Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології провели Metodclub

На факультеті іноземної філології провели Metodclub

11.02.2016 13:53 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології

Факультет іноземної філології продовжує роботу методичних семінарів з обміну досвідом. Цього разу для обговорення сучасних методів навчання зібрались викладачі кафедри викладання другої іноземної мови під керівництвом доцента Катерини Ружин. Модератором зустрічі виступила доцент кафедри Ольга Каніболоцька, яка запропонувала започаткувати функціонування Metodclub на кафедрі із девізом «Знаю, вмію, хочу навчити інших!».

Завідувач кафедри звернулась до колег зі словами про важливість таких зустрічей з обміну досвідом і зауважила, що особливість роботи викладача в тому, що «ти є вчитель, доки вчишся сам».
Провідною тематикою зустрічі було питання використання інтерактивних технологій у процесі формування іншомовних комунікативних навичок.
Специфікою кафедри є секційність, вона об’єднує викладачів англійської, німецької, французької та іспанської мов. Так, викладачі англійської мови говорили про проекти на заняттях з іноземної мови (доцент Ольга Каніболоцька), формування іншомовних комунікативних навичок студентів у процесі використання інтерактивних технологій (доцент Ганна Ваніна), використання інтерактивних технологій «диктоглосс» та «синквейн» на заняттях з другої іноземної мови (доцент Лариса Пінчук), використання інтернет-технологій на заняттях з розмовної практики з другої іноземної мови (англійської) (доцент Віталій Соколов), напрямки використання інтерактивних технологій з метою активізації комунікативної діяльності учнів/студентів у процесі вивчення іноземної мови (старший викладач Тетяна Чаплінська). Продовжили розмову про використання інтерактивних технологій викладачі французької мови: доцент Олена Павлюк («Brise-glace «знайомство») та викладач Тетяна Пономаренко («Використання методу «Mindmap» у процесі навчання іноземній мові»); а також викладач іспанської мови, асистент Ганна Орлова («Проблемні завдання як прийом активізації комунікативної діяльності студентів мовних спеціальностей»).
Безперечно, вивченні іноземної мови не може обмежуватись виконанням вправ, читанням текстів, заучуванням лексичних одиниць. Доцент Алла Мамедова, викладач німецької мови, та викладач французької мови Тетяна Салтикова дискутували з колегами про використання ігрових моментів на заняттях як одного із засобів мотивації до вивчення іноземних мов.
Формат зустрічі не зводився тільки до доповідей викладачів. Кожна тема викликала жваве обговорення та доповнення присутніх.
Підбиваючи підсумки зустрічі, Катерина Михайлівна підкреслила важливість таких зустрічей не тільки для молодих викладачів, але й для колег із досвідом.

Ганна Ваніна,
факультет іноземної філології

Схожі новини