Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Процес вибору дисциплін першокурсниками триває

Процес вибору дисциплін першокурсниками триває

09.02.2016 09:47

На виконання Закону України «Про вищу освіту» у Запорізькому національному університеті цього навчального року студенти вперше обирають 25% дисциплін самостійно. Розпочався цей процес з 25 грудня 2015 року, а завершиться вже зовсім скоро – 15 лютого 2016 року. Вже визначилися із цим вибором в електронній системі Moodle ЗНУ майже половина першокурсників. Крім того, від 8 лютого до 25 березня першокурсники вибиратимуть професійно-орієнтовані дисципліни та спеціалізації.

За словами керівника відділу з навчальної роботи Людмили Нестеренко, студенти перших курсів здійснюють вибір дисциплін згідно навчальних планів своїх спеціальностей на 2016-2017 навчальний рік у два етапи. На першому етапі вони обирають дві дисциплін за навчальними планами освітнього рівня бакалавр циклу гуманітарної та соціально-економічної підготовки. Цей етап завершується 15 лютого 2016 року, і на сьогодні його зробили 70 відсотків студентів. Другий етап, який розпочинається 8 лютого 2016 року, передбачає відкриття в системі Moodle ЗНУ модуля «Вибір дисциплін циклу професійно-орієнтованої підготовки та спеціалізацій». У цьому модулі студенти першого курсу юридичного, біологічного та факультету журналістики обирають дисципліни циклу професійно-орієнтованої підготовки, студенти факультетів історичного, фізичного, соціальної педагогіки та психології, менеджменту, філологічного і соціології та управління – спеціалізації.
Підготовча робота, яка включала отримання в деканатах паролів доступу для підключення до електронної системи Moodle ЗНУ, ознайомлення з процедурою вибору дисциплін та Порядком організації вивчення навчальних дисциплін за вибором (спеціалізації) у Запорізькому національному університеті, вже виконана на факультетах. Якщо першокурсник не зробить у визначені терміни власного вибору, то система призначить йому в автоматичному режимі курси або спеціалізації, залежно від вибору інших студентів.
Так, першокурсниця філологічного факультету Катерина Чаюк вже визначилася з пріоритетами, обравши «Медіакультуру» (Олена Семенець) та «Політичну рекламу» (Юлія Мальована). Катерина розповіла, що її однокурсники дуже позитивно поставилися до такої можливості. Вже половина групи визначилася щодо вибору того чи того курсу.
Зауважимо, що серед запропонованих студентам дисциплін – 31 позиція. Серед яких є «Етика та естетика» (Людмила Кривега), «Культурологія» (Володимир Таран), «Філософія спорту» (Вадим Зубов), «Цінності європейської цивілізації» (Павло Гончаренко), «Аналіз соціальних мереж» (Ігор Кудінов), «Гендерні дослідження» (Маріанна Ткалич), «Психологія пошуку роботи» (Ольга Іщук), «Інтерактивні технології навчання» (Наталія Мосол), «Популярна музика і масова комунікація» (Олег Синєокий), «Тайм-менеджмент – управління часом» (Анна Чкан), «Жанр детективу в українській літературі» (Валентина Ніколаєнко), «Соціальне прогнозування» (Максим Лепський), «Міжнародні відносини» (Тетяна Ніколаєва), «Українознавство» (Микола Стасик) та багато інших. До речі, чотири дисципліни із запропонованих викладаються англійською мовою (викладачі: Людмила Компанієць, Валерія Волкова, Станіслав Черкасов, Леся Коваленко).
Деталі можна знайти за посиланням: http://www.znu.edu.ua/ukr/edu/1587

Марія Канцелярист