Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти Запорізького педагогічного коледжу дізналися про особливості вступу до ЗНУ

18.12.2015 11:37 Педколедж профорієнтація

Понад 100 студентів Запорізького педагогічного коледжу завітали 17 грудня на зустріч із адміністрацією Запорізького національного університету, під час якої вони дізналися про умови вступної кампанії 2016 року та переваги вступу до ЗНУ.

Спілкувалися з абітурієнтами проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, керівник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська, начальник загального відділу Вікторія Буличова, керівник відділу з навчальної роботи Людмила Нестеренко та представники викладацького складу філологічного, історичного, математичного факультетів, а також факультетів фізичного виховання, іноземної філології.
Під час зустрічі студенти педагогічного коледжу отримали поради щодо алгоритмів успішного вступу до університету, познайомились з представниками факультетів й отримали відповіді на запитання щодо методики складання академічної різниці, навчання й дозвілля студентів та перспектив, які відкриває перед ними навчання у класичному державному виші. Також для гостей університету співробітники загального відділу, відділу з навчальної роботи та відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування провели консультації, під час яких надали відповіді на найактуальніші для вступників питання, а саме: необхідні документи для вступу, терміни їх подачі, механізм вступу на старші курси тощо.
Так, керівник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська познайомила гостей із досягненнями та здобутками ЗНУ. Переглянувши презентацію, студенти педколеджу мали змогу ознайомитись із можливостями, які надає своїм студентам ЗНУ, з матеріально-технічною базою вишу, науковими можливостями факультетів, спортивним і культурним студентським життям та можливостями стажування і навчання в закордонних вишах.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура подякував студентам педколеджу за бажання пов’язати своє подальше життя із ЗНУ і зауважив, що в нашому виші є всі необхідні можливості та умови для здобуття фахової вищої освіти європейського рівня.
У свою чергу, начальник загального відділу Вікторія Буличова окреслила специфіку цьогорічної вступної кампанії, всі процедурні моменти, перелік документів, нововведення та особливості навчання на різних факультетах ЗНУ. Так, прийом документів цього року розпочнеться 11 липня. При цьому для студентів педколеджу буде виділено окремий день для подання документів для вступу на контрактну форму навчання.
Треба зауважити, що випускники ЗПК зможуть вступати на 2 і 3 курс ЗНУ за результатами фахового вступного випробування (співбесіди) без здачі ЗНО. З темами і переліком питань для цього фахового випробування майбутні абітурієнти зможуть ознайомитись на сайті ЗНУ в травні 2016 року перед початком роботи приймальної комісії. Питання складання академічної різниці і курсу, на який будуть зараховуватись випускники ЗПК буде вирішувати фахова атестаційна комісія на факультетах. Також Вікторія Буличова відповіла на запитання студентів ЗПК щодо вартості навчання, напрямів підготовки та умов вступу на факультети непедагогічного профілю, так званого перехресного вступу (для цього необхідно скласти екзамен із спеціальності).
Крім того, студентів ЗПК проконсультувала начальник відділу з навчальної роботи ЗНУ Людмила Нестеренко. Вона розповіла про кількість дисциплін академічної різниці, які буде необхідно здати випускникам ЗПК після вступу до ЗНУ, про механізм їх здачі в залежності від обраної спеціальності і курсу навчання, про умови навчання в ЗНУ та умови перехресного вступу до вишу. Також Людмила Олександрівна анонсувала відкриття цього року нової спеціальності «Дизайн» на факультеті соціальної педагогіки і психології і запросила випускників відділення «Образотворчого мистецтва» ЗПК вступати на цю спеціальність.
Окремо студенти поспілкувались із представниками різних факультетів про перелік спеціальностей, на які можуть вступати випускники ЗПК.
Наприкінці зустрічі завідувачка шкільним відділенням Запорізького педагогічного коледжу Людмила Орловська подякувала керівництву вишу за плідну співпрацю із випускниками педколеджу.

Олена Переверзєва