14 червня студенти філологічного факультету разом із доцентом кафедри російської філології Оксаною Темною здійснили подорож до м. Василівки. Там вони мали змогу оглянути приватний зоопарк родини Пилишенків та Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова».
Екскурсанти поділилися своїми враженнями від подорожі: «Щойно виїхали за межі міста, ми захопилися виглядом чудових природних ландшафтів. Чарівні плавні з оксамитовими островами і затоками змінилися просторами Каховського водосховища. Майже вздовж усієї дороги хитали нам услід своїми голівками червоні маки».
Спочатку студенти відвідали відомий приватний зоопарк родини Пилишенків, у якому розміщується багато хижих тварин: леви, тигри, ведмеді. Екскурсанти з цікавістю спостерігати за хижками, про що із захопленням згадують: «Ведмеді, ніби діти, плескалися у басейні, а потім із задоволенням ласували солодкими подарунками, якими пригощали їх відвідувачі зоопарку, – черешнями, варенням і навіть морозивом». Художній смак господарів закладу відчувається і в оформленні території зоопарку. Тут можна помилуватися водяними ліліями з білими, рожевими та жовтими пелюстками, які плавають у басейнах, на клумбах росте декоративна суниця та кактуси-опунції з величезними жовтими квітами.
Також відбулося знайомство студентів із цікавою людиною – художником Олександром Пилишенком, який прожив 36 діб у клітині з левами, встановивши рекорд України. Він став першою людиною, яка приймала пологи у левиці.
Після зоопарку філологи відправилися помилуватися пейзажами заказника Лиса гора, а наприкінці дня завітали до музею-заповідника «Садиба Попова». На будівництво цього архітектурного шедевру В. П. Попов, особистий секретар графа Потьомкіна при Катерині II, витратив майже дві тонни золота, намагаючись конкурувати з самим графом Воронцовим та його палацом в Алупці.
Екскурсія видалася незабутньою, студенти відкрили для себе ще одну сторінку історії та культури рідного Запорізького краю. Вони повернулися додому, сповнені нових позитивних вражень.
Кафедра російської філології