Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти гідно представили ЗНУ на конкурсі «Призовник – 2015»

Студенти гідно представили ЗНУ на конкурсі «Призовник – 2015»

28.09.2015 13:22 Все Факультети Фізичного виховання Університет патріотичне виховання спорт конкурс

25 вересня на території військового містечка №9 військової частини А-1978 відбувся заключний етап обласного військово-спортивного конкурсу для робочої та студентської молоді «Призовник-2015». Традиційно в конкурсі взяли участь юнаки Запорізького національного університету. Цього року вони посіли 4 місце у загальнокомандному заліку.

Організаторами та партнерами цього заходу стали «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької міської ради, Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА. Учасниками конкурсу виступила молодь призовного віку (особи, яким виповнилось 18 років, та старші особи, які не досягли 27 років). У змаганні взяли участь 19 команд, у тому числі – 5 від представників робочої молоді та 14 команд від вищих навчальних закладів.
Наш університет представляли студенти 2-4 курсів факультету фізичного виховання: Артур Суюнов (капітан команди), Віктор Фастовець, Іван Маляренко, Олексій Александров, Максим Кравченко, Максим Єфименко, Артем Ховхун, Максим Галка, Володимир Ільїн та Андрій Мороз. Команду супроводжувала фахівець І категорії відділу виховної роботи Вікторія Зінченко.
Конкурс «Призовник-2015» складався з таких етапів: конкурс строю та пісні, неповне розбирання та збирання автомату АКС-74, виконання нормативів у засобах захисту, перша медична допомога в умовах «бойових дій», змагання зі стрільби, підтягування у бронежилеті, спеціалізований крос, військово-прикладна естафета, психологічна смуга перешкод.
Наші студенти гарно впоралися з усіма завданнями змагання, гідно презентувавши Запорізький національний університет. Так, Артур Суюнов посів 1 місце під час спеціалізованого кросу (1000 м у бронежилеті), який бігли по п’ять представників від кожної команди. Артур продемонстрував рекордний результат, діставшись фінішу за 1 хв 7 с. Організатори окремо винагородили спортивне досягнення юнака, нагородивши його Почесною грамотою.
У змаганнях із підтягування в бронежилетах команда ЗНУ посіла 2 місце. Зокрема, Олексій Александров зміг підтягтися 20 разів, Володимир Ільїн – 19, Максим Галка й Віктор Фастовець – по 15.
Окремо хочеться відзначити успіхи наших студентів у виконанні нормативів у засобах захисту (одягання протигазу на швидкість). Цього року їхні результати склали 6,5 та 6,8 секунд. Хлопці вдвічі покращили показники минулого року (відповідно, 12 і 13 секунд). Це стало можливо завдяки дієвій допомозі провідного фахівця штабу цивільного захисту ЗНУ Трифона Гапончука. Трифон Кирилович провів для членів команди необхідну консультацію, а також надав їм засоби захисту, аби юнаки перед участю в конкурсі відпрацювали необхідні дії.
За результатами загальнокомандного заліку наші спортсмени посіли 4 місце, лише на кілька балів поступившись супротивникам. Хлопці висловили щиру подяку керівництву університету та всім, хто допомагав їм готуватися до конкурсу, зокрема співробітникам виховного відділу.
Під час церемонії нагородження переможців й учасників конкурсу його організатори наголосили на важливості реалізації цього патріотично-виховного проекту, який відбувається у нашій області з 2002 року. Участь у таких заходах формує глибокі та тверді патріотичні переконання, національну гідність, високі моральні якості: такі як дисциплінованість, честь, героїзм, сила, патріотизм, мужність, стійкість, на основі армійських та відновлених козацьких традицій.
До речі, й надалі обласний військово-спортивний конкурс для працюючої та студентської молоді «Призовник» планується проводити щорічно. Задля цього в рамках втілення в життя Державної програми «Молодь України» під патронатом Запорізької обласної державної адміністрації у 2015-2016 рр. відбудеться новий «Призовник». Крім того, організатори відзначили гарну цьогорічну підготовку учасників конкурсу, зокрема команди Запорізького національного університету.

Олена Переверзєва,
Таміла Тарасенко

Схожі новини