Колектив Запорізького національного університету вітає з професійним святом працівників Наукової бібліотеки вишу! Важко переоцінити значення цих установ у розвитку наукової та культурної складової відродження й розвитку держави. Недаремно Законом України «Про вищу освіту» визначено, що бібліотека є одним із основних структурних підрозділів вищого навчального закладу, бібліотечний фонд якої має відповідати вимогам стандартів освітньої діяльності. Варто відзначити, що потужний інформаційний потенціал Наукової бібліотеки ЗНУ, який актуалізований у відповідних формах організації функціонування і надання бібліотечно-інформаційних послуг, цілком дозволяє задовольнити всі вимоги, які висуває до неї сьогодення.
Наукова бібліотека ЗНУ – багате зібрання вітчизняної та зарубіжної літератури з історії й літератури, мови та математики, соціології і політології, економіки та права, спорту та журналістики, педагогіки й психології. У її фондах зберігаються підручники, навчальні посібники, монографії, унікальні роботи фундаторів наук, фахівців з безлічі сучасних галузей знань, художні твори:
- 892 тис примірників друкованих видань 60 мовами;
- 169 тис примірників газет і журналів, найстаріші номери яких датуються 1945 роком;
- 83 тис примірників дисертацій та авторефератів дисертацій, захищених в Україні;
- 9015 примірників книг і журналів 1790-1945 років видання, що складають колекцію рідкісних і цінних книг;
- 77 тис назв електронної бібліотеки з усіх галузей знань;
За проектами Міністерства освіти і науки України, вищих навчальних закладів та за програмою Українського Книжкового Проекту «100 тисяч книжок» регулярно надходять до бібліотеки нові навчальні, навчально-методичні та наукові видання.
Просимо звернути увагу, що Наукова бібліотека пропонує сучасні інформаційно-бібліотечні сервіси:
- 1 млн записів електронного каталогу з доступом до ресурсів бібліографічного та повнотекстового формату локальної мережі та ресурсів Інтернет, з можливістю багатоаспектного пошуку та створення електронного бібліографічного списку;
- 186 баз даних за напрямами навчання, актуальними темами та подіями, створеними на базі електронного каталогу;
- веб-сайт (http://library.znu.edu.ua) із бібліографічними та повнотекстовими базами даних;
- інформаційні ресурси Центру європейської інформації, створеного за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з доступом до віртуальної бібліотеки Євросоюзу;
- електронні бази даних міжнародного проекту «Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України “ELibUkr”» (99 баз відкритого доступу, тестовий доступ до 63 баз, відкриті електронні архіви в інституціях України – 41 репозитарій, пошукові системи наукової інформації, доставка електронних копій статей із зарубіжних журналів);
- Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа УРАН – 31 база джерел наукової інформації;
- електронні версії 875 підручників видавництва «Центр навчальної літератури» до навчальних дисциплін вищої школи;
- повнотекстова база даних «Вища освіта. Нормативно-правове регулювання»;
- вебінари від міжнародних баз даних та видавництв – кожний учасник залучається до користування сучасними електронними інформаційними системами;
- численні експозиції унікальних книжкових та періодичних видань до ювілейних дат видатних постатей України та світу, подій української історії та державотворення;
- творчі зустрічі з відомими українськими письменниками й видавцями;
- теоретичні та практичні заняття з основ інформаційної культури студента та викладача – кожний учасник оволодіє бібліотечними технологіями для читачів.
Про високий рівень організації роботи Наукової бібліотеки ЗНУ та багатство її книжкового фонду свідчить той факт, що її включено до Всесвітнього путівника по бібліотекам (World Guide to Library).
Кількість читачів сягає 12 тисяч, відвідувань – 470 тисяч, книговидач – 770 тис. за рік, де кожне п’яте видання – електронне. Щодня працює в бібліотеці та користується її віртуальними сервісами понад 2 тис. відвідувачів.
Право користуватися бібліотекою мають студенти, аспіранти, науково-педагогічні працівники університету, а також учні шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів та освітяни.
Детальну інформацію про університетську бібліотеку, правила користування, умови запису в бібліотеку, відомості про книги та особливості одержання бібліотечних книг можна знайти на сайті бібліотеки в розділі «Про бібліотеку» (http://library.znu.edu.ua/pro_biblioteku/281.ukr.html).
Нагадуємо, шановні читачі, що на вас чекають у таких підрозділах бібліотеки:
(усі абонементи, читальні зали, а також структурні підрозділи бібліотеки, крім тих, що оговорені окремо, знаходяться в навчальному корпусі № 2)
Абонементи:
- наукової літератури – к. 140, здійснює запис читачів;
- навчальної літератури – к. 14;
- художньої літератури – к. 18.
Читальні зали:
- філологічної літератури (українською та іноземними мовами) – к. 139;
- фізико-математичної літератури – к. 61, навчальний корпус № 1;
- суспільної та наукової періодики – к. 137;
- для викладачів – к. 134;
- зал електронних ресурсів – к. 126;
- зали електронних і карткових каталогів – к. 130, 135.
Довідково-бібліографічний відділ – к. 136.
Відділ наукової інформації – к. 133.
Відділ науково-технічної обробки документів та організації каталогів – к. 132.
Відділ комплектування – к. 131.
Години роботи: понеділок – п`ятниця з 9.00 до 18.00; субота з 9.00 до 17.00.
Директор наукової бібліотеки ЗНУ – Валентина Олександрівна Герасимова (2 навчальний корпус, к. 215).