Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ порадували Мельпомену аншлагами

Студенти ЗНУ порадували Мельпомену аншлагами

25.02.2016 10:07 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Акторська майстерність

Більше десяти студентів і випускників Запорізького національного університету увійшли до акторської трупи прем’єрної вистави Нового театру Запоріжжя “Ромео і Джульєтта”. Звичайно, більшість із них – вихованці акторської школи факультету соціальної педагогіки та психології, але є і винятки. Наприклад, головна роль – Джульєтти – дісталася у спектаклі студентці 2 курсу факультету журналістики Анні Корабльовій.

Прем’єра, яка пройшла нещодавно в Запоріжжі, відзначилася аншлагом і дуже теплою реакцією глядача на сучасний погляд режисерів під час роботи над п’єсою. Адже всі герої постають перед нами в новому форматі, який відповідає сучасності: Тібальт читає реп, вводиться новий персонаж – королева Маб, яка є певною потойбічною силою, королевою фей. До речі, її роль вирішена повністю в хореографічній площині.
Проте найголовніша родзинка – це молоді актори. Так, у театральній програмці ми знаходимо імена випускників спеціальності “Театральне мистецтво” ЗНУ 2014 року – Тараса Аврамця, 2015 року – Олексія Воротнікова і Олександра Мосійченка, який наразі навчається в магістратурі ЗНУ “Педагогіка вищої школи”, а також студентів: 4 курсу факультету СПП Семена Гапонова, Діану Фролову, Анастасію Ляшиченко, Володимира Чуйкова; та 5 курсу: Олексія Блінова і Євгена Славінського, який блискуче впорався із провідним образом Ромео у виставі. До речі, це вже не перша його важлива роль у Новому театрі, адже глядач пам’ятає Євгена із “Приборкання норовливої” та “Город Z: Хранителі”.
Варто відзначити, що крім Запоріжжя, спектакль вже побачили 20 лютого в Енергодарі. Заплановані покази і в Павлограді (28 лютого), Мелітополі (12 березня), Запоріжжі (6 березня – сцена “ЗТЗ” (на Правому березі) та традиційно в ДК Кірова (26 березня, 9 квітня та 23 квітня).
Гарно зіграли свої ролі й інші представники ЗНУ. Наприклад, Марія Матюха-Ятченко, яка є не тільки відомою акторкою, але й талановитою моделлю, свого часу навчалася у нашому виші за спеціальністю "Практична психологія". Зараз вони з чоловіком виховують доньку Всенежу. А ось акторка, котра виконувала роль Джульєтти у виставі Нового театру, – Анна Корабльова. Дівчина розповіла дещо про себе та пошуки потрібного образу.
- Коли ви були дитиною, про що мріяли і до чого прагнули?
- Я завжди мала захоплення, пов’язані з творчістю. Співала, грала на гітарі, ходила до театральної студії. Із самого дитинства мене цiкавили люди творчих професій, вони мене надихали та надихають і зараз.
- Які фактори сприяли вашому становленню, як акторки?
- З усього розмаїття творчості, що нас оточує, найбільше мене захоплював саме театр. Завжди намагалася відвідувати вистави у своєму місті та в інших містах, коли подорожувала. Тож найголовнішим фактором вважаю тільки те, що я це люблю.
- Що саме спонукало вас випробувати свій акторський талант? - Мені кортіло не тільки отримувати емоції від вистав, на які я приходила, а ще і віддавати щось людям.
- Чи не було вам лячно пробувати щось нове? Відкривати “нові горизонти”?
- Звичайно, було. Мені страшно і досі.
- Театр – це дуже виснажлива робота над образом. А як ви готувалися до вистави?
- Пошук потрібного образу ми з режисером почали ще минулого року. Довелося багато попрацювати. Наприклад, п’єсу перечитала, мабуть, з сотню разів. Згадувала свої чотирнадцять років, щоб відшукати саме ті почуття, які могла переживати Джульєтта.
- Ви студентка. Як же у вас виходить поєднувати навчання в університеті та репетиції?
- Це було особливо складно, коли навчалася у другу зміну. Готуватися до навчання іноді мусила вночі, але це, напевно, звичайна справа для будь-якого студента.
- На своєму прикладі ви продемонстрували, що можна і навіть треба відкривати в собі нові таланти. Що б ви порадили нашим читачам, які не відважуються на такий ризиковий крок?
- Як казав Курт Кобейн: “Краще згоріти, ніж згаснути”, – тому читачам, у яких є мрія, можу порадити не забувати ці слова.

Спілкувалася Катерина Гончарук,
студентка 2 курсу факультету журналістики
Марія Канцелярист
Фото автора та Сергія Андруха, а також з архіву Анни Корабльової