Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Дебатний турнір «Гра Престолів» пройшов у ЗНУ

Дебатний турнір «Гра Престолів» пройшов у ЗНУ

10.11.2015 14:20 Університет факультет соціології та управління дозвілля дебати

За сприянні Запорізького відділення Федерації дебатів в Україні 7-8 листопада у Запорізькому національному університеті відбувся дебатний турнір для новачків під назвою «Гра Престолів». Участь у заході взяли близько 30 команд з усієї України: з Харкова, Києва, Запоріжжя, Одеси, Дніпропетровська та інших міст. Серед організаторів заходу були представники студактиву ЗНУ, зокрема студенти факультету соціології та управління.

Дебати у такій формі вже проходили в різних містах України. Однак, для нашого університету, і взагалі для Запоріжжя, їхня організація стала першою спробою. Чотири найкращі команди-переможці вибороли право взяти участь у Чемпіонаті України з дебатів. Попри невеликий, до 9 місяців, стаж у турнірах із дебатів, під час гри дуже добре зарекомендували себе такі команди: «ХНЕУ А» (Богдан Карасьов і Каріна Кузнєцова), «Таки да» (Микита Буров й Антон Амельохін), «Електричний хом`як» (Станіслав Лук`яненко та Назар Криворучко), «Карателі» (Євгенія Вітер та Ігор Полторак). За результатами змагання кращою командою турніру визнали «ХНЕУ А»; топ-спікером стала Євгенія Вітер; наймудріший та найсправедливіший мейстром (суддею) – Стас Мирошнеченко.
Своїми враженнями від участі у заході поділилася студентка ЗНУ, одна з активних організаторів та учасників заходу Ольга Гаркуша: «Якщо людина хоче щось змінити в країні, то дебати – це перше, з чого потрібно починати. Тому що саме так можна висловити свою думку, дізнатися більше та обговорити важливі для країни питання. Я сама була учасником цього турніру і дізналася багато чого про саму себе і про те, що мені потрібно, щоб зробити крок на вищу сходинку». Також Ольга, розповідаючи про підготовку до турніру, відзначила: «Звичайно було нелегко, це – велика відповідальність, організаційні моменти потребували багато зусиль і часу, однак, щасливі та уважні обличчя гравців відразу переконали усіх організаторів, що такі заходи варті всіх докладених ними зусиль».
Головним суддею гри став чемпіон України з дебатів сезону 2013- 2014рр Герман Ніколенко. За його словами, «судити під час турніру було дуже важко, але приємно. Так, ти на власні очі можеш переконатися, що рівень професіоналізму гравців, їхньої інтелектуальної підготовки із кожним роком зростає. Звичайно, ми ще далекі від таких країн, як Англія, де дебати серед молоді давно перетворилися на гарну традицію. Але рівень українських гравців зростає просто на очах. Тому для України такі заходи – це дуже гарний старт».
За словами організаторів – представників ЗНУ, їх настільки надихнув перший вдалий дебатний турнір у такому форматі, що вони вже планують провести наступний навесні 2016 року.

Фотографії – з архіву організаторів дебатного турніру «Ігри престолів»