Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики закордонні експерти розповіли студентам про діяльність ОБСЄ

На факультеті журналістики закордонні експерти розповіли студентам про діяльність ОБСЄ

01.12.2015 09:40 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики

30 листопада студенти І-ІІІ курсів факультету журналістики зустрілися з професором Колумбійського університету (США), дипломатом, журналістом Марком Ділленом та почесним науковим співробітником Ліверпульського університету (Великобританія), спостерігачем місії ОБСЄ в Україні Кіроном Рідом.

Зі вступним словом до аудиторії звернувся декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін, який представив гостей та окреслив мету зустрічі.
Професор Діллен розповів студентам про історію, причину та мету створення ОБСЄ. Так, головними завданнями цієї організації він назвав пошук консенсусу, мирне врегулювання конфліктів та захист прав людини. На думку гостя, представники ОБСЄ ніби грають ролі поліцейських із різних країн, що спостерігають за дотриманням безпеки та певних політичних домовленостей.
Кірон Рід додав, що ОБСЄ відіграє важливу роль у процесі співпраці між державами, опікується питаннями захисту економіки та розвитку суспільства. Сьогодні організація нараховує 57 країн-учасниць, а її спостерігачі працюють, зокрема, і в Україні (сам професор вже 2,5 місяці працював офіційним спостерігачем виборчого процесу від ОБСЄ в Одесі та Чернігові). Детальніше доповідач зупинився на ролі ЗМІ під час виборчого процесу, адже медіа-аналітики ОБСЄ цієї осені займалися моніторингом їх діяльності, виявивши чимало суттєвих порушень законодавства України. На офіційному сайті організації можна знайти відповідні звіти та графік, що ілюструє вплив на зміст та об’єктивність ЗМІ його власника чи спонсора. За словами Кірона, в Україні функціонує порівняно мало незалежних та незаангажованих мас-медіа. Але він зауважив, що загалом місцеві вибори відбулися без суттєвих порушень, із дотриманням міжнародних стандартів.
Наприкінці зустрічі гості із задоволенням відповідали на питання аудиторії, зокрема про місію спостерігачів ОБСЄ у зоні АТО. Кірон Рід відзначив, що діяльність представників ОБСЄ зазнає постійної критики як із російської, так із української сторони, але не слід забувати, що головна мета організації – спостерігати, аналізувати, складати звіти та статистику. Спостерігачі ОБСЄ не уповноважені наказувати, хто і що повинен чинити. Також студентів факультету зацікавив зарубіжний досвід створення суспільного телебачення та радіомовлення. Професор Діллен зауважив, що громадське ТБ та РМ у США та Великій Британії існує вже близько 50 років, яскравим прикладом такої форми медіа є BBC. Незважаючи на те, що ця медіа-організація фінансується коштами державного бюджету, ВВС об’єктивно висвітлює усі події та має можливість критично оцінювати дії британського уряду.
Гості та студенти активно дискутували і щодо використання Україною досвіду Польщі в аспекті реалізації реформ. Професор Рід визнав, що наша країна має всі необхідні ресурси для того, щоб досягти рівня розвитку сусідньої Польщі, але для нього залишаються незрозумілими причини, що заважають цьому процесу.
Варто зауважити, що це не остання зустріч з іноземними гостями на факультеті цього року: професор Діллен продовжує читати англомовні лекції для студентів-журналістів, присвячені специфіці роботи закордонних ЗМІ.

Таїсія Зозуль,
студентка ІІ курсу факультету журналістики

Схожі новини