Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ діє книжкова виставка, присвячена видатному вітчизняному лінгвістові Агатангелу Кримському

У ЗНУ діє книжкова виставка, присвячена видатному вітчизняному лінгвістові Агатангелу Кримському

10.02.2016 09:40 Наукова бібліотека ЗНУ виставка

Колектив Наукової бібліотеки Запорізького національного університету багато уваги приділяє ознайомленню відвідувачів із її унікальним книжковим фондом, що містить понад 1 млн. примірників книг та періодичних видань. Так, на базі цього структурного підрозділу регулярно проводять тематичні виставки, приурочені до видатних дат і подій у вітчизняній та світовій культурі. Завдяки такій практиці, всі охочі можуть бути не лише в курсі сучасного літературного життя й головних віх в історії культури, але й дізнатися більше про можливості, які надає наш університет для поглибленого вивчення гуманітарних дисциплін та самоосвіти.

Зокрема, зараз на базі читальної зали філологічних наук (ауд. 139, навчального корпусу ЗНУ № 2) діє книжкова виставка «Агатангел Юхимович Кримський – лінгвіст, письменник, історик, педагог». Цей захід приурочений до 145-річчя з дня народження одного з найвидатніших лінгвістів світу, філолога-поліглота, літературознавця, письменника, фольклориста і етнографа – знакової постаті української культури ХІХ сторіччя.
При оформленні цієї книжкової виставки використали навчальні посібники, монографії, наукові вісники, автореферати дисертацій, збірки наукових статей відомих мовознавців та істориків про життєвий шлях і наукові та творчі здобутки Агатангела Кримського. Варто відзначити, що серед експонатів виставки є й наукові розвідки викладачів нашого вишу. Зокрема, почесне місце серед них посідають дослідження видатного лінгвіста й письменника, покійного професора ЗНУ Віктора Чабаненка. Крім того, співробітники Наукової бібліотеки підготували бібліографічний список видань про Агатангела Кримського, що містить 110 джерел й буде цікавим для всіх, хто прагне більше дізнатися про біографію та наукові й творчі здобутки цієї непересічної особистості.
Директор Наукової бібліотеки Валентина Герасимова, розповідаючи про особливості організації цього заходу, запросила всіх охочих завітати на виставку, аби на власні очі переконатися в різноплановості й різноманітності її експозиції. Також Валентина Олександрівна наголосила, що, зазвичай, до послуг відвідувачів бібліотеки – відразу кілька культурологічних та літературних виставок. Так, зараз на базі цього структурного підрозділу діє ще одне тематичне зібрання книг, яке може зацікавити широкий загал: воно присвячене особистості Нестора-літописця та його славнозвісній праці «Повість минулих літ».
Крім того, Валентина Герасимова відзначила: «Із початком нового навчального семестру в нас запланована велика кількість різноманітних акцій. Так, 22 лютого ми хочемо провести разом із філологічним факультетом цікавий захід, присвячений Дню рідної мови. Вже зараз наші співробітники відбирають відповідні видання українською, російською, польською та болгарською мовами».

Таміла Тарасенко

Схожі новини