Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники ЗНУ розповіли колективу заводу «Іскра» про особливості вступної кампанії

09.02.2016 16:12

Представники Запорізького національного університету із розширенням спектру профорієнтаційної діяльності застосовують інноваційні методи роботи з майбутніми абітурієнтами та їхнім батьками. Зокрема, співробітники вишу організували низку зустрічей із колективами провідних підприємств нашого міста. Так, сьогодні, 9 лютого, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, кандидат психологічних наук, доцент Юлія Паскевська та відповідальний секретар приймальної комісії, кандидат наук державного управління, доцент Дамір Бікулов побували на розширеному засіданні первинної профспілкової організації державного підприємства «Науково-виробничий комплекс ‘’ Іскра‘’».

На заході були присутні близько 40 осіб-представників колективу цього підприємства, у тому числі – начальник відділу кадрів Сергій Літвинов, голова первинної профспілкової організації Микола Семиряков, а також представники всіх цехів – члени профспілкової організації. Усі вони отримали профорієнтаційну продукцію від представників нашого університету: інформаційні буклети, а також – примірники спецвипуску обласної академічної газети «Запорізький університет», де містився перелік сертифікатів, необхідних для вступу на обрані спеціальності, перелік потрібних абітурієнту документів, поради, як скласти ЗНО тощо.
Під час зустрічі начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, доцент Юлія Паскевська розповіла присутнім про алгоритм реєстрації та успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання, про те, на що мають звернути увагу цьогорічні вступники, аби гарантовано стати студентами вподобаної спеціальності. Також Юлія Анатоліївна представила учасникам зустрічі інформацію про безкоштовні пробні тестування із всіх предметів, включених до переліку ЗНО, які наступного місяця відбудуться на базі нашого вишу та про переваги, які мають під час вступної кампанії слухачі підготовчих курсів ЗНУ.
У свою чергу, відповідальний секретар приймальної комісії, доцент Дамір Бікулов закцентував увагу присутніх на порадах, як правильно визначити пріоритетність вишів під час вступної кампанії, на що треба звернути увагу при виборі навчальних дисциплін для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, а також на можливість перехресного вступу, яку мають абітурієнти нашого вишу.
Запропоновані теми настільки зацікавили присутніх, що співробітники ЗНУ навіть затрималися після завершення офіційної зустрічі, аби мати змогу відповісти на всі поставлені їм запитання. До речі, багато учасників заходу конспектували найважливіші тези їх виступів та схвально поставилися до пропозиції про можливість звернутися до консультативного пункту, що діє на базі ЗНУ та до фахівців його приймальної комісії, аби отримати відповідь на всі питання, пов’язані із перебігом цьогорічної вступної кампанії. Також представники заводу дізналися про те, як відшукати потрібну інформацію на сайті нашого вишу.
Як зазначила Юлія Паскевська, розповідаючи про цю зустріч, важко переоцінити значення подібних профорієнтаційних заходів для успішного перебігу майбутньої вступної кампанії. «Це – вже друга така зустріч із представниками запорізьких підприємств, бо нещодавно ми побували на «Запоріжсталі», і в наших планах – продовження таких візитів, – відзначила Юлія Анатоліївна. – Варто звернути увагу на те, які саме запитання ставлять нам працівники цих підприємств: їх цікавить вірогідність вступу до нашого вишу після завершення технікумів і коледжів, необхідність участі в цьогорічній сесії ЗНО, якщо майбутній вступник має сертифікат попередніх років, кількість бюджетних місць на певні спеціальності тощо. Усе це справді хвилює людей і я рада, що ми допомогли їм розібратися в особливостях та новаціях цьогорічної вступної кампанії. Крім того, можна сказати, що це – вдале поєднання профорієнтаційної роботи та майбутнього працевлаштування випускників нашого вишу: дехто із присутніх на заході бажав дізнатися більше по можливість отримати вищу освіту без відриву від виробництва, а дехто сподівався, що їхні діти, закінчивши університет, прийдуть працювати на виробництво та продовжать сімейні династії».