Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету здійснили зимову мандрівку мальовничими місцями України

16.02.2016 09:48 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет екскурсія дозвілля

Для доцента кафедри російської філології філологічного факультету ЗНУ Оксани Темної вже давно стало доброю традицією подорожувати разом із студентами мальовничими місцями України. Студенти філологічного факультету відпочили під час канікул, відвідавши столицю нашої країни – Київ, славетне місто Львів та дивовижні Карпатські гори. Під час екскурсій студенти не лише відпочили, але й збагатилися новими знаннями та враженнями.

Першим групу запорізьких мандрівників зустрів Київ. Екскурсія містом розпочалася на вулиці Сагайдачного, пам’ятки якої пов’язують столицю України з історією Запорізького краю: скульптурна композиція «Запорізький козак та кобзар», пам’ятник гетьману Петру Сагайдачному. До речі, саме тут знаходиться й відома церква Різдва Христова, у якій проводжали в останню путь відданого своїй землі Кобзаря – видатного поета й громадського діяча Тараса Шевченка.
Далі їхній шлях пролягав Андріївським узвозом до Старокиївської гори, де, за легендами, княжив Кий. На згадку про це було встановлено камінь з викарбуваними словами Нестора Літописця «звідси руська земля стала бути». Тут студенти оглянули залишки фундаменту Десятинної церкви, що вважається першою кам’яною церквою Київської Русі. Філологи продовжили прогулянку Пейзажною алеєю, яка спочатку викликала у екскурсантів подив, а потім ─ відчуття, мов вони повернулися в дитинство. На вулиці Володимирській помилувалися пам’ятками історії та архітектурою. «Під час цієї поїздки до Києва ми ставили собі за мету ознайомитися з історією світового мистецтва, – розповідає Оксана Валентинівна, – оскільки це надзвичайно важливо під час вивчення літератури. Образотворче мистецтво та письменство, по суті, є формами реакції на духовні зрушення певних культурних епох, тому потрібно розглядати ці явища комплексно. Унікальні зібрання творів Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків та Київського національного музею російського мистецтва дозволяють глибше зрозуміти, що саме цікавило митців різних культурних епох, що вони намагались сказати своїм сучасникам і нащадкам. Не оминули ми і виставкові зали «PinchukArtCentre», де ознайомилися з найновішими тенденціями сучасного мистецтва. Центральною вулицею Києва ми дісталися Майдану Незалежності, де вшанували пам'ять Небесної Сотні, та рушили вулицею Грушевського, до урядових будівель. Перебування у столиці України справило велике враження на всіх учасників туристичної групи».
А після Києва студенти ЗНУ вирушили до карпатського селища Ворохти. «І тут на нас чекало справжнє диво! За кілька годин до нашого приїзду випало багато снігу: гори зустріли зимовою казкою», – ділиться своїми враженнями студентка 1 курсу філологічного факультету Юліана Петрова. Оселившись в зручному дерев’яному будиночку, студенти вирушили у свої перші мандри в гори. Дорогою побачили на власні очі чудову споруду – гуцульську церкву Різдва Богородиці, що була збудована без жодного цвяха. Подальший маршрут пролягав хребтом на гору Дощинка. Вони спустилися з хребта до річки Войтул, а наступного дня підкорили гору Магуру. Настав день розваг: протягом нього група каталася з гірок на лижах, сноубордах, санчатах. Наступного ранку команда рушила до славнозвісної Говерли. «Шум вітру ─ як дзюрчання гірської ріки. ─ згадує одна з учасниць походу. – Так здивувалася, що поцікавилася: чи немає поблизу струмочка. Й почула у відповідь: ‘’Це – вітер’. А ще вітер красиво розпорошував криштальний блискучий сніг, змітаючи його з хвої струнких карпатських смерек. І це було лише початком каскаду відчуттів нашого третього дня походу... Ми ж збиралися підкорити найвищу гору України! Чим ближче підбиралися до Говерли, тим сильнішим ставав вітер. Як же цікаво було спостерігати за тим, як він рвучко зносить і розсипає сніг, і все це – із сонячними «спецефектами» – просто диво! Ми дивилися на поодинокі маленькі ялинки, які сильно погнулися під вагою нанесеного вітром снігу. Пейзажі на межі краси й величі справили на нас незабутні враження!.. Однак кожні наступні сто метрів давалися нам все важче й важче, тому ми вирішили зупинити своє сходження й повернутися додому».
Останній день відпочинку в Карпатах студенти провели на гірського-лижному курорті – у Буковелі. Хтось насолоджувався катанням на лижах та сноубордах, а хтось – пішохідною прогулянкою від гори Довга. На зворотньому шляху ми зупинилися біля будинку, що стоїть догори дригом, та зробили кілька фото.
Потім екскурсанти вирушили до Львова. Неподалік від неоготичного храму святої Ельжбети групу зустрів екскурсовод. Студенти із зацікавленістю слухали розповіді корінного львів’янина про рідне місто. Вони ознайомилися з Ратушею, Чорною кам’яницею та іншими пам’ятними місцями площі Ринок, Костелом ієзуїтів, Латинським та Домініканським соборами, палацом Корнякта, Успенською та Вірменською церквами, Львівською оперою та багатьма іншими архітектурними й історичними пам’ятками. Ніхто не засмучувався через те, що прогулянка тривала лише 5 годин, бо попереду – березневі свята, а отже, й нова запланована подорож до незабутнього міста Львова.
Студенти філологічного факультету щиро вдячні доценту Оксані Темній за організацію подорожі. Вони зазначають, що денні походи відкрили їм красу Карпат, надавши змогу не тільки намилувалися засніженими горами, покаталися на лижах і сноубордах, але й дізналися багато нового. У Львові для них влаштували тригодинну екскурсію містом, й вони багато дізналися про його пам’ятки й історію заселення в різні епохи. Вони перебувають у захопленні від мандрівки та щиро бажають кожному з вас більше подорожувати й отримувати нові незабутні враження.

Філологічний факультет