Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ обговорили роль і місце адвокатури у реалізації захисту прав людей

На юридичному факультеті ЗНУ обговорили роль і місце адвокатури у реалізації захисту прав людей

21.12.2015 12:21 Все Факультети Юридичний Юрфак круглий стіл

18 грудня, напередодні Дня адвокатури, у стінах Запорізького національного університету відбулось засідання круглого столу за участю запорізьких адвокатів, керівництва факультету, а також студентства на тему: «Роль і місце адвокатури у реалізації захисту прав людей в Україні і за кордоном».

Основна мета цього заходу – обмін досвідом та результатами адвокатської практики із студентами, обговорення останніх нововведень в законодавстві про адвокатуру та напрямків подальшої співпраці із майбутніми юристами.
У заході взяли участь декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, адвокат ТОВ «Міжнародна юридична фірма «Ярослав Гришин та партнери» Дмитро Яценко, адвокат ВГО «Асоціація адвокатів України» Андрій Баришніков, асоційований партнер, адвокат ТОВ «Міжнародна юридична фірма «Ярослав Гришин та партнери» Дмитро Гладкий та адвокати, партнери Адвокатського об’єднання «Цезар» Сергій Хільченко, Олександр Світличний і Олександр Горобець.
Тези наукових доповідей для засідання круглого столу підготували студенти юридичного факультету нашого вишу та представники Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, Національного гірничого університету та Академії адвокатури України.
На початку зустрічі гості, які є випускниками юридичного факультету ЗНУ, привітали учасників круглого столу та побажали усім, хто долучився до цього заходу, отримати нові знання та практичний досвід як в ЗНУ під керівництвом професійних викладачів, так і під час юридичної практики. Також гості висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю з Асоціацією адвокатів України.
Так, адвокат ТОВ «Міжнародна юридична фірма «Ярослав Гришин та партнери» Дмитро Гладкий виступаючи перед студентами, зазначив: «Юридичний ринок сьогодні ще не сформований і перебуває на початку свого становлення, тому основним завданням для нас є формування правових традицій і підходів в юридичній практиці». Також він розповів про основні напрямки та регламентацію діяльності адвоката, наголосивши на тому, що без адвокатури неможливе існування конституційного суспільства. «Реформування адвокатури – це важливий крок для держави, який повинен обговорюватись громадськістю, аби не обмежити права людей», - підкреслив Дмитро Гладкий.
Про основи функціонування, фінансування і якість діяльності Центру безоплатної правової допомоги розповів студентам адвокат і партнер Адвокатського об’єднання «Цезар» Олександр Горобець. У свою чергу, адвокат ВГО «Асоціація адвокатів України» Андрій Баришніков наголосив на важливості розвитку медіативної практики в контексті появи закону про медіацію та формуванні досудового порядку регулювання спорів. Також він звернув увагу на необґрунтованість зростання судового збору. Це, на його думку, може зробити доступ громадян до правосуддя більш проблематичним.
Під час засідання були розглянуті актуальні і проблемні питання юридичного бізнесу і адвокатури, підвищення якості надання правової допомоги, посилення гарантій адвокатської діяльності, законодавчого закріплення питань оподаткування адвокатської діяльності, проблеми і шляхи реформування адвокатури в Україні, монополізації ринку адвокатських послуг та формування цілісної системи адвокатури на законодавчому рівні. Крім того, учасники заходу також поділились досвідом просування юридичних послуг в країнах Європи, звернувши увагу на вузьку спеціалізацію адвокатів і їх відповідальність під час надання адвокатських послуг за кордоном, складність відкриття адвокатського офісу в Європі, та монополію на цей вид діяльності. При цьому гості зазначають, що страхування адвокатської роботи – є обов’язковим для країн Європи.
Студенти, в свою чергу, мали змогу задати професійні запитання, які стосуються сфери адвокатури. Так, студентів ЗНУ цікавили стандарти адвокатської діяльності, практика подачі і особливості обґрунтування скарг в Європейський суд з прав людини, питання престижності роботи в Центрі безоплатної правової допомоги, а також регулювання і регламентації принципів адвокатської діяльності і нотаріальної практики.
Під час обговорення проблемних питань відбулася дискусія щодо питань монополізації адвокатської діяльності в Україні. Обговорюючи ці проблемні питання всі учасники висловлювали своє бачення вирішення цих проблем та пропонували різні концептуальні підходи до їх розв’язання.
Підбиваючи підсумки засідання, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць подякувала присутнім за участь у дискусії та анонсувала подільші зустрічі із юристами-практиками.

Олена Переверзєва

Схожі новини