Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники вебінару на ФСУ вивчали практику протидії корупції

Учасники вебінару на ФСУ вивчали практику протидії корупції

11.12.2015 14:47 Все Факультети Соціології та управління

9 грудня на базі факультету соціології та управління відбувся вебінар, який провели ВНЗ-партнери спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в рамках Міжнародного дня протидії корупції. Його учасники обговорили ідею започаткування Міжнародного дня протидії корупції, основні положення Конвенції ООН щодо протидії корупції та особливості її підписання і ратифікації, традицію проведення цього заходу в інших країнах, український та міжнародний досвід боротьби з цим явищем. У засіданні взяли участь як представники ЗНУ, так і гості з багатьох українських ВНЗ.

Серед учасників вебінару були: представники ЗНУ – Максим Лепський, Ігор Кудінов, Вероніка Лаврік та Альона Лепська, а також Ганна Мелеганич та Мирослава Лендьел (Ужгородський національний університет, м. Ужгород), Григорій Мозолевич (Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. В. Лазаряна, м. Дніпропетровськ), Тетяна Сила та Надія Левицька (Чернігівський національний технологічний університет, м. Чернігів), Юлія Ткаченко (Черкаський державний технологічний університет, м. Черкаси), Олена Шершньова та Роман Шулик (Національний університет «Острозька академія», м. Острог), Наталія Стратічук, Віталій Пічура, Євген Волочнюк, Володимир Петько (Херсонський державний аграрний університет, м. Херсон), Юрій Данько (Сумський національний аграрний університет, м. Суми), Юрій Петрушенко (ДВНЗ «Українська академія банківської справи», м. Суми), Тетяна Бардіній (Полтавська державна аграрна академія, м. Полтава), Ірина Мигович та Леонід Ваховський (Луганський національний університет ім. Т. Шевченка, м. Старобільськ), Інна Семененко, Юлія Івченко, Яна Білоус, Наталія Ткаченко (Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, м. Сєвєродонецьк). Координатором заходу виступила директор Наукового ресурсного Центру зі сталого розвитку ФСУ ЗНУ Інна Дударева.
У виступі декана ФСУ Максима Лепського йшлося про проведення експертного прогностичного дослідження методом «дельфі», яке проводять магістри соціології, вивчаючи стратегічні проблеми розвитку м. Запоріжжя. Це дослідження провели до виборів. Його експертами виступили представники громадянського суспільства, а також міської та муніципальної влади. У першому турі вони визначили стратегічні проблеми, у числі яких були розглянуті і моменти корупції у галузі будівництва, комунальних підприємств, медицини і освіти. У другому турі, розглядаючи способи вирішення стратегічних проблем, обмежилися їхнім визначенням лише у межах своєї галузі діяльності.
Також під час заходу Олена Шершньова та Роман Шулик розповіли присутнім про відкриття незалежного медіа-ресурсу, на якому розміщують результати журналістських розслідувань за фактами корупції на локальному та регіональному рівнях. Не менш цікаву тему для обговорення, а саме «Місцева влада і корупція: уявлення студентської молоді», запропонували Тетяна Сила та Надія Левицька разом із своїми студентами. Їхній виступ супроводжувався відеоматеріалом, в якому учасники вебінару презентували флешмоб – «Літачки до влади». Колеги з Луганського національного університету ім. Т. Шевченка запропонували подискутувати на тему українського досвіду боротьби із корупцією. А Ганна Мелеганич та Мирослава Лендьел представили на обговорення таку тему, як корупція та відповідальність в Україні.
Студентки ЗНУ, у свою чергу, поділилися результатами своїх досліджень. Вероніка Лаврік розглянула соціальні механізми інституціоналізації корупції в Україні, а Альона Лепська провела аналіз антикорупційних заходів, які проводить державна служба в Україні із залученням зарубіжного досвіду.
Юрій Данько та Григорій Мозолевич представили досвід польських колег із проведення антикорупційних заходів. Також вони активно висловлювали свою власну позицію у чаті вебінару. Представники Черкаського державного технологічного університету презентували відеофільм за участю студентів. Його тема звучала «STOP корупція»: в матеріалі розповідалося про сучасний досвід застосування заходів із запобігання корупції у ВНЗ.
Таким чином, представники різних областей почули один одного, обмінялися корисними думками і окреслили перспективи подальшої співпраці.

Інна Дударева,
директор Наукового ресурсного Центру зі сталого розвитку ЗНУ, доцент кафедри соціології ФС
У