Вимоги часу та ситуація на ринку праці потребують сьогодні від фахівця будь-якої галузі постійного вдосконалення знань та навичок, а іноді й зміни фахових пріоритетів. Тому сьогодні знаходиться багато людей, які мають намір отримати другу вищу освіту або підвищити власну кваліфікацію. Щороку у Центрі післядипломної освіти ЗНУ здійснюють перепідготовку понад півтори сотні слухачів.
Центр післядипломної освіти ЗНУ надає освітні послуги за двома напрямами: тут можуть навчатися усі охочі отримати другу вищу освіту або фахівці, які мають намір підвищити власну кваліфікацію на курсах.
В.о. керівника цього підрозділу Дмитро Фролов розповів, що основна діяльність приймальної комісії Центру зараз спрямована на роботу з абітурієнтами, які бажають здобути другу вищу освіту: фахівці надають їм консультації із різних питань у телефонному режимі або відповідають на листи користувачів електронної пошти, здійснюють перевірку та прийом документів вступників тощо. На базі Центру можна навчатися за спеціальностями: «Фізична реабілітація», «Спорт» (за видами), «Журналістика» (за видами), «Історія», «Мова та література (англійська, німецька, французька)»; «Переклад (англійський)», «Психологія», «Соціальна робота», «Фінанси і кредит», «Облік і аудит», «Економічна кібернетика», «Менеджмент організацій і адміністрування», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Правознавство» та «Біологія». Перепідготовка фахівців здійснюється на основі дипломів «Спеціаліста» та «Магістра», або на основі диплома «Бакалавра» за умови, якщо його власник надає довідку про продовження навчання для здобуття наступного освітньо-кваліфікаційного рівня. Так, у минулому навчальному році випускниками Центру стали близько 150 дипломованих фахівців.
Дмитро Фролов також зазначив, що підвищити власну кваліфікацію можна без зміни напряму основної діяльності, навчаючись на спеціалізованих курсах. Вони можуть бути як короткотривалими (розраховані на 72 години, або 2 навчальних тижні), так і довготривалими. Так, у 2014-2015 навчальному році на базі Центру підвищили свою кваліфікацію 206 фахівців. Серед них були учасники груп за напрямами «Заснування малого бізнесу», «Бухгалтерський облік і аудит», що розраховані на 354 години, для державних фінансових інспекторів був призначений спеціалізований курс «Державний фінансовий контроль», а також вдосконалювали власну майстерність група тренерів-викладачів.
Фахівці Центру післядипломної освіти ЗНУ розробляють індивідуальні навчальні програми курсів для вдосконалення знань співробітників певних галузей на замовлення підприємств та установ різних форм власності. Також існує ціла низка стандартизованих програм для підготовки фахівців за напрямами: «Краєзнавство: екскурсійна та туристична діяльність», «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу», «Гід-перекладач», «Тренер групових програм з фітнес-аеробіки», «Масажист-реабілітолог», «Заснування бізнесу», «Управління персоналом», «Реклама та PR», «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків» та «Соціально-психологічна реабілітація засобами музики (музикотерапія)». Фахівці цих галузей на ринку праці сьогодні користуються неабияким попитом, а спеціалізовані курси допомагають їм отримати новітні знання і бути ще й конкурентоспроможними.
Слухачі курсів по закінченні навчання отримують свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка (на підставі диплому про вищу освіту) та сертифікат ЗНУ.
Окрім того, передбачена гнучка система оплати за навчання – вона може бути внесена частинами. Так, за будь-якою обраною спеціальністю окрім «Правознавства» оплата ділиться на 8 рівних частин. Слухачі «Правознавства», на відміну від інших, навчаються 2 роки і можуть сплатити кошти за навчання шістьма рівними частинами (по три – за кожний навчальний рік).
На базі Центру післядипломної освіти ЗНУ відбувається і перепідготовка фахівців на замовлення центрів зайнятості – за фахом «Соціальна робота». Людина, яка стоїть на обліку у районному або обласному відділенні Державної служби зайнятості України, при цьому може отримати ваучер на 12600 грн для оплати за навчання. У минулому році, як зазначають фахівці Центру, цієї суми повністю вистачало для покриття оплати за навчання. Однак у наступному навчальному році таким слухачам доведеться доплатити 600 грн власних коштів. Окрім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р. № 207 зі змінами "Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці", п.1. передбачено, що такі ваучери мають право отримати лише особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш 15 років (загальний стаж).
Отримати детальну інформацію про навчання у Центрі післядипломної освіти ЗНУ та відповіді на інші запитання можна за телефонами 228-75-18, 289-41-44, (061)289-41-35, 096-827-93-87, 063-217-51-06, або надіславши листа на електронну адресу: 2_osvita@ukr.net, biznesosvita@mail.ru, 0612894135@ukr.net
Олена Хлистун