Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочався Чемпіонат України з боксу

У ЗНУ розпочався Чемпіонат України з боксу

08.10.2015 15:07 Чемпіонат України з боксу спорт

7 жовтня в Запорізькому національному університеті на базі Спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ відбулось відкриття Чемпіонату України з боксу серед чоловіків від 18 до 22 років за участю провідних спортсменів з 24 областей України. Чемпіонат, який проходить в рамках 39-го турниру з боксу, присвяченого визволенню Запоріжжя від фашистських загарбників і пам’яті Героя Радянського Союзу Миколи Яценка, буде тривати з 7 по 11 жовтня.

Це - перші змагання такого рівня з боксу в спортивному залі СК ЗНУ, які проводяться за ініціативи та безпосередній підтримці Управління молоді, фізичної культури і спорту ЗОДА та ректора ЗНУ Миколи Фролова.
Серед учасників - і майстри спорту міжнародного класу, переможці і призери чемпіонатів Європи, міжнародних турнірів, майстри спорту України, призери і переможці чемпіонатів і Кубку України, а також учасники чемпіонатів світу.
На ці змагання завітали і представники керівництва нашого регіону, адміністрації вишу та відомі спортсмени, зокрема Заслужений майстер спорту України з греко-римської боротьби, срібний призер Чемпіонату світу у Лас-Вегасі (США) Армен Варданян.
Чемпіонат відкрили почесні гості, серед яких були голова Запорізької обласної державної адміністрації Григорій Самардак, Народний депутат України, ректор Запорізького національного університету, професор Микола Фролов, начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Наталія Власова, генеральний секретар Федерації боксу України Ілля Гурович, президент Федерації боксу Запорізької області Андрій Шпота, Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, віцепрезидент федерації боксу Запорізької області, суддя міжнародної категорії, почесний громадянин м. Запоріжжя Юрій Беладзе, а також голова оргкомітету змагань, беззмінний спонсор Спортивного клубу «Бойові рукавички» Ашан Беладзе.
Зі словами привітання до всіх учасників та гостей звернулись Григорій Самардак, Микола Фролов та Ілля Гурович, які привітали всіх учасників, побажавши їм безкомпромісної боротьби, чесного і справедливого суддівства та перемоги найсильнішому. Так, Григорій Самардак відзначив символічність того, що цей чемпіонат проходить на запорізькій землі, де сьогодні панує мир, стабільність і добробут. Він переконаний, що молоде покоління і наші діти зможуть реалізовувати свої таланти на своїй рідній землі.
У свою чергу, Микола Фролов подякував всім організаторам, які запропонували провести цей чемпіонат в стінах ЗНУ, зауваживши, що це - чудова можливість об’єднати велику кількість людей, які підтримують і працюють над розвитком українського спорту, аби наші спортсмени представляли Україну на міжнародній арені. «Цей чемпіонат –ще один крок до розвитку спорту і боксу в Україні. За допомогою програми розвитку спорту в Запорізькій області, ми зможемо довести, що спорт у Запоріжжі є і буде процвітати і надалі, а ми будемо працювати заради молоді і її майбутнього», - наголосив Микола Олександрович.
Усього в чемпіонаті беруть участь 150 молодих і перспективних боксерів з різних міст України, які зустрілись на рингу в ЗНУ та продемонстрували високий рівень підготовки. На початку урочистої частини відкриття чемпіонату відбувся парад учасників з різних областей України, після якого всі учасники та гості прослухали гімн України та вшанували хвилиною мовчання пам’ять захисників державного суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, які віддали своє життя задля миру і процвітання України.
Також під час відкриття для всіх гостей та учасників змагань виступали вихованці танцювального колективу «Новий стиль», лауреати багатьох міжнародних конкурсів Маріам Беладзе та Владислава Приходько, які вражали своїми вокальними і танцювальними талантами, а також справжні запорізькі козаки на чолі із Заслуженим артистом України Олегом Григор’євим, які продемонстрували свої акторські таланти та вправне володіння батогом.
Розпочались бої із захоплюючого поєдинку боксера із Запоріжжя Олексія Ботвинського із спортсменом із Дніпропетровська Микитою Яцурою, в якому переміг наш земляк Олексій Ботвинський, відправивши суперника у нокаут.
Під час чемпіонату за боями слідкували та виносили суддівські рішення 26 професійних рефері, а очолили суддівську колегію змагань суддя міжнародної категорії, супервайзер змагань Віктор Чирочка з міста Комсомольськ, заступник супервайзера, суддя міжнародної категорії Володимир Костюк (м. Маріуполь) та головний секретар змагань, суддя міжнародної категорії Дмитро Дубров (м. Суми).
За словами організаторів, турнір проводиться з метою популяризації і розвитку боксу в Запоріжжі, відродження слави запорізького боксу, а також залучення молоді до занять спортом.
Після закінчення змагання 11 жовтня кращі спортсмени всіх вагових категорій будуть нагороджені кубками, медалями і грамотами. Також за результатами чемпіонату буде формуватись склад національної збірної України з боксу, яка далі буде представляти Україну на міжнародній арені.

Олена Переверзєва

Схожі новини