Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістри юридичного факультету звітують про проходження практик

Магістри юридичного факультету звітують про проходження практик

24.02.2016 16:59 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет звіт із практик

Сьогодні на юридичному факультеті Запорізького національного університету навчається 40 осіб освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр». Під час захисту 24 лютого свої звіти з практик представили 18 студентів. Приймали та оцінювали звіти з практик члени комісії: декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць та заступник декана з виховної роботи Віктор Сабадаш.

Під час практик магістри закріплювали здобуті під час навчання в університеті знання та навички, працюючи в районних місцевих судах, Апеляційному та Господарському судах Запорізької області, Запорізькому окружному адміністративному суді, Управлінні державної пенітенціарної служби у Запорізькій області, Запорізькій обласній раді, Запорізькій обласній державній адміністрації, у приватних юридичних фірмах, банках тощо.
Звичною базою для проходження практики майбутніми фахівцями у сфері права вже стали юридичні відділи ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Дніпроспецсталь» та ПАТ «Мотор-Січ».
Так, наприклад, магістрант Анатолій Степашко проходив практику саме у юридичному відділі ПАТ «Дніпроспецсталь». Під час звіту Анатолій розповів, що на підприємстві створював проекти презентаційних договорів, складав проекти позивних заяв, мав змогу ознайомитися з типовими міжнародними контрактами та юридичними договорами підприємства, брав участь у судових засіданнях.
Відповідаючи на запитання декана Тетяни Коломоєць, яких зусиль докладає Анатолій для того, щоб працевлаштуватися на підприємство, він зазначив: «Сьогодні я відшліфовую власні знання та накопичую нові й нові, цікавлюся нововведеннями не лише у юридичній науці, а й у інших. Сьогодні, наприклад, я навчаюся не лише на юридичному факультеті, а й на економічному. До того ж, випускники Запорізького національного університету завжди цінувалися на ринку праці».
Магістрант Іван Шумейко проходив практику у Міжнародній юридичній фірмі «Ярослав Грішин і партнери». Іван під час проходження практики займався оформленням та складанням юридичних документів, надавав фахові юридичні консультації, брав участь у судових засіданнях (господарських та навіть кримінальних), виконував виїзд на «польові завдання» – ведення перемовин з партнерами, агентами, контрагентами тощо.
Студентці Альоні Лепській випала нагода пройти практику у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а саме – в Управлінні з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності. Альона займалася підготовкою юридичної документації, брала участь у засіданнях та організації тематичних круглих столів, а також у розгляді справ із порушення прав дітей. На запитання, чи достатній рівень підготовки наших студентів для рівня столиці, Альона відповіла, що усі були задоволені рівнем її підготовки та активністю і йшли на зустріч студентці, довіряючи їй відповідальні завдання.
Магістрантки Інна Кулабухова й Аліна Кузьміна проходили практику у Відділі реєстрації актів цивільного стану Комунарського району міста Запоріжжя. Дівчата, представляючи свій звіт, розповіли про процедуру реєстрації актів цивільного стану (шлюб, народження немовляти, смерть людини тощо), сучасні нововведення у роботі органів РАГС та проблемні аспекти функціонування РАГС. Детально студентки зупинилися на електронній реєстрації різноманітних документів та доцільності її впровадження.
Усі студенти представляли звіти, дехто супроводжував виступи презентаціями. Після кожного захисту присутні та члени комісії ставили доповідачам запитання, на які отримували вичерпні відповіді. Загалом, результатами походження практики були задоволені і керівники баз практик, і члени комісії, і самі студенти, які змогли удосконалити свої знання та отримати практичні навички.

Ксенія Сухаренко