Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Поселення студентів у гуртожитки ЗНУ триває

Поселення студентів у гуртожитки ЗНУ триває

28.08.2015 15:25 Все Факультети Гуртожитки відділ виховної роботи

Зранку біля гуртожитку № 3 відбулися студентські та батьківські збори для першокурсників різних факультетів. Організували й провели захід представники ректорату та відділу виховної роботи.

Учасників зібрання привітала із початком нового навчального року, а першокурсників – зі вступом до Запорізького національного університету, помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова. Звертаючись до батьків студентів, вона наголосила на високому рівні виховної роботи, яка проводиться у ЗНУ. Також вона наголосила на розумінні представниками університету високого рівня відповідальності за молодь, яка навчається і проживає в університетських гуртожитках. І водночас зазначила, що відповідальність має бути двосторонньою: мешканці гуртожитків повинні сумлінно виконувати правила розпорядку функціонування цих підрозділів, а також підтримувати чистоту та санітарно-гігієнічні умови у своїх помешканнях. Порушення цих правил загрожує виселення з гуртожитку.
ЗНУ має на балансі 3 студентські гуртожитки, з інформацією про які всі охочі мають можливість ознайомитися на сайті ЗНУ. Місце отримують, перед усім, першокурсники і ті студенти, які у попередні роки зарекомендували себе як дисципліновані й охайні мешканці.
Відповідальними органами контролю під час поселення і проживання студентів у гуртожитках виступають як і ректорат нашого університету, так і співробітники відділу виховної роботи – його начальник Світлана Кондратенко, провідний фахівець Тетяна Баланюк, яка відповідає за функціонування гуртожитків, фахівець відділу Олександр Носенко, котрий здійснює контроль за дотриманням дисципліни у гуртожитках у вечірній час, представник студентського самоврядування – голова побутового сектору Олександр Скрипка, а також – заступники деканів факультетів із виховної роботи та куратори груп. Усі вони не тільки контролюють, а й надають консультації студентам та їхнім батькам з будь-яких питань, що стосуються проживання у гуртожитках.
Так, безпосередньо Тетяна Баланюк розповіла присутнім про правила поселення у гуртожитки. Вона також нагадала, що всі претенденти на поселення мають обов’язково пройти низку інструктажів, у тому числі – щодо користування газовими приладами, ознайомитися з правилами проживання у гуртожитках тощо, а хлопці – стати на облік у місцевому відділенні військкомату. Під час зустрічі було наголошено, що фахівець, який здійснює контроль у гуртожитках у вечірні години, має право самостійно складати протоколи про порушення дисципліни і правил проживання, а відтак, порушники одразу можуть бути позбавлені можливості мешкати в гуртожитку. Фахівці також наголосили, що оплата за проживання має бути внесена за весь термін одразу.
Олександр Скрипка, звертаючись до студентів, запевнив, що представники молодіжного самоврядування завжди готові надати їм допомогу в будь-яких питаннях, що стосуються перебування та навчання у ЗНУ. Він також наголосив на прозорій процедурі поселення і відсутності будь-яких корупційних схем у нашому університеті – цей пункт знаходиться під контролем органів студентського самоврядування.
Після завершення організаційного зібрання, фахівці відділу виховної роботи розподілили студентів за факультетами й організували роздачу направлень на поселення і листівок із відомостями про розташування відділів та служб ЗНУ, куди можуть звертатися студенти та їхні батьки з різних питань вже під час поселення у гуртожитки. Помічник ректора Наталія Воронова також запевнила, що усіх, хто сьогодні прибув на поселення, розмістять вже цього дня, а загалом, усі претенденти, які отримали дозвіл на проживання в гуртожитку, будуть поселені до 31 серпня. Відтак вже 1 вересня студенти будуть готові приступити до навчального процесу.
Після зібрання батьки допомагали студентам проходити інструктажі, оформлювати документи і розміщувати речі в кімнатах гуртожитків. Ми поцікавилися у студентів, чи є простими і зрозумілими процедура заселення і вимоги щодо перебування у гуртожитках.
Ось що нам відповіла Інна Патенко, 1 курс економічного факультету: «Я разом із мамою приїхала із с. Калинівка Веселівського району. Це –Запорізька область, але добиратися щодня до університету дуже незручно, тож я дуже задоволена, що буду мешкати в гуртожитку. З потрібною інформацією ми ознайомилися заздалегідь – на сайті ЗНУ. Тому все доступно і зрозуміло, на місці фахівці ЗНУ нам роз’яснили всі необхідні для поселення моменти. Я зараз пройду кілька інструктажів – із користування газовим обладнанням, ліфтом, відвідаю медичний пункт, оплачу за проживання та оформлю документацію на поселення. Все просто й зручно».

Олена Хлистун

Схожі новини