запросив гостей свята до Данії. Олег Стасєв, Михайло Павловський, Тетяна Хохліна та інші разом із заступниками деканів Іриною Ганза та Андрієм Кургузовим запрошували скуштувати національні страви, а особливо капусту с традиційними ковбасками під датське пиво.
А от факультет іноземної філології подарував міні-подорож одразу чотирма європейськими країнами: Великою Британією, Іспанією, Францією та Німеччиною. Анастасія Брус, Тетяна Фанагей, Олена Філатова та інші активісти із деканом Галиною Морошкіною та її заступниками Ольгою Тупахіною і Мариною Воробйовою частували французькими круасанами та безалкогольним глінтвейном. А студентка ФІФ та представник молодіжного центру "SAMMELSURIUM" (спільнота активних етнічних німців Запоріжжя, а також тих, хто цікавиться вивченням німецької мови та знайомством із німецькою культурою) Марія Василега особливо була рада вітати в наметі Німеччини Заступника Генерального консула Федеративної республіки Німеччина у Дніпропетровську Маттіаса Коха. Вони із губернатором Запоріжжя Григорієм Самардаком символічно обмінялися українським та німецькими прапорцями.
Від факультету журналістики світ Греції відкрили Анастасія Холод, Сергій Маловічко, Таїсія Зозуль та інші разом із заступником декана Катериною Сіріньок-Долгарьовою. Гостей пригощали грецьким соусом, канапками з оливками й сиром, солоним печивом тощо. Крім того, студенти, що були в образах грецьких богів, підготували й відповідні костюми.
Яскравою костюмованою презентацією Шотландії порадував історичний факультет. Зокрема, Іван Марусенко, Максим Касьян, Анна Супрун та заступник декана Олексій Штейнле назвали проривом для всього міста виступ групи «Alba gu brath», яка подарувала гостям свята справжню шотландську музику. Звичайно, і без національних страв не обійшлося: солодощі, вівсяне печиво, традиційні яйця смажені у м’ясі та клярі куштували всі охочі.
До намету, присвяченого Польщі, запросили представники філологічного факультету: Андрій Лучишин, Артем Чевата, Катерина Рула, Анастасія Клюкіна, Анжеліка Калюжна, Жанна Панкрашкіна із деканом Тамарою Хом’як та викладачем польської мови Ігорем Ліпкевичем. Господарі частували гостей польським національним печивом – кокосанками, колачіками й фаворами.
А от економічний факультет закликав присутніх ознайомитися відразу з двома країнами – Італією та Україною. Арсен Пучков, Едгар Міразізян, Давид Зюзь, Анна Морозова, Єлизавета Сатаєва із заступником декана економічного факультету Аліною Осаул приготували італійське печиво з побажаннями та, звичайно, сало, український узвар та борщ із справжньої печі, яка пашіла відразу біля ятки.
Насиченою була й подорож до Швеції від факультету соціології та управління. Софія Марченко, Анна Аранжий, Нателла Недавня, Андрій Фенько, Антон Назаренко разом із заступником декана Ігорем Кудіновим анонсували у підписах страви, які підібрали за принципом «шведського столу»: сюрстрьомінг – шведський національний продукт, який є консервованим квашеним оселедцем, вертуту з яблуками, картоплю по-швецькі від Карлсона, закуску швецьку з чорним хлібом та швецьке печиво, яке, зазвичай, готують на Різдво.
До Ірландії запросили присутніх представники факультету соціальної педагогіки та психології: Любов Власова, Євгенія Гогунська, Аліна Климусь, Ірина Бельмега, Микита Растворов, Володимир Товстоножко разом із деканом Ольгою Пономаренко та її заступником Ларисою Івановою. «Ірландці» частували картоплею із грибами, із зеленню, ірландським елем. А казковий ірландський ельф у високому циліндрі обдаровував золотими монетками зі свого автентичного полив’яного горщика.
Продовжили шоколадну тематику і в Швейцарії від біологічного факультету. Олексій Філіппенков, Валерія Михайлова, Єлизавета Верба, Анастасія Попова, Марія Аліулова із заступником декана Оксаною Ткачук до презентації включили частування гостей шоколадним фондю зі справжнього мініфонтана.
А от солодощі Туреччини - медову пахлаву, рахат-лукум та інші національні страви - представили активісти факультету фізичного виховання: Анастасія Зінкевич, Аліна Табота, Ганна Мозкова, Максим Мартиненко, Вікторія Ісаєва, Маргарита Леміш із заступником декана Ларисою Безкоровайною.
Крім того, свої експозиції підготувала у Євромістечку й Наукова бібліотека ЗНУ, яка презентувала роботу Регіонального центру європейської інформації. Працювали на святі представники проекту ЄС-ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (ЗОДА) та міжнародної студентської організації у AIESEC ЗНУ.
Святкування Міжнародного Дня Європи провели співробітник ЗНУ Аліна Грушко та п’ятикласник школи-інтернату «Світанок» Владислав Гуцул.
Глядачі змогли оцінити роботи дитячої студії народного художнього колективу хореографічного ансамблю «Перлина» та зразкового дитячого хореографічного ансамблю «Козачата».
Болгарську пісню виконали учасниці вокальної студії «Кантилена» Ані Віткова й Алі Мінакова. Сучасний молодіжний європейський танок представили дипломанти всеукраїнського фестивалю «Нове покоління», хореографічної студії «D.A.L.S.» ЗНУ. Французьку пісню «Dernieredance» виконала учасниці вокальної студії «Кантилена» Аліса Кривошеєва.
А от студентки факультету фізичного виховання Катерина Черниш та Аліна Іваненко запросили гостей на євроанімацію. Блискуче виступив на святі творчий дует учасниці вокальної студії «Кантилена» Євгенії Науменко та її батька. Вони заспівали пісню «Тримай» із репертуару Христини Соловій.
Також на сцені виступали з номером «Діти без війни» чудові запорізькі вокалісти - Юлія Данилюк, Елізабет К’ют, Майкл Герасимчук, Кирило Клюйко та призери, лауреати та володарі Гран-Прі численних Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів дитячої творчості - ансамбль пісні в жестовому виконанні «Співочі руки» (керівник ансамблю Ірина Кітманова). Маленькі дітлахи наприкінці пісні випустили в небо голубів миру.
Фінальну пісню «Україна – це ти!» виконали учасники вокальної студії «Кантилена». А завершальним акордом свята став запис відеозвернення представників ЗНУ до України та українців із побажаннями миру, добра та злагоди в рамках участі нашого вишу у всеукраїнській акції «День добра», метою якої є об’єднання міст України, популяризація практики здійснення добрих вчинків.

Марія Канцелярист
Фотографії Центру культури ЗНУ та Василя Биченка (фотогалерея)


БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ:

Схожі новини