Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Спортсмени ЗНУ – достойні нащадки своїх славетних попередників

Спортсмени ЗНУ – достойні нащадки своїх славетних попередників

24.09.2015 15:53 Все Факультети Фізичного виховання Фізичне виховання спорт міні-футбол Кубок ректора ЗНУ

У Запорізькому національному університеті робота із оздоровлення студентів традиційно й є системною та ґрунтовною. У виші постійно піклуються про здоровий спосіб життя, гарну фізичну форму, активність молоді. Найбільшу увагу керівництво приділяє фізичному здоров’ю представників університетської спільноти. Славиться вищий навчальний заклад проведенням щорічних Спартакіад, роботою численних спортивних секцій та груп здоров’я. Але особливою популярністю серед студентів-спортсменів користується футзал. Саме тому майже три роки тому за ініціативи ректора ЗНУ Миколи Фролова було прийнято рішення поновити діяльність університетської команди з міні-футболу «Надія-ЗНУ», яка довгий час тримала першість у Чемпіонаті країні, зарекомендувавши себе флагманом молодіжного футболу.

Крім того, нового окрасу набуло й проведення численних спортивних змагань із цього виду спорту. Так, міні-футбол окремою ланкою було виокремлено під час організації щорічної Спартакіади ЗНУ, важливим заходом стало проведення Кубку Толока між провідними вищими навчальними закладами регіону. Але провідною подією року залишався Кубок ректора ЗНУ з міні-футболу між факультетами, який вже тричі поспіль проходив у виші. Причому одним із нововведень змагань за ініціативи близько 20 членів команди «Надія-ЗНУ» (студентів факультету фізичного виховання) стала умова включити їх до збірної кожного непрофільного спорту факультету. Це й надало змаганням особливої інтриги у визначенні фаворитів Кубку, підвищило напруження гри.
Учасників «Надії-ЗНУ» адміністрація активно підтримує у будь-яких починаннях: участі у турнірах, зборах, матчевих зустрічах, забезпечує комфортні умови для тренувань. Проте й хлопці намагаються не менш старанно підтримувати високу планку своєї гри, щоденних тренувань у футбольних і атлетичних залах Запорізького національного. Крім того, влітку вже другий рік поспіль близько десяти спортсменів беруть участь у роботі студентського будівельного загону, який працює над ремонтними проектами спортивно-оздоровчого комплексу.
Його бригадир, голкіпер «Надії ЗНУ» Євген Дунда зауважує, що така трудова ініціатива молоді мала на меті саме особистий практичний внесок у забезпечення і створення комфортних умов функціонування спортивно-оздоровчого комплексу Запорізького національного університету: його ігрових і атлетичних залів, роздягалень, навчальних аудиторій тощо. Євген підкреслює, що завжди за будь-яких обставин спортсменів підтримувало керівництво в особі ректора ЗНУ Миколи Фролова та директора спортивно-оздоровчого комплексу Михайла Протаса. І їхні слова ніколи не розходилися із озвученими ними обіцянками.
За підсумками цьогорічного Кубку ректора ЗНУ з міні-футболу його переможцями стали студенти збірної факультету менеджменту. Головним призом, який вони отримали, стала путівка для усієї команди на незабутню гру Ліги Чемпіонів УЄФА в НСК «Олімпійський» у Києві за участю «Динамо-Києв» та «Порто» (Португалія) 16 вересня року. Також разом зі спортсменами за професійною грою футболістів спостерігали хлопці із «Надії-ЗНУ» та кілька представників Економіко-правничого коледжу.
Насамперед, вболівальники Ліги Чемпіонів із Запорізького національного університету відзначили самовіддачу професіоналів із «Динамо-Київ». Їм ледь не на останніх хвилинах гри вдалося зрівняти рахунок 2:2. Як розповів капітан команди «Надія-ЗНУ» Артем Подріз, українські футболісти грали напрочуд майстерно, сильно, глибоко і разом із тим – спокійно, наче без зайвих рухів і надлишкових зусиль. «Провідним підсумком для нас стало захоплення, як же злагоджено діють команди! Ми намагатимемося тільки рівнятися на таку неймовірну висоту!» – резюмує Артем.
За словами капітана збірної команди менеджменту Владислава Сьоміна, для багатьох молодих спортсменів така поїздка стала першою в житті подорожжю не тільки до Києва, а й на гру подібного рівня. Крім того, вражав і той факт, що «Динамо-Київ» уже три роки не грав у Лізі Чемпіонів УЄФА. Хлопців вражало все: від величного центрального стадіону країни та його свята для вболівальників до незабутніх екскурсій столицею України. Опікувався поїздкою і супроводжував молодь і сам директор спортивно-оздоровчого комплексу Михайло Протас.
Запорізький національний університет за особистого сприяння його ректора – Миколи Фролова взяв на себе витрати з організації поїздки: автобусне транспортування, оплату вартості квитків тощо. І це не дивно, адже відродження славних спортивних традицій – завжди лишалося провідним принципом діяльності вишу. Зважаючи ще й на той факт, що сам ректор є не тільки знаним науковцем, громадським і суспільним діячем, політиком, але й Президентом обласної Федерації з легкої атлетики, активним фізкультурником, для якого ранкова пробіжка в кілька кілометрів є доброю традицією і до сьогодні. Крім того, ректор завжди бере участь у численних спортивних заходах вищого навчального закладу. Наприклад, ще минулого року він очолив Пробіг миру та єдності-2014 у ЗНУ, став капітаном команди від ректорату на «Веселих стартах»-2015, де віджимався на рівні з молоддю та продемонстрував відмінну фізичну підготовку, взаємну підтримку та командний дух.
Варто відзначити, що ректор ЗНУ Микола Фролов завжди знаходив час особисто відкрити престижні змагання Кубку ЗНУ з міні-футболу, був присутній на важливих його матчах, опікувався питанням достойного нагородження спортсменів за їхні заслуги. Відтак, заохочувальними призами для спортсменів Кубку ректора були: спортивні костюми, кросівки тощо.
Тож спортивний поступ футболістів триває. І вже цього тижня на них чекає нове випробування, а саме – неолімпійські ігри з міні-футболу серед вищих навчальних закладів України. У них братимуть участь вісім команд із Києва, Луганська, Дрогобича, Запоріжжя та інших міст. Подібні змагання стануть своєрідною розминкою перед стартом Кубку України з міні-футболу. Нагадаємо, що минулого року «Надія-ЗНУ» пройшла до 1/4 фіналу цих престижних змагань. Нових перемог і злетів нашій спортивній юні і в її прийдешніх починаннях.

Марія Канцелярист

Схожі новини