Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП навчали протистоянню маніпуляціям у медіа

На факультеті СПП навчали протистоянню маніпуляціям у медіа

03.02.2016 09:55 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології тренінг навчання

2 лютого на факультеті соціальної педагогіки та психології відбувся тренінг «Психологія медіа-грамотності» під головуванням старшого викладача кафедри практичної психології Ольги Іщук. Актуальність даного заняття зумовлена тим, що в останні роки неоднозначні події в України інтенсивно транслюються в провідних (та не зовсім) мас-медіа різних країн. Цей потік інформації та новин часто містить маніпуляції, пропаганду і неправдиву інформацію (фейки), які часом важко розпізнати. Оскільки всі ми, українці, в центрі цієї інформаційної війни, одним з головних завдань тренінгу було навчитися основам психології протистояння пропаганді та маніпуляції.

На тренінгу учасники мали змогу проаналізувати власний медіа-простір; навчитися свідомо підходити до питань медіа-споживання; усвідомити механізми впливу медіа на свідомість споживачів. У результаті вони змогли перейти до селективного (вибіркового) сприйняття інформації; навчитися виявляти пропаганду, фейки та маніпуляції в медіа; розвинути навички критичного мислення та аналізу інформації, що надходить з різних видів медіа та багато іншого.
Учасники тренінгу успішно опанували головні методи боротьби з маніпуляцією на різних медіа-каналах, переконалися, що володіючи базовими поняттями роботи з фейками, можливо самостійно перевіряти інформацію, яка нам подається в найрізноманітніших формах: фото, відео, текстах. Але найголовніша умова для розпізнання фейку – критичне ставлення до інформації, яку українці споживають.
Зустріч проходила на факультеті СПП (8 навчальний корпус) в аудиторії 217, тож, дякуємо за професійний супровід Людмилі Коршуновій. Дякуємо голові Міжнародного сектору факультету СПП, студентці другого курсу спеціальності «Психологія» Марії Плахоніній за підготовку афіші, а також – усім учасникам за активність та бажання самовдосконалення як на професійному, так і особистісному рівні. Також вдячні за підтримку декану факультету соціальної педагогіки та психології, доценту Ользі Пономаренко та завідувачу кафедри практичної психології, доценту Наталі Губі.

Ольга Іщук,
старший викладач кафедри практичної психології

Схожі новини