16 лютого у рамках проведення «Тижня математики та інформатики» в Економіко-правничому коледжі ЗНУ відбулося засідання тематичного круглого столу «Моя майбутня професія – програміст». В його організації та проведенні активну участь взяли представники математичного факультету. Усього у заході взяли участь 40 осіб.
На початку заходу його організатори окреслили мету: сформувати чітке уявлення про існуючу систему освітньої підготовки спеціалістів з інформаційних технологій. Також учасники засідання дослідили проблеми працевлаштування й особливості самопідготовки та постійного вдосконалення досвіду, особливості виробничих завдань.
Експертами на заході виступили: завідувач кафедри інформаційних технологій математичного факультету, доцент Сергій Борю, співробітниця компанії «Redwerk» (м. Запоріжжя) Юлія Майборода, провідний web-програміст ЗНУ Геннадій Добровольський і заступник декана математичного факультету Геннадій Циммерман.
У заході взяли участь представники адміністрації заступники директора та викладачі коледжу і студенти 1 та 2 курсу спеціальності «Розробка програмного забезпечення» Економіко-правничого коледжу ЗНУ.
Під час засідання його учасники обговорили такі питання, як побудова традиційної системи підготовки фахівця у вищому навчальному закладі, зокрема, в Економіко-правничому коледжі й можливості продовження навчання за спеціальністю на математичному факультеті ЗНУ.
Крім того, під час заходу йшлося про важливість самостійної роботи студента, по його основні її аспекти та труднощі. Зокрема, доповідачі згадали про такі варіанти, як постійне самостійне навчання, робота з актуальними книгами та статтями, заняття з англійської мови, участь у конкурсах, олімпіадах.
Також учасників засідання турбувало таке питання: як визначити, чи підходить тобі професія, чи є в тебе до неї схильності та здібності. Крім того, вони розвінчали стереотипи щодо чоловічих та жіночих професій.
Експерти звернулися до розгляду таких питань, як проблема працевлаштування програміста. Вони при цьому детально розглянули, які виробничі завдання вирішує програміст відповідно до його спеціалізації.
Студенти уважно вислухали думки експертів та поставили їм багато цікавих запитань.
Підсумки заходу підбив модератор круглого столу – заступник декана математичного факультету Геннадій Циммерман. Він наголосив: «Цілеспрямована навчальна діяльність, особиста дисциплінованість, небайдужість, активна позиція в навчанні та участь у професійно-орієнтованих змаганнях дозволить студентам спеціальності ‘’Розробка програмного забезпечення’’ ЕПК справді стати спершу випускниками коледжу, а далі успішними студентами математичного факультету та кваліфікованими програмістами».
Математичний факультет