Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юристи ЗНУ будуть проходити практику в системі служби пробації

Юристи ЗНУ будуть проходити практику в системі служби пробації

09.02.2016 09:45 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет профорієнтаційна робота

Вчора на юридичному факультеті ЗНУ відбулося засідання круглого столу, під час якого обговорили питання щодо забезпечення Закону України «Про пробацію». Участь у заході взяли начальник сектору кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області Юлія Капленко, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, заступник декана з профорієнтаційної роботи Ілля Сквірський і студенти цього факультету. У зв’язку із змінами у пенітенціарному законодавстві збільшується штат співробітників цієї служби, а також і напрямки взаємодії із структурами вищої освіти.

Фахівець у галузі пробації Юлія Капленко розповіла присутнім на зустрічі про роботу очолюваного нею підрозділу і про завдання, які стоять перед його співробітниками. Зокрема, вона зазначила, що з 27 серпня минулого року служба пробації почала працювати за новим законодавством і за цей час суттєво розширився штат співробітників. Сьогодні у Запорізькій області працюють 29 підрозділів, до складу яких входять майже 250 фахівців – це юристи, психологи, соціальні працівники тощо.
Також Юлія Олександрівна підкреслила, що вже близько десяти років їхня структура плідно співпрацює із юридичним факультетом ЗНУ, зокрема у складі працівників їхньої служби немало випускників саме цього факультету, а останнім часом до колективу приєдналися і випускники факультету соціальної педагогіки та психології.
Юлія Капленко також завернула увагу учасників круглого столу на той факт, що сьогодні відбувається реформування системи кримінально-виконавчої інспекції і вона переходить на канадську систему пробації. Відтепер розглядається як більш економічно доцільний супровід певних категорій порушників закону (які не скоїли значних злочинів), аніж їхнє перебування у місцях позбавлення волі. Відтак розширюються повноваження служби пробації, її взаємодія із різними державними, суспільними та громадськими структурами, що спрямовано на підтримку людини, яка відбула передбачене законом покарання, або на запобігання повторного скоєння злочину тими, хто умовно засуджений. «Таким чином, -підкреслила гостя ЗНУ, - штат співробітників служби зростатиме і тут чекають на молодих, активних та ініціативних співробітників». Також Юлія Олександрівна запросила студентів проходити практику на базі служби влітку. Адже тут є свої переваги: її можна проходити у районних відділеннях служби за місцем проживання студентів-юристів, які, до речі, за результатами практики матимуть першочергове право на працевлаштування.
Учасники засідання також повідомили про намір незабаром підписати двосторонній договір про співпрацю, що надасть можливість студентам юридичного факультету практикуватися на базі кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області, брати участь у лекторіях, практичних заняттях, екскурсіях, що проводитимуть фахівці служби пробації, а також випускникам факультету отримувати не лише своє перше робоче місце, а й можливість кар’єрного зростання (присвоєння звання у системі Державної пенітенціарної служби України, написання наукових дисертацій тощо).

Олена Хлистун