Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фільм студентів ЗНУ - золотий призер фестивалю «Я ZA»

Фільм студентів ЗНУ - золотий призер фестивалю «Я ZA»

20.10.2015 15:20 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології фестиваль

Представники Запорізького національного університету стали переможцями фестивалю аматорського відео «Я ZA», присвяченого рідному місту. Відеоролик студентів кафедри акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології Євгена Козлова та Анни Слоковенко «Запоріжжя очима дітей» посів перше місце за результатами фінального голосування. Його автори отримали головний приз – 10 000 гривень. Роботу над їхнім короткометражним фільмом, за участю школярів Запорізького навчально-виховного комплексу № 101, координувала завідувач кафедри Галина Локарєва.

За словами четвертокурсників спеціальності «Театральне мистецтво» Євгена Козлова та Анни Слоковенко, провідною ідеєю фільму стало прагнення об’єднати містян навколо спільного завдання – зробити своє місто кращим, добрішим, чистішим. За сценарієм у відеоролику обіграні дитячі розмальовки, на яких зображені видатні місця Запоріжжя – його фонтани, театри, величний Дніпро, Дубовий гай, Райдуга і Запорізька Січ, Хортиця. Відео супроводжується дитячими розповідями про рідне місто, в якому є школи, університети, де люди навчаються: «Для розваг ми йдемо до цирку. Також на вихідних відвідуємо з батьками ляльковий театр або дитячі вистави», - розповідають з натхненням юні герої відеоролику.
До речі, Євген та Анна обрали для зйомок школу мистецтв Запорізького навчально-виховного комплексу № 101, адже до навчання в університеті були її вихованцями, а минулого року проходили у ній практику. То ж, щоб показати найкращі місця, пам’ятки, переваги рідного краю крізь призму власного сприйняття залучилися підтримкою і своїх шкільних наставників, і університетських, і, звичайно, юних нащадків арт-простору міста.
Дітлахи в кадрі малювали, розповідали, як влітку відвідують пляж, і як спостерігають за автомобілями на греблі ДніпроГЕСу, котра виробляє для міста енергію. Жанрових, стилістичних, мовних і технічних обмежень конкурс не передбачав. Тож молодь дала творчу волю своїй майстерності і старанно знімала, монтувала кадри, формувала сценарій, щоб нарешті представити загалу готовий фільм.
Автори зазначають, що на першому етапі фестивалю у лідери вийшло 10 претендентів. Відтак на початок жовтня випали найгарячіші перегони за першість. «Запоріжжя очима дітей» набрало кілька сотень голосів, які й визначили їх переможцями фестивалю.
Як розповідає декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, справжня любов до батьківщини починається з щирої відданості рідному місту, селищу, двору, людям. Мета фестивалю – з цих індивідуальних творчих ініціатив скласти позитивний образ міста і України в цілому – стала близькою і представникам факультету. Колективно студенти і викладачі разом намагалися згадати, за що саме так люблять рідне місто, і показали найсвітліше і найкраще в кожній дрібниці, в оточуючих людях і місцях. Ольга Вікторівна зазначила, що головний приз фестивалю – 10 тисяч гривень витратять на закупівлю освітлювального приладдя для сцени 8 навчального корпусу Запорізького національного університету, де й розташований факультет соціальної педагогіки та психології.
Переглянути творчу роботу молоді та їхніх наставників – фільм «Запоріжжя очима дітей» можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=QihPEwuX9TY

Марія Канцелярист

Схожі новини