Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет соціальної педагогіки та психології відсвяткував свій 24-й день народження

Факультет соціальної педагогіки та психології відсвяткував свій 24-й день народження

17.12.2015 15:30 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП 24-річчя концерт

Вчора, 16 грудня, у восьмому корпусі ЗНУ пройшов святковий концерт, присвячений 24-річчю факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету. З цією знаменною подією привітав представників його колективу ректор ЗНУ Микола Фролов. Віншування від його імені передав проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи (до речі, також випускник факультету СПП) Олександр Гура. Вітальний адрес він вручив деканові Ользі Пономаренко. Крім того, проректор ЗНУ привітав із 40-річчям трудової діяльності одного зі своїх викладачів і наставників – ветерана факультету-іменинника, який стояв у витоків його заснування, - Миколу Приходька. Саме йому випала честь виголосити під час свята вже традиційну клятву посвяти першокурсників факультету СПП для тих його представників, які цього року приєдналися до дружньої родини однодумців. Стільки приємних приводів для святкування гармонійно доповнив яскравий творчий вечір за участю талановитих студентів факультету та його Навчального театру. Координувала його підготовку заступник декана з виховної роботи Лариса Іванова.

На початку свята слово для привітань надали деканові Ользі Пономаренко. Вона побажала всім наснаги, молодості, творчості та успіхів, а також наголосила на тому, що факультет й надалі окреслюватиме все нові перспективи на шляху своєї розбудови. Згодом від імені ректорату передав вітання деканові проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Він зокрема відзначив, що на факультеті навчають майбутніх професіоналів у галузі психології, соціальної педагогіки та культури, які сприятимуть розвитку українського суспільства, вихованню молодого покоління та утвердженню загальнолюдських цінностей. «Завдяки творчій самовідданій праці талановитих викладачів, формується інтелектуальна еліта нашої країни. Серед Ваших випускників – багато талановитих особистостей, чия діяльність добре знана й поцінована на українських теренах та є невід'ємною складовою запорізького культурного простору», – підкреслив Олександр Іванович.
Також проректор ЗНУ привітав й професора Миколу Приходька, який саме в грудні 2015 року відсвяткував 40-річний ювілей своєї трудової діяльності у Запорізькому національному університеті та на факультеті соціальної педагогіки та психології. Микола Ілліч зачитав традиційну клятву посвяти першокурсників, які згодом заприсяглися служити ідеалам своєї професії.
Згодом урочистості продовжилися яскравим концертом від талановитих студентів, які також доповнили свої творчі виступи змістовними презентаціями про досягнення факультету за рік. Так, у відео- та фотозамальовках йшлося про отримання професоркою кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Наталією Шевченко почесного звання Заслужений працівник освіти України, захист кандидатської дисертації Марією Кандибою, поповнення родини викладачів випускницею факультету Юлією Кир’яновою. Ведучі відзначили, що в лютому 2015 року на факультеті презентували офіційний сайт Центру гендерної освіти ЗНУ, а у березні провели семінар «Гендерний аудит ВНЗ як інструмент реалізації політики рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в освітніх сферах» за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. До того ж під час свята відзначили, що кількість волонтерських акцій факультету збільшується із кожним роком. Так, акцію у територіальному центрі соцобслуговування населення присвятили Дню захисту дітей, а у комунальному закладі «Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» Запорізької облради – Міжнародному дню інвалідів. Студенти спеціальності «Соцпедагогіка» брали участь у інтегрованому заході «Світ великих сердець» (організатор – Запорізька обласна громадська організація «Флоренс»).
Крім того, згадали на урочистостях й студентські здобутки. Скажімо, Сніжана Біла посіла 1 місце у Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт та 2 місце у Всеукраїнській олімпіаді зі спеціальності «Соціальна педагогіка», а також 1 місце в обласному конкурсі обдарованої молоді (секція «Педагогіка»). А ось Катерина Безрукова виборола «срібло» Олімпіади з англійської мови для студентів непрофільних спеціальностей, а Оксана Пятник посіла 4 місце у Всеукраїнській олімпіаді із психології та стала переможницею університетського етапу конкурсу «Студент року» у номінації «Студент-учений». У рамках святкування Міжнародного дня волонтера Світлану Луценко відзначили як найактивнішу учасницю інформаційно-просвітницьких акцій соціального спрямування, організованих Управлінням молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації. До того ж другокурсники спеціальності «Психологія» Сергій Шкрум, Анастасія Белюк, Дар’я Бобкова та Катерина Безрукова вибороли право на здобуття освіти в Італії (Університет Фоджа).
А ось студенти спеціальності «Театральне мистецтво» в цьому році здобули такі перемоги: Євген Пономарьов – Гран-прі на третьому Всеукраїнському міжвишівському фестивалі-конкурсі акторів-вокалістів; Ганна Ярошенко – Гран-прі Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Біла ластівка»; Наталія Зайковська – 1 місце у номінації «Розмовний жанр» на обласному фестивалі естрадного мистецтва «Зорепад»; Євген Козлов та Ганна Слоковенко – 1 місце та приз 10 тисяч гривень за відеоролик на фестивалі аматорського відео «Я-за» (за ці кошти факультет придбав світлове обладнання для сцени). Навчальний театр факультету СПП нагородили дипломом за «Найкращу повноцінну виставу» на Міжнародному фестивалі театральних шкіл «SINT» (Угорщина).
Варто відзначити, що кафедра акторської майстерності саме цього року відсвяткувала свій 15-річний ювілей. Її представники провели науково-практичну студентську конференцію «Мистецька освіта: традиції та перспективи розвитку», Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Стратегія розвитку професійної підготовки та естетичного виховання майбутніх акторів у третьому тисячолітті» й Всеукраїнський міжвишівський фестиваль-конкурс акторів вокалістів і П’ятий обласний конкурс читців української поезії.
В унісон підбиттю підсумків року прозвучали для представників факультету імениннику й музичні та хореографічні вітання. Так, вишуканою пластикою порадували першокурсники Юрій Тітов і Дмитро Федюкін, хіп-хопом – Тетяна Самохвалова, українськими ритмами – Єлизавета Євсєєва, фаєр-шоу – Всеволод Вишняков, запальними ритмами хореографічної гумористичної хореографічної постановки – першокурсникитеатрали (солістка Ольга Басько), зразковим вокалом – Євген Славінський, Євген Пономарьов, Вероніка Мяло, Анастасія Суслова, Марія Плахоніна, Іван Острівний та гостя свята – студентка Економіко-правничого коледжу ЗНУ («Соціальна робота») Тетяна Коллегова. Цікавою родзинкою концерту став той факт, що його вели трьома мовами: українською, англійською і російською, з чим відмінно впоралися талановиті Юлія Мирошніченко, Сергій Шкрум та Марк Первухін.
До теплих привітань для факультету щиро приєднується весь колектив Запорізького національного університету, бажаючи іменинникам все нових перемог та здобутків!

Марія Канцелярист

Схожі новини