Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ представив інновації ЗНО-2016 в Мелітополі

ЗНУ представив інновації ЗНО-2016 в Мелітополі

17.02.2016 14:58 ЗНО вступ-2016 пробні тренінги

Вчора, 16 лютого, в Мелітополі представники Запорізького національного університет провели інформаційно-консультативну зустріч із питань проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року та його особливостей – вже другу з циклу запланованих протягом весни. На неї завітало 120 осіб. Відбувся захід на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Гості заходу мали нагоду пройти тематичне анкетування, яке показало, що серед присутніх найбільш затребуваними були спеціальності біологічного напряму, економічного, юридичного. Крім того, майбутні абітурієнти в пріоритетах вказували: факультет соціальної педагогіки та психології, факультет іноземної філології, математичний та інші.

Про новації проведення цьогорічного тестування розповіла присутнім начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська. Вона наголосила на тих важливих змінах, які є вкрай важливими для кожного абітурієнта. Адже змінився термін реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Цього року неможливо вдало пройти її без документа, що засвідчує особу абітурієнта, а саме – паспорта громадянина України. Для всіх учасників ЗНО, яким на 1 вересня 2015 року вже виповнилося 16 років, наявність паспорта є обов’язковою умовою допуску до складання сесій зовнішнього незалежного оцінювання. До того ж, ЗНО частково збігається з державною підсумковою атестацією, яка в цьому році проходитиме з двох предметів: української мови та літератури, яка є обов’язковою для всіх без винятку випускників, а також з математики чи з історії України (на вибір). Оскільки без вдалого складання цих іспитів неможливо буде отримати атестат про середню освіту, то шкільні заклади вирішили допомогти абітурієнтам в актуальному для них питанні реєстрації на ЗНО. Ще одним важливим моментом, на який варто звернути увагу, є обов’язкове відкриття на ім’я кожного учасника ЗНО персонального віртуального кабінету, за допомогою якого можна спростити перебіг вступної кампанії й отримати під час неї всю необхідну інформацію. Вхід до нього можна знайти на головній сторінці сайту Дніпропетровського центру оцінювання якості освіти.
Важливі нововведення вступної кампанії-2016 представив на зустрічі відповідальний секретар приймальної комісії Дамір Бікулов. Він зауважив, що по-перше, необхідно ознайомитись із правилами прийому до Запорізького національного університету та додатками до них на сайті нашого вишу за адресою http://web.znu.edu.ua/pk
А ось після проходження тестувань треба зібрати усі необхідні для вступу документи: атестат з додатком, сертифікати ЗНО (тільки 2016 року), пересвідчиться у правильності написання прізвища, ім’я та по батькові у всіх документах. Зверніть увагу, що медична довідка цього року потрібна тільки вступникам на спеціальності, які пов’язані із фізичним вихованням та спортом. До речі, якщо абітурієнт не склав один з предметів ЗНО – він може подавати документи до коледжів Запорізького національного університету – Економіко-правничого або Торгового. Через три або три с половиною роки він отримає можливість вступити на 3 курс за бажаною спеціальністю.
На зустрічі усю необхідну інформацію про умови вступу до Торгового коледжу Запорізького національного університету, потрібні консультації змогли надати і його представники.
Також взяла участь у заході й заступник начальника Мелітопольського міського управління освіти Олена Чернишевська.
Абітурієнтів цікавили питання щодо пакету документів, новий перелік спеціальностей, перспективи введення як одного з основних предметів іноземної мови, система розрахунку пріоритетів, проходження творчих конкурсів тощо. Завітали на зустріч і слухачі підготовчих курсів Запорізького національного університету (вони відвідують заняття по вихідним), щоб отримати потрібну додаткову інформацію про вподобаний виш.
Проведене під час заходу анкетування продемонструвало доволі високу обізнаність учасників зустрічі про умови вступу до ВНЗ (55 осіб добре проінформовані про зміни), впевненість щодо вступу у виш (78 осіб) та перспективу участі у безкоштовних пробних тренінгах ЗНУ, які розпочинаються 6 березня до 27 березня.
Щиру подяку за втілення такого важливого для молоді проекту висловила представникам ЗНУ директор ЗОШ№4 Анжеліна Коваленко.
Варто відзначити, що подібні просвітницькі заходи триватимуть: 19 березня інформаційно-консультативна зустріч пройде у Бердянську, 25 – в Оріхові, 26 – у Пологах, 27 – у Запорізькому національному університеті.

Марія Канцелярист

Схожі новини