Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося ІІ засідання літературної студії імені Марини Брацило

У ЗНУ відбулося ІІ засідання літературної студії імені Марини Брацило

25.05.2015 09:47 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет літературна студія імені Марини Брацило зустріч із письменником

За сприяння кафедри українознавства продовжує втілюватися проект від Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» щодо подальшої підтримки конкурсантів у їх творчому становленні. Філологічний факультет Запорізького національного університету не полишає активного творчого життя навіть під кінець навчального року. 21 травня відбулося чергове засідання літературної студії імені Марини Брацило, що дало початок новим творчим злетам юних обдарувань.

Засідання літстудії відзначилося тим, що була проведена зустріч у формі майстер-класу з видатним запорізьким письменником, членом Національної спілки письменників України Олександром Абліцовим. Зацікавлені слухачі мали змогу зануритись у дивовижний світ митця, сповнений цікавих життєвих історій та творчих успіхів, вдосконалити свою поетичну майстерність, почути поради видатної особистості.
Олександр у вступному слові наголосив на значущості ролі поетів у суспільстві. Також він проаналізував поезії учасників І Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони», які є членами літстудії. Олександр Абліцов лояльно вказав на недоліки поезій юних початківців, проте і не приховував свого захоплення їхніми першими творчими успіхами. Митець дав слушні поради у написанні поезій, найголовніші з яких — писати від душі, вкладати у кожне слово смислове навантаження, дотримуватися ритміки-від-серця, уникати дієслівних рим та збігу приголосних, не зловживати складними синтаксичними конструкціями. Письменник зачитав чимало власних поезій зі збірки “Гніздо вітрів”.
Олександр Абліцов зауважував, що хоч поезія юних митців ще не зовсім зріла, саме прагнення писати, нести своє Слово у світ — це вже великий творчий злет. Адже кожній людині від народження дана Божа іскра, тобто великий талант, однак не кожен здатен його розкрити. Також митець висловив думку, що найцінніше для людини — змога дарувати добро. Поети ж дарують добро, в першу чергу, своїми творами. У відповідь на доброзичливі поради майстра, літстудійці передали йому на рецензування свої нові роботи з тим, щоб наступного разу отримати конструктивний аналіз свого поетичного доробку.
Звучали напутні слова в підтримку молодих поетів від заступника голови оргкомітету І Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» Ольги Стадніченко, письменниці Анни Лупинос та мами Марини Людмили Федорівни Брацило. Важливо і те, що під час засідання панувала затишна тепла атмосфера.
По завершенні засідання літстудії відбулась автограф-сесія, натхненні студенти щиро дякували митцям за їх теплі слова та поради.

Таїсія Живиця,
студентка 2 курсу філологічного факультету

Схожі новини