Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Серед переможців обласного конкурсу талановитих молодих науковців – шестеро представників ЗНУ

11 листопада в Запорізькій обласній державній адміністрації провели урочисту церемонію нагородження переможців щорічного обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі науки. Організатором інтелектуального змагання стали співробітники Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА. Цього року на конкурс надійшло 123 роботи за різними напрямами з усіх вищих навчальних закладів нашої області та з підприємств й установ міста. Серед 15 нагороджених переможців – шестеро студентів і молодих фахівців Запорізького національного університету.

За словами організаторів, метою цього конкурсу є підтримка обдарованою молоді в області, залучення юнаків і дівчат до участі в національно-культурному відродженні України. Тож студенти та молоді фахівці нашого вишу, які відзначаються активною громадською позицією, надають великого значення у цьому конкурсі. Вони щороку беруть участь у змаганні й традиційно посідають перші місця в різних його номінаціях. Зокрема, в галузях «Право» і «Педагогіка» вже кілька разів поспіль кращими стають роботи студентів нашого вишу, не став винятком і цей рік. До того ж, порівняно із минулим разом, коли дипломи переможців отримали 4 представники ЗНУ, у цьому році зросла кількість нагороджених у різних галузях.
Разом із молодими науковцями – представниками нашого вишу – на захід від ЗНУ завітали: проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, декани: професор Тетяна Коломоєць (юридичний факультет), професор Людмила Омельянчик (біологічний факультет), професор Володимир Мільчев (історичний факультет), доцент Ольга Пономаренко (факультет соціальної педагогіки та психології) і викладачі нашого університету.
На початку заходу, вітаючи переможців конкурсу, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін зазначив, що саме від ініціативної молоді, яка прагне займатися наукою, залежить успіх нашої країни на її європейському шляху розвитку. «Я переконаний, що кожен із тих, хто зараз перебуває у цій залі, зробить вагомий внесок у розвиток нашої держави», – зазначив Едуард Анатолійович. Також він подякував усім науковим керівникам, які в непрості часи докладають багато зусиль заради плекання талантів молодих науковців.
Начальник управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації Наталя Власова привітала присутніх і відзначила, що для всіх тих, чия діяльність пов’язана з наукою у Запорізькому регіоні, цей день – справжнє свято: протягом дев’яти років кращі молоді науковці області та їхні наукові керівники цього дня збираються разом, аби відзначити тих юних учених, чиї роботи найбільше зацікавили професійне журі. Також Наталія Федорівна відзначила, що щороку зростає кількість учасників конкурсу. Це, на її думку, переконливо свідчить про те, що запорізька молодь цікавиться наукою, а така форма взаємодії високопосадовців області та науковців є дуже вдалою. Так, у 2013 році на конкурс надійшло усього 52 роботи, у 2014 – 78 робіт, а цього року – 123. До речі, серед найактивніших учасників конкурсу відзначили Запорізький національний університет.
Депутат VII скликання Запорізької обласної ради Петро Гончарук приєднався до щирих привітань і побажань на адресу учасників конкурсу. Також він висловив сподівання, що наступного року це інтелектуальне змагання пройде не менш потужно, залучивши нових представників молоді, які прагнуть пов’язати своє життя з наукою.
Під час церемонії нагородження відзначили науковців ЗНУ: у галузі «Економіка» –студентку економічного факультету Маргариту Піун (науковий керівник – професор Алла Череп, тема наукової роботи: «Визначення потенціалу та перспектив розвитку ринку органічної продукції в Україні»), у галузі «Соціологія» – студентку факультету соціології та управління Оксану Ковтун (науковий керівник – директор Центру незалежних соціологічних досліджень при Запорізькому національному університеті Надія Кузьмичова, назва роботи: «Символічний простір ‘’Любові’’ в конструюванні реклами патріотизму на прикладі м. Запоріжжя»), в галузі «Право» – студента юридичного факультету Дмитра Калниша (науковий керівник – професор Тетяна Коломоєць, назва роботи: «Адміністративно-правове регулювання у сфері державно-приватного партнерства в Україні») та в галузі «Педагогіка» – студентку факультету соціальної педагогіки та психології Сніжану Білу (науковий керівник – доцент Оксана Турська, назва роботи: «Соціально-педагогічна профілактика суїцидальної поведінки підлітків у загальноосвітньому навчальному закладі»). А їхні наукові керівники отримали Подяки від Запорізької обласної державної адміністрації.
Також Почесні грамоти ЗОДА та премії отримали молоді вчені ЗНУ. Тетяна Одинець із факультету фізичного виховання зі своєю науковою розвідкою «Теоретико-методичні основи реабілітації жінок з постмастектомічним синдромом» стала кращою в номінації «Експериментальні та клінічні аспекти медицини», а Вікторія Генчева з біологічного факультету зі своїм дослідженням «Пошук біологічно активних сполук серед 4-тіопохідних хіноліну» перемогла в номінації «Фармація».
Крім того, наукову роботу Дмитра Калниша відзначили як одну із чотирьох найкращих, тож Дмитро презентував її присутнім на заході.
Коментуючи науковий рівень цьогорічних конкурсних робіт один із членів професійного журі – декан історичного факультету, професор Володимир Мільчев - відзначив достойну наукову підготовку й талановитість учасників цьогорічного інтелектуального змагання. «Переконаний, що країна, де є така талановита й небайдужа молодь, обов’язково переможе та буде рухатись уперед», – зауважив Володимир Іванович.

Таміла Тарасенко