Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ, Університет Джонса Хопкінса та Києво-Могилянська академія проводять спільне дослідження психічного здоров’я ветеранів АТО

ЗНУ, Університет Джонса Хопкінса та Києво-Могилянська академія проводять спільне дослідження психічного здоров’я ветеранів АТО

24.02.2016 14:56 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології наука

На факультеті соціальної педагогіки та психології два тижні, з 8 по 20 лютого, відбувалося спільне дослідження «Якісне дослідження психічного здоров’я і психосоціальних проблем вимушених переселенців, ветеранів та їхніх родин у Східній Україні». Організаторами та виконавцями дослідження виступили Університет Джонса Хопкінса, Школа охорони громадського здоров'я Блумберга та Агентство США з міжнародного розвитку (Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health; USAID from the American people (United States Agency International Development), Національний Університет «Києво-Могилянська Академія» та Запорізький національний університет.

Даний дослідницький проект розраховано на три роки, мета програми – сприяти підвищенню потенціалу в сфері лікування та досліджень в Україні за підтримки Школи охорони здоров'я Блумберга Університету Джонса Хопкінса та Програми жертв тортур Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Програма призначена для розширення можливостей допомоги людям в Україні з проблемами психічного характеру внаслідок подій, що травмують. У центрі уваги означених заходів є допомога ветеранам Антитерористичної операції, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та іншим постраждалим в результаті подій на Сході країни.
Представником команди головних дослідників з Університету Джонса Хопкінса виступала доктор Намріта Сінгх (Namrita Singh), яка забезпечувала злагоджену наукову роботу, а представником від Національного Університету «Києво-Могилянська Академія» виступав Сергій Богданов, психотерапевт, керівник Центру досліджень конфліктів та психоаналізу Києво-Могилянської академії. Супервізорами від Києво-Могилянської академії були кандидат філософських наук, професор Андрій Гірник та доктор психологічних наук, доцент Віра Чорнобровкіна, супервізором від Запорізького національного університету виступала кандидат психологічних наук, доцент Ольга Іщук.
Збір та первинну обробку даних проводили студенти кафедр практичної психології та соціальної педагогіки ЗНУ: Олександра Бажан, Олександр Борисенко, Ксенія Бусовікова, Ганна Динда, Катерина Зайченко, Світлана Медяник, Наталя Стадніченко, Ольга Тарадюк та Анастасія Тюленева.
Учасники проекту займалися діагностикою основних проблем ветеранів АТО, внутрішньо переміщених осіб та дітей цих категорій населення в різних сферах життєдіяльності. Після проведення первинного збору даних, молоді дослідники займалися оцінкою основних потреб, пріоритетів постраждалих категорій населення від збройного конфлікту на Сході України, а також аналізували поточні програми та послуги щодо забезпечення психічного здоров'я, що існують та ефективно функціонують в Запоріжжі.
За час роботи в дослідницькому проекті «Якісне дослідження психічного здоров’я і психосоціальних проблем вимушених переселенців, ветеранів та їхніх родин у Східній Україні» учасники відвідали державні та волонтерські організації, психотерапевтичні кабінети, благодійні фонди, модульні містечка, квартири ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб міста Запоріжжя та області, які займаються проблемами означених категорій населення.
Студенти ЗНУ разом з супервізором відвідали м. Мелітополь для інтерв’ювання демобілізованих учасників антитерористичної операції, членів сімей ветеранів АТО, переселенців зі Сходу України, а також спеціалістів, які надають кваліфіковану допомогу та здійснюють консультативну діяльність що збереження психічного здоров’я ветеранів та внутрішньо переміщених осіб.
Результатом завершення першого етапу дослідження став науково-дослідний аналіз головних проблем постраждалих від збройного конфлікту в Україні категорій населення. За участь у дослідженні студенти та супервізори проекту отримали сертифікати учасників тренінгової програми «Якісні методи дослідження у сфері психічного здоров’я: теорія та практика». Документи їм вручили декан факультету соціальної педагогіки та психології кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Пономаренко, доктор Намріта Сінгх (Namrita Singh) та психотерапевт Сергій Богданов.
Доктор Намріта Сінгх (Namrita Singh) з Університету Джонса Хопкінса висловила сподівання, що подальша співпраця з Запорізьким національним університетом, факультетом соціальної педагогіки та психології буде такою ж плідною та приємною.

Доцент кафедри практичної психології
Ольга Іщук

Схожі новини