Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фахівці обговорили зміст програм дисциплін соціально-гуманітарного циклу

Фахівці обговорили зміст програм дисциплін соціально-гуманітарного циклу

Вчора, 19 травня, у ЗНУ під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та керівника відділу з навчальної роботи Людмили Нестеренко відбулося засідання науково-методичної ради, на якому обговорили зміст навчальних програм дисциплін соціально-гуманітарного циклу. Зокрема, учасники зібрання ознайомилися з презентаціями курсів «Історія української та зарубіжної культури», «Правові основи життєдіяльності», «Безпека життєдіяльності фахівця з основами охорони праці», «Цивільний захист і охорона праці в галузі».

Відкрив захід проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, який відзначив, що однією з головних вимог при підготовці навчальних планів міжфакультетських дисциплін, було завдання враховувати у варіативній частині специфіку роботи того чи того факультету.
Першим презентував програму доцент кафедри українознавства, кандидат історичних наук Володимир Бондаренко. Він підкреслив, що саме виховання загальнокультурного рівня студентів було першочерговим під час розробки курсу «Історія української та зарубіжної культури». Більше того, вчений зробив акцент на процесах самоідентифікації України, які зараз актуальні як ніколи. Серед тем, котрі опановуватимуть студенти: «Антична культура», «Ренесанс у європейській культурі та його особливості в Україні», «Культура бароко» та, звичайно, «Культура нового часу». На заняттях Володимир Григорович запланував акцентувати увагу і на персоналіях. Скажімо, не всім відомо, що Казимир Малевич народився і навчався у Києві, а запоріжанин Гаврило Гордієнко, який виріс у Запоріжжі (тоді Олександрівську), став відомим світові ученим-ботаніком. Звертається увага в курсі й на здобутки української діаспори (наприклад, скульптора і художника, одного з основоположників кубізму в скульптурі, Олександра Архипенка та інших).
Навчальну програму «Правові основи життєдіяльності» презентувала викладач кафедри конституційного та трудового права Ія Зозуль. Дисципліна має на меті сприяти поглибленому вивченню студентами важливих юридичних питань, виховати вміння захистити свої права, сформувати належну правову культуру фахівця та його правову освіту тощо.
Курс «Безпека життєдіяльності фахівця з основами охорони праці» представила доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології Наталя Капелюш. Цей предмет розрахований на студентів 1-2 курсів, які мають нагоду ознайомитися з основами дисципліни: вивчити найголовніші аспекти законодавчої бази, електробезпеки, пожежної безпеки та багато інших важливих і вкрай необхідних нюансів.
А ось навчальна програма дисципліни «Цивільний захист і охорона праці в галузі» розрахована вже на старшокурсників-випускників. Її презентували доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології Оксана Маслова та доцент кафедри фізіології з курсом цивільного захисту Наталя Григорова. Вони включили в теми курсу особливості галузі охорони праці для навчальних працівників, співвідношення вимог з міжнародним правом, а також новітні заходи й засоби захисту та правила поводження під час артилерійських обстрілів, терористичних актів, виявлення вибухонебезпечних предметів тощо.
Всю представлену інформацію присутні взяли до відома та ухвалили рішення доопрацювати зміст програм з урахуванням пропозицій факультетів. При його формуванні необхідно забезпечити набуття загальних і професійних компетентностей випускників та відповідність запланованих результатів навчання специфіці напряму чи спеціальності. Крім того, програми потрібно обговорити й затвердити на засіданнях кафедр, за якими вони закріплені, а згодом – на науково-методичній раді.

Марія Канцелярист