Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Стиляги» - творчий сиквел талановитих акторів факультету СПП

«Стиляги» - творчий сиквел талановитих акторів факультету СПП

28.05.2015 16:17 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Акторська майстерність Факультет соціальної педагогіки та психології «спеціальність «Театральне мистецтво» театрально-музичне дійство

Вчора, 27 травня, в навчальному корпусі № 8 студенти спеціальності «Театральне мистецтво» факультету соціальної педагогіки та психології презентували музично-театралізоване дійство «Стиляги». Саме в такий спосіб п’ятикурсники склали свій іспит із дисципліни «Вокальний ансамбль», яку викладає акторам кандидат педагогічних наук, доцент кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету, заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь. Шанувальники театру мали нагоду поринути в атмосферу однойменної молодіжної субкультури 50-х років минулого століття, адже талановита студентська юнь нашого вишу обіграла ідею однойменного фільму-свята Валерія Тодоровського на власний розсуд: Мелс, Катя, Поліна, Боб та інші герої навчаються на факультеті СПП та мріють про ті ролі, які б хотіли зіграти у своєму житті. І все це – під відмінний вокал та хореографію в стилі рок-н-рол.

Варто відзначити, що керують курсом заслужені артисти України: старші викладачі кафедри акторської майстерності ЗНУ Надія Стадніченко та Віктор Гончаров. Допомагали студентам й концертмейстер Олена Кулініч та звукооператор Геннадій Прокопенко. П’ятикурсники взяли на себе розробку як ідеї, так і постановки, підбір костюмів, гриму і реквізитів. Стильні піджаки, строкаті краватки, картаті спідниці-кльош, банти, метелики, вишукане взуття на підборах, класичні чоловічі туфлі – все це до дрібниці продумали студенти разом зі своїми старшими наставниками.
За задумом по обидва боки сцени розташувалися двері: справа – до «Універу», а зліва – до клубу «Кок» (за сценарієм «Стиляг» саме туди намагалася потрапити молодь). Традиційно дійові особи розділилися на звичайних студентів та власне прихильників молодіжної субкультури. Все почалося з виходу на сцену консервативно одягнених Каті (Анна Хохлова) та Мелса (Андрій Новіченко) та сцени першої зворушливої зустрічі поки що хлопця-нестиляги Мелса з яскравою Поліною (Юліанна Пилипець). Ще трохи… і закоханий прохає стилягу Боба (Артур Дунець) навчити його танцювати «по-їхньому». Секрет Боба-Бориса простий: «Тут не треба скоріше, сильніше та вище – тут потрібен драйв, енергія»! Що й доводить відразу Мелсові Боб із друзями під славнозвісне «Let's Twist Again» (Elvis Presley).
Звичайно, згодом на Мелса чекає (тут же на сцені, із використанням рухомих декорацій) костюмоване, навіть онлайн, перевтілення у стилягу та остаточний вирок нових друзів «Тепер ти – один із нас». Актори наче професійні перукарі майструють лаком для волосся зачіску, а шматочком штукатурки, який взяли тут же на сцені з колони, наносять на темний піджак візерунки, щоб той став у клітинку!
Схожа «доля» судилася і Каті. Вона також не може лишатися осторонь і стає «однією із них». Тим часом глядач насолоджується блискучими вокальними й хореографічними ходами-родзинками дійства під «Hit The Road Jack» (Ray Charles), «Будь со мной» і «Желтые ботинки» (Жанна Агузарова), «Ты с высоты красоты» (Браво), «Старый добрый рок-н-ролл» (Машина времени), «Пусть все будет так, как ты захочешь» (Чайф), «До свиданья, мама» (Моральный кодекс), а також топове «Ты любишь буги-вуги?». Актори не лише співають і танцюють, вони грають і на гітарах, барабані.
Нарешті у фіналі дійства стає зрозумілим, що стиляг і не існує зовсім... І всі ці перевтілення – прості робочі будні студентів-акторів факультету СПП, які таким чином мали скласти свої творчі іспити. Наче фінальним акордом Фред (Олександр Мосійченко), Петсі (Олена Гриценко), Ксю (Ксенія Мормуль), Аннет (Анна Вайло), Ді (Діана Фролова), Ніннель (Лаура Шарлова), Стівен (Євген Славінський), Джек (Олексій Блінов) та інші герої розмірковують, які б ролі хотіли зіграти? У їхніх планах образи – Жанни Д’Арк, Юлія Цезаря, Анжеліки, Дюймовочки, Джеймса Бонда та його дівчини, Гамлета, Чайки на ім’я Джонатан Лівінгстон і навіть просто роль мами (про неї мріяла Ксенія Мормуль, до якої відразу після закінчення вистави вибігла на сцену малесенька дворічна донька Кіра). На цій зворушливій ноті глядачі гучними оплесками подякували акторам за їхній творчій подарунок, а самі студенти вручили квіти своєму керівникові – Лілії Олександрівні Гринь.

Марія Канцелярист

Схожі новини