Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшанували пам'ять співця рідного краю Віктора Чабаненка

У ЗНУ вшанували пам'ять співця рідного краю Віктора Чабаненка

09.02.2016 16:17 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет річниця пам’яті Віктор Чабаненко

Сьогодні, 9 лютого, у ЗНУ відбувся мітинг, присвячений другій річниці пам’яті видатного ученого-філолога, письменника, відомого громадського діяча, заслуженого діяча науки і техніки, академіка вищої школи, професора Запорізького національного університету Віктора Чабаненка. У ньому взяли участь представники адміністрації вишу, викладачі і студенти нашого навчального закладу та філологічного факультету зокрема, адже саме з ним було пов’язане все свідоме життя Віктора Антоновича. Зібралося шановне товариство біля меморіальної дошки митця, яку минулого року встановили у ЗНУ при вході до навчального корпусу № 1.

Відкрив захід професор ЗНУ Петро Білоусенко, який відзначив, що за довгі роки невтомної праці на освітянській ниві Віктор Чабаненко підготував тисячі учнів, учених-мовознавців, викладачів вищих навчальних закладів і шкільних вчителів, які продовжують його багатогранну наукову діяльність. А сам Віктор Антонович розвинув основи, закладені видатним філологом Іваном Самійленком у ЗНУ. Петро Іванович підкреслив, що великої уваги заслуговують дослідження вченим експресивної стилістики, фольклору, топоніміки Нижньої Наддніпрянщини тощо.
Під час мітингу до слова запросили й проректора ЗНУ з наукової роботи Геннадія Васильчука. Він зауважив, що Віктор Чабаненко зробив неоціненний внесок не тільки у розвиток наукової галузі, але й в історію краю загалом. «Він – борець, філософ і взірець, - саме так охарактеризував проректор Віктора Антоновича, - його сміливо можна називати Каменярем Запорізького регіону, який є генетично зрощеним із нашим Запорізьким національним університетом».
Про автора гімну ЗНУ і також свого Вчителя згадувала й професор ЗНУ Ірина Павленко. Її спогади стосувалися цікавої знахідки – кількох зошитів із фольклорними записами студентів, які вони свого часу робили під керівництвом Віктора Антоновича. І це говорить про той факт, що справа цієї людини жива і триватиме довгі роки в його учнях і вихованцях.
Звернулися до поетичної творчості Віктора Чабаненка і студенти філологічного факультету, яку декламували його твори: Олеся Морозова, Анна Заброда, Вероніка Кулакова, Аліна Боєва, які працювали над підготовкою до мітингу під керівництвом заступника декана філологічного факультету Валентини Ніколаєнко.
На заході згадали чимало біографічних фактів про вченого, письменника і громадського діяча. Скажімо, відзначили, що він першим вступив до щойно відкритої у 1962 році аспірантури нашого вишу (тоді – Запорізького державного педагогічного інституту), у 1968 році став на захист Олеся Гончара та його роману «Собор», який нещадно критикували за наказом радянських посадовців. І це далеко не повний перелік, який засвідчує велике наукове дарування та наявність чіткої громадянської позиції, котрої Віктор Антонович дотримувався все життя.
Нагадали присутнім, що ознайомитися із життям і діяльністю видатного мовознавця, його творчим доробком можна і в аудиторії імені Віктора Чабаненка. Ініціаторами її створення минулого року за підтримки ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова виступили декан філологічного факультету Тамара Хом’як та викладачі факультету, які безпосередньо працювали із Віктором Антоновичем, – Юлія Кравченко, Ірина Бакаленко, Олеся Слижук, Ірина Ільченко, Ігор Ліпкевич тощо. Варто зазначити, що аудиторію відкрили на базі кафедри, яку Віктор Чабаненко очолював багато років. За цей час вона стала не лише музеєм його пам’яті, але й місцем для студій, присвячених дослідженню його великої наукової та творчої спадщини. Фонд аудиторії родина Віктора Антоновича поповнила з власної бібліотеки, аби всі охочі могли знайти натхнення для своїх творчих та наукових здобутків. Тож вся багатогранна діяльність цієї непересічної особистості – всебічно досліджена й гідно поцінована – продовжилася на філологічному факультеті славними традиціями на продовження великої справи Вчителя.
Наприкінці мітингу пам'ять Віктора Чабаненка вшанували хвилиною мовчання та поклали до його меморіальної дошки патріотичний жовто-блакитний букет квітів.

Марія Канцелярист

Схожі новини