Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відзначили Міжнародний день солідарності журналістів

У ЗНУ відзначили Міжнародний день солідарності журналістів

08.09.2015 15:54 Все Факультети Журналістики Журфак музична перерва День солідарності журналістів

Сьогодні, 8 вересня, на факультеті журналістики ЗНУ активісти студентської ради факультету організували святкову музичну перерву. На заході розповіли, що з кожним роком Міжнародний день солідарності журналістів набирає все більшого значення для усіх працівників медіасфери, які, часто ризикуючи своїм життям, доносять до громадян об’єктивну й правдиву інформацію про найактуальніші події в Україні та світі.

Саме тому студенти факультету журналістики, які в майбутньому планують пов’язати своє життя із цим фахом, не могли оминути увагою таку важливу дату і вирішили вшанувати хвилиною мовчання пам’ять журналістів, загиблих під час виконання службових обов’язків та висловити свою небайдужість та солідарність із тими, хто виборює право на свободу слова в Україні. Студенти факультету журналістики продемонстрували свою справжню журналістську солідарність та єдність, запаливши в пам’ять про загиблих журналістів свічки солідарності та прив’язавши стрічки на дерево солідарності з побажаннями миру і злагоди. До цієї події долучились не лише студенти-першокурсники, а й студенти старших курсів і гості з інших факультетів.
Ведучими заходу виступили студенти факультету Крістіна Ралко та Антон Гайдемський, які привітали всіх з цим святом, побажали творчої наснаги, професійної самореалізації та впевненості в своїх силах. Крім того, на заході звучало чимало патріотичних пісень. Зокрема, свій вокальний виступ усім присутнім на заході подарувала Анастасія Шупранова, а студент Сергій Маловічко продекламував свій вірш.
Нагадаємо, що Міжнародний день солідарності журналістів був заснований у 1958 році в Бухаресті, на IV конгресі міжнародної організації журналістів. За задумом депутатів конгресу, у цей день журналісти всіх країн і видань повинні демонструвати світові свою згуртованість, особливо в справі захисту своїх прав. Цю дату обрали не випадково: 8 вересня 1943 у Німеччині був страчений чехословацький журналіст, письменник-антифашист Юліус Фучик, який став відомий усьому світу завдяки своїй книзі «Репортаж з петлею на шиї», написаної ним в празькій в’язниці. Після його смерті книга була перекладена на 70 мов світу, а з 1958 року день смерті Фучика став відзначатися як Міжнародний день солідарності журналістів.

Олена Переверзєва

Схожі новини