Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вахтанг Кіпіані розповів студентам ЗНУ про роль історії в журналістиці

Вахтанг Кіпіані розповів студентам ЗНУ про роль історії в журналістиці

15.12.2015 14:02 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики зустріч із Вахтангом Кіпіані

15 грудня у Запорізькому національному університеті відбулася зустріч відомого українського журналіста, телеведучого, блогера, головного редактора проектів «Владометр» та «Історична правда» Вахтанга Кіпіані зі студентами та викладачами факультету журналістики ЗНУ.

Представив гостя декан факультету журналістики Володимир Манакін, який зазначив, що це вже третій візит Вахтанга Кіпіані до ЗНУ. Цього разу, як викладач школи журналістики Українського Католицького Університету у Львові, він виступив перед студентами із власними журналістськими історичними дослідженнями в рамках лекції «Минуле як майбутнє».
Поділився гість і своїми враженнями від нашого міста. Виявляється саме тут він познайомився з Георгієм Гонгадзе.
Вахтанг Кіпіані поділився зі студентами своїми професійними секретами та знаннями, розповів про діяльність проекту «Історична правда». За 3 роки його існування вже вийшло понад 170 випусків, а аудиторія проекту складає майже 300 тисяч читачів. На думку гостя, робота журналістів полягає в розвінчанні негативних маніпулятивних речей, які впливають на масову свідомість. Він радить перед початком написання матеріалу перевірити правдивість інформації і усвідомити основну функцію, яку цей матеріал несе. Так, на прикладі історичних фактів, реальних історичних документів, мап він продемонстрував, як історія впливає на формування політичної ситуації і настроїв суспільства.
Також Вахтанг Теймуразович виокремив основні місця зустрічі з історією – це родина, школа і університет, маркований простір, топонімія, мас-медіа, музеї, книги, публічні лекції, а також такі сайти, як «Історична правда», «Сумський історичний портал» та «Україна Incognita».
Він переконаний, що журналістам потрібно відчувати досвід людей, які пережили війну і складні життєві ситуації, адже основне їх завдання – передавати людям історичні знання. Журналіст закликав і студентів долучатись до проекту «Розкажи свою правду про війну», запропонувавши їм розповісти про досвід участі у воєнних конфліктах своїх близьких, родичів і знайомих.
Зустріч проходила у форматі живого спілкування. Кожен охочий мав можливість поставити питання журналісту. Особливо студентів ЗНУ цікавили особливості роботи журналіста, який розслідує резонансні теми, поєднання журналістики та історії в матеріалах, питання декомунізації української історії та взаємин українців із сусідніми державами.
Відповідаючи на запитання учасників зустрічі про декомунізацію, Вахтанг Кіпіані наголосив на важливості перейменування вулиць і декомунізації минулого, зазначивши, що це питання повинні піднімати і обговорювати місцеві еліти, політики та журналісти. «Історія – ключ до пізнання сьогодення, адже без минулого – не має майбутнього. Не може бути майбутнього у суспільства, яке не має спільного бачення», - зазначив він. Також гість навів приклади реклами, тролінгу і демотиваторів з історичним контекстом, пояснивши, яким чином це може впливати на масову свідомість, та дав студентам низку професійних порад.
Вахтанг Кіпіані переконаний, що історію треба переосмислювати та поширювати історичну правду, адже основна функція медіа – не тільки описувати події сьогодення, але й прогнозувати майбутнє, розповідати про українських героїв, приносити суспільству користь, а не поширювати фейки.

Олена Переверзєва