Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ навчали керувати громадськими організаціями та працювати з постраждалими внаслідок АТО

У ЗНУ навчали керувати громадськими організаціями та працювати з постраждалими внаслідок АТО

12.10.2015 11:47 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології навчання тренінг зустріч

9 та 10 жовтня на факультеті соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету відбувся дводенний тренінг з тем: «Управління Неприбутковими Організаціями (модель CANVAS)» та «Нові правила життя після АТО». Ведучими заходу стали тренер з організаційного планування, менеджер-маркетолог Віталій Харечко (м. Львів) та психолог-тренер, травматерапевт Марта Пивоваренко (м. Львів) психолог, спеціаліст із воєнної травми Олена Масик (м. Житомир).

Тренінг відбувся за підтримки декана факультету соціальної педагогіки та психології, заслуженого працівника освіти України, доцента Ольги Пономаренко та за координаційною роботою старшого викладача кафедри практичної психології Ольги Іщук.
Метою дводенного тренінгу стало підвищення професійної підготовки психологів і психотерапевтів щодо питань психологічної травми та організаційного менеджменту, а також передання досвіду волонтерам для зниження рівня психологічної напруги в українському суспільстві, шляхом створення спільнот взаємодопомоги, надання супроводу військовим, переселенцям, волонтерам та іншим постраждалим категоріям населення.
На тренінг завітали представники облдержадміністрації, психологи, психотерапевти, голова та працівники психологічної служби МНС України в Запорізькій області, психіатри, соціальні педагоги, керівники громадських організацій, голова психологічної служби ЗНУ, активісти громадських організацій, волонтери, спеціалісти з організаційного менеджменту, бізнесмени міста, капелани, військові психологи, представники військкоматів, представники військових шпиталів, волонтери, вимушені переселенці, зацікавлені учасники даною проблематикою.
У рамках роботи першого дня було розглянуто такі теми: волонтер як «універсальна» одиниця допомоги; вразлива категорія (споживачі його послуг); яким способом доносити постраждалим особам інформацію про можливості отримати допомогу, вибір каналів комунікації; стосунки з постраждалою категорією; отримання коштів для діяльності; фанрейзинг; ключові ресурси; план-графік діяльності волонтерів/руху/ГО; ключові партнери; структура витрат.
Наприкінці першого дня Віталій Харечко провів ділову гру для закріплення інформації та формування навичок складання бізнес-плану та управління неприбутковими організаціями. Учасники тренінгу із задоволенням виконали роботу та отримали подарунки від тренера.
У рамках другого дня тренери Марта Пивоваренко та Олена Масик розкрили сутність таких питань, як: американська система контролю рівня стресу; керівництво із надання оперативної допомоги при бойовому стресі (Combat Operational Stress First Aid). Також вони розмірковували над тим, як повернутися з війни, розповідали про ресоціалізацію та реабілітацію; засоби протистояння інформаційній війні тощо.

Тренери поділилися прикладами з власної практики, аналізували реакції людини на травматичні події на прикладі відомих фільмів та серіалів, демонстрували різноманітні техніки роботи з травмованими людьми, що можуть використовувати як професіонали, так і всі, хто стикається з даною проблемою. Завдяки роз’ясненням та вільному спілкуванню з тренерами, аудиторія, хоч і була різноманітною, отримала необхідні знання та навички.
Учасники тренінгів розповіли, що підвищили рівень власних компетенцій у роботі з психологічною травмою, зрозуміли як удосконалити систему сервісної допомоги та активізувати громадську діяльність, спрямовану на допомогу вразливим категоріям у громадах.
Висловлюємо щиру вдячність тренерам Віталію Харечко, Марті Пивоваренко, Олені Масик, керівництву Запорізького національного університету, декану факультету соціальної педагогіки та психології, професорсько-викладацькому складу, активним студентам та всім, хто долучився до роботи.

Ольга Іщук,
старший викладач кафедри практичної психології

Схожі новини