Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Львівські гості, представники ЗНУ та державних структур обговорили питання реабілітації після АТО

Львівські гості, представники ЗНУ та державних структур обговорили питання реабілітації після АТО

12.10.2015 09:55 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології круглий стіл

У форматі круглого столу відбулася зустріч адміністрації Запорізького національного університету, представників факультету соціальної педагогіки та психології та гостей зі Львова, засновників організації «Development Foundation». Метою зустрічі було привернення уваги до проблем психологічної реабілітації військових після АТО, а також внутрішньо переміщених осіб.

Участь у зустрічі взяли ректор ЗНУ Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, декан факультету СПП Ольга Пономаренко, старший викладач кафедри практичної психології Ольга Іщук, директор Департаменту соціального захисту населення ЗОДА Ігор Мещан, керівник психологічної служби Головного управління ДСНС України у Запорізькій області Володимир Олійник, голова правління «Development Foundation», психолог Марта Пивоваренко та її заступник, менеджер-маркетолог Віталій Харечко.
Учасники заходу розповіли про досягнення та напрацювання, які їхні організації вже мають у цій галузі, а також окреслили шляхи подальшого співробітництва, аби активізувати громадську діяльність і долучити досвід іноземних колег – задля ефективного подолання наслідків військових дій в Україні.
Ректор Микола Фролов та перший проректор Олександр Бондар привітали присутніх та наголосили, що лише спільними цілеспрямованими зусиллями наше суспільство зможе досягти бажаних результатів. У цьому напрямку давно і плідно працюють не тільки представники факультету СПП, а також швидко розвивається волонтерський рух і на інших факультетах.
Директор Департаменту соціального захисту населення ЗОДА Ігор Мещан та голова психологічної служби ДСНС Володимир Олійник розповіли про заходи, що на державному рівні проводяться у Запорізькій області, на яку припадає один з найбільших потоків переселенців із зони бойових дій. Ігор Вікторович зазначив, що Запорізька область входить до першої п’ятірки областей, які виконують плани з мобілізації. Наслідки ж подій на Сході України стосуються не лише безпосередніх їх учасників, але й їхніх родин. Так, в Запорізькій області понад сто родин мають загиблих в АТО родичів.
У свою чергу, Володимир Олійник розповів, що студенти та випускники ЗНУ активно долучилися до волонтерської роботи в кризових психологічних службах ще під час перших хвиль переселення мешканців Донецької та Луганських областей. Вони і зараз працюють у різних напрямах психологічної допомоги мобілізованим військовим, членам їхніх сімей, переселенцям, дітям та вагітним жінкам тощо.
Задоволення щодо великої кількості заходів на Запоріжжі, які спрямовані на подолання як матеріальних, так і психологічних наслідків АТО висловила засновниця громадської організації «Development Foundation» Марта Пивоваренко. Метою візиту у різні регіони України, у тому числі - в Запоріжжя, вона назвала привернення уваги до проблем людей, які приїхали із зони АТО, та активізацію громадського руху задля подолання наслідків цієї проблеми. Більш того, вона наголосила, що саме у мирній обстановці суттєво стають помітними проблеми цих людей і суспільство має допомогти їм адаптуватися до мирного життя. Сама Марта не так давно пройшла курс навчання за програмою Єльського університету «Yale School of Medicine» (США) – перша психологічна допомога та терапія травми, а також є випускницею програми «Відкритий світ». Своїм досвідом та досвідом іноземних колег вона ділиться у рамках роботи нещодавно заснованого проекту «Школа першої психологічної допомоги» (віртуальний формат телемостів, 21 місто України).
З березня цього року участь у роботі Школи беруть фахівці факультету СПП (координатор - Ольга Іщук), розглядаючи проблеми роботи волонтерів у госпіталях, особливості психологічної допомоги дітям, які втратили рідних, засоби роботи з панікою, моніторингу-супроводу людей, що знаходяться у важких емоційних станах, роботи з жертвами катувань, технології роботи з бійцями, що потребують допомоги тощо. Окрім того, як зауважила пані Марта, самі фахівці-психологи та волонтери, що працюють з такими категоріями населення, потребують іноді психологічної підтримки внаслідок так званого психологічного вигорання. Тому обмін досвідом між українськими психологами та їхніми зарубіжними колегами вкрай потрібний.
Заступник і помічник Марти Пивоваренко – Віталій Харечко – розповів про програму тренінгів, які підготували для представників ЗНУ, зокрема мова йшла про програми і гранти, у яких можна взяти участь задля заснування громадських організацій з надання допомоги в умовах наслідків воєнних ситуацій.
Своїм досвідом гості ділилися в Запорізькому національному університеті протягом двох днів під час тренінгів «Управління Неприбутковими Організаціями (модель CANVAS)» та «Нові правила життя після АТО».

Олена Хлистун

Схожі новини